Vyko nuotaikinga ekskursija.

Kultūra, Naujausi

Prasmingi projektai aplankė Taujėnus

Gražina ŽUKAUSKIENĖ

Vlado Šlaito viešosios bibliotekos Taujėnų padalinio vyresnioji bibliotekininkė

 

Pasibaigus karantinui, gera susitikti renginiuose, pabendrauti, pasiklausyti muzikos ar poezijos.

Vlado Šlaito viešoji biblioteka vykdo projektą „Dešimt miestelių“, kuris kartu su jo vadove, vyriausiąja metodininke Laima Kutiščeva, keliauja po mūsų rajono miestelius bei organizuoja „Arbatos vakarus“ su vietos gyventojais. Toks renginys liepos pradžioje įvyko ir Taujėnuose.

Susitikimo metu L. Kutiščeva supažindino su Ukmergės miestelių etnokultūra, amatininkais ir kitais kūrėjais. Ji tarmiškai skaitė Monikos Blauzdienės eiles, daug dėmesio skyrė rajono tautodailininkams, etnokultūros puoselėtojams, amatininkams, piliakalniams ir kitoms vietovėms bei seniesiems statiniams, esantiems mūsų rajone. Malonu buvo išgirsti ir apie Taujėnų krašto kūrėjus – kryžių meistrą Kostantą Tulušį, raižinių iš medžio meistrą Kęstutį Dzigą, šakočių kepėją Dianą Alšauskienę ir kt. Savo dainomis renginį paįvairino Kultūros centro Taujėnų skyriaus moterų trio: Nijolė Janulienė (vadovė), Jolanta Janickienė ir Jurgita Levickienė. Renginio metu veikė taujėniškės kūrėjos Rūtos Dūdienės mezginių paroda.

Baigiantis susitikimui Taujėnų, Balelių ir Lėno bendruomenėms padovanota knygų „Ukmergės rajonas. 10 miestelių“, kurios išleistos vykdant šį projektą.

Taujėnuose taip pat apsilankė ir Ukmergės kultūros centro projektas „Paprastai nepaprasti susitikimai Ukmergės rajone“. Jo metu vyksta penki susitikimai skirtingose vietose.

Projekto vadovė, režisierė Laima Jančiauskaitė ragino pažinti kiek kitokius miestelius, atrasti juose tai, kas reikšminga ne tik tam kraštui, bet ir Lietuvai. Šis susitikimas kvietė Taujėnus išvysti per vietinių poetų ir rašytojų kūrybą. Juk čia, pas giminaičius grafus Marikonius, dvare gyveno Sofija Tyzenhauzaitė de Šuazel-Gufjė. Deja, dažniausiai pabrėžiami jos ryšiai su Rusijos caru Aleksandru I, bet užmirštama, kad ji – pirmoji moteris rašytoja, kilusi iš istorinės Lietuvos. Renginio metu prisiminti ir kiti čia gyvenę ar iš čia kilę Taujėnų poetai: monsinjoras Jonas Voveris, kunigas Darius Vasiliauskas, mokytojas Virgilijus Kaziūnas, eseistas, poetas, Nacionalinės premijos laureatas Kęstutis Navakas. Ekskursija baigėsi prie Giedrės upelio, kur susirinkusieji išvydo aktoriaus Gedimino Storpirščio monospektaklį ,,Žmonės ant tilto“.

Ekskursija buvo parengta bend-radarbiaujant Ukmergės kultūros centrui, Taujėnų skyriui ir Vlado Šlaito viešosios bibliotekos Taujėnų padaliniui. Ją nuotaikingai vedė Taujėnų teatro ,,Bičiuliai“ režisierius Vidmantas Krikštaponis, dainomis papildė moterų vokalinis ansamblis (J. Levickienė, J. Janickienė, N. Janulienė), ištraukas iš kūrėjų darbų skaitė šių eilučių autorė, Goda Baravykaitė, Gita ir Greta Šeibokaitės, bažnyčioje vargonavo Virginija Kaziūnienė.

AUTORĖS nuotr.

Veikė ir mezginių parodėlė.

Mus remia:

Palikite komentarą apie straipsnį

Naujienos iš interneto
traffix.lt

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas