V. Šabunkaitė pristatė savo kūrybą.

„Ukmergės krašto atradimai“, Kultūra

Vilijos Šabunkaitės meno darbų paroda

Kamilė STRACHĖ

Kultūros centro dailės galerijoje veikia papuošalų kūrėjos Vilijos Šabunkaitės pirmoji personalinė tapybos darbų paroda.

Karantino metu save naujame amplua atradusi V. Šabunkaitė paveiksluose pateikia aiškius meninius objektus, kuriuose nėra siurrealizmo. Juose vyrauja linksmos spalvos, pozityvi nuotaika, daug gamtos motyvų, pasakų tematika.

Visi darbai labai spalvingi, nerasite nė vieno – niūraus ar liūdno.

Nors menininkė save vadina savamoksle, jos paveikslai kalba ką kita – viskas išbaigta, preciziška, daug spalvų ir atspalvių, bet jie – ne kičinės kilmės, o puikiai suderinti, nuotaikingi.

Taip yra todėl, kad Vilija nuo mažens puikiai piešė, buvo kūrybinga ir be galo siekianti žinių. Jos vaikystė prabėgo pas meniškos sielos močiutę, o ir giminėje yra ne vienas su menu susijęs žmogus.

V. Šabunkaitė pirmojoje savo paveikslų parodoje taip pat eksponuoja dar vieną naują pomėgį – siuvinėtų budistinių mandalų kolekciją. Jos išdygsniuotos rankomis, nenaudojant jokių pagalbinių priemonių, tokių kaip skriestuvas ar liniuotė. Šios mandalos neturi analogų. Jos buvo pradėtos kurti kaip papuošalai, tačiau vėliau išdidintos ir įrėmintos į prabangius rėmelius. Šie budistiniai sakraliniai simboliai buvo kuriami iš Londono atsivežtų medžiagų – natūralių bei sintetinių mineralų, stiklo ir biserio. Mandalos ir pažintis su kvantine fizika Vilijos gyvenime atsirado jai ištekėjus trečią kartą ir pakeitus triukšmingą, vakarėlių kupiną gyvenimą sostinėje į ramų, lėtą tempą kaime Ukmergės rajone bei perėjus iš visavalgystės į vegetarizmą.

Ukmergiškė menininkė savo rankų darbo papuošalų dovanojo į Lietuvą koncertuoti atvykusiai Prancūzijos žvaigždei Patriciai Kaas, mūsų šalyje viešėjusiai Didžiosios Britanijos monarchei Elizabeth II, segę ir vėrinį įteikė žymiausiam Rusijos dizaineriui Viačeslavui Zaicevui.

Paroda veiks iki lapkričio 27 d.

AUTORĖS ir V. Šabunkaitės asmeninio albumo nuotraukos

Mus remia:

Palikite komentarą apie straipsnį

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto
traffix.lt

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas