Kultūra, Naujausi

Tarp „Metų knygos rinkimai“ nugalėtojų – ir mūsų kraštiečiai

Šešioliktą kartą paskelbti akcijos „Metų knygos rinkimai“ nugalėtojai. Tarp jų yra ir ukmergiškiai Akvilė Kavaliauskaitė bei Vainius Bakas.

2020 m. skaitytojų mėgstamiausios tapo šios knygos: suaugusiųjų prozos kategorijoje – A. Kavaliauskaitės „Kūnai“ (BALTO leidybos namai); poezijos kategorijoje – Enrikos Striogaitės „Žmonės“ (leidykla „Naujasis lankas“); publicistikos ir dokumentikos knygų kategorijoje – Jono ir Adolfo Mekų „Gyvenimo lai(š)kai“ (sudarytojas Kęstutis Pikūnas, leidykla „Post scriptum. Littera“); knygų vaikams kategorijoje – V. Bako ir Marijos Smirnovaitės „Ką manė kamanė“ (leidykla „Žalias kalnas“); knygų paaugliams kategorijoje – Ignės Zarambaitės „Juodavandeniai“ (leidykla „Nieko rimto“).

Anksčiau knygos buvo nominuojamos keturiose kategorijose, 2018 m. įtraukta ir penktoji – publicistikos ir dokumentikos kategorija. Toks sprendimas priimtas atsižvelgiant į tai, kad randasi vis daugiau tokio pobūdžio literatūros, kurią mielai renkasi ir skaitytojai.

Balsuoti už ekspertų atrinktas knygas buvo galima „Metų knygos rinkimų“ interneto svetainėje (www.metuknyga.lt), taip pat siųsti laiškus elektroniniu ir įprastu paštu. Šiemet už Metų knygas gauta beveik 32 tūkstančiai balsų.

Akcijos „Metų knygos rinkimai 2020“ laureatai paskelbti balandžio 15 d. tiesioginės transliacijos per LRT kanalą „LRT plius“ metu. Nugalėtojų paskelbimo ceremonija buvo transliuojama iš Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos.

Kultūros ministerija knygų laureačių autoriams skyrė penkių šimtų eurų premiją, o autorinių antspaudų studija „Ekslibris.lt“ dovanojo vardinius antspaudus. Jų autorė – grafikė Jūratė Kemeklytė-Bagdonienė.

Akcijos „Metų knygos rinkimai“ tikslas – skatinti Lietuvos rašytojus kurti kokybišką, šiuolaikišką literatūrą įvairaus amžiaus žmonėms, skatinti įvairaus amžiaus ir skirtingų socialinių grupių gyventojus skaityti, užtik-rinti meniškai vertingos literatūros prieinamumą.

Akcijos idėja – pristatyti geriausius praėjusiais metais išleistus lietuvių literatūros kūrinius vaikų, paauglių, suaugusiųjų prozos, poezijos bei publicistikos ir dokumentikos knygų kategorijose.

Metų knygos rinkimai vyksta kasmet nuo 2005-ųjų. Akciją rengia Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka, Lietuvos Respublikos kultūros ministerija ir Lietuvos nacionalinis radijas ir televizija.

„G. ž.“ inform.

Palikite komentarą apie straipsnį

Naujienos iš interneto
traffix.lt

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas