„Ukmergės krašto atradimai“, Kultūra

Dvaro rūsiuose – šviesos ir garso instaliacija

„VILKAMIRGĖS“ galerija kviečia lankytojus į Leonpolio dvare (Sodo g. 16, Leonpolis), ant Šventosios upės kranto, veikiančią jaunos menininkės Eglės Prokopavičiūtės atmosferinę instaliaciją „BALTIŠKOS MISTERIJOS: RATUTO“.

VšĮ „Trys kaimai“ parodų kuratorė Oksana Judakova, pristatydama organizuotą parodą, kalbėjo: „Baltiška kosmologija veda gilyn į patį Visatos centrą, visa ko esmę. Ir tuo pačiu suteikia erdvę, kurioje atsakymus gali rasti pasiklydęs šio amžiaus žmogus, laikantis save Visatos centru, tačiau skaudžiai patiriantis savo ribotumą, susidūręs su gamtos galybe. Gal būtent pagarba gamtos procesams, gyvenimas išvien su jos ciklais galėtų būti tas atsakymas, seno-naujo santykio su gamta ir kūrinija atkūrimas vis bėgančiam, nepasotinamam, prasmės ir ramybės nerandančiam šiuolaikiniam žmogui.

„Baltiškos misterijos“ yra apie tokius, rodos, paprastus gamtos reiškinius – ugnį, vandenį, perkūniją, vėją ir debesis. Tuo pačiu – ir apie gyvenimą, pradžią ir pabaigą, ir iš pabaigos besirandančią naują apvijos ratą – Ratuto.“

Projekcija ir šviesa: EGLĖ PROKOPAVIČIŪTĖ (Ukmergė, Lietuva)

Garsas: MATIJA VOJVODIC (Kroatija)

Instaliacija veiks iki rugsėjo 30 d.

Leonpolio dvaras atviras lankytojams nuo 8 iki 17 val.

Dėl apsilankymo kitu laiku tartis tel. +370 620 79 023.

„G. ž.“ inform.

Mus remia:

Palikite komentarą apie straipsnį

Naujienos iš interneto
traffix.lt

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas