Kultūra

Vėl kviečia Amatų šventė

Darius PLIKYNAS

Paskatinti pernai pavykusios Amatų šventės bei įkvėpti puikių atsiliepimų, ir šiais metais rugpjūčio 8-9 d. organizuojame Amatų ir mainų šventę Karališkių kaime (Želvos sen., Ukmergės raj.). Šventės išskirtinis ypatumas ir pagrindinis tikslas – kūrybiniai mainai patirtimi, žiniomis, išmintimi bei dirbiniais kaimo sodžiaus natūralioje aplinkoje kartu patiriant bendrumo, ramybės ir santalkos dvasią veiksme.

Į šventę atvyks virš 30 amatininkų iš Lietuvos ir kitur. Tai tautinio paveldo puoselėtojai ar tiesiog mylintys savo veiklą žmonės, kurie nori pasidalinti sukauptomis žiniomis ir patirtimi. Dalinsimės ir mokysimės vieni iš kitų. Be gaminių mugės, amatų pristatymų, bus vedami žaidimai vaikams ir suaugusiems, vakaronė prie kaimo ąžuolo su dainomis, pirtelės procedūros.

Savaitgalinio poilsio metu galima bus stebėti ir mokytis iš savo darbą išmanančių meistrų bei mėgėjų, pavyzdžiui, kepti naminę duoną senoviškoje krosnyje, gaminti sūrius iš natūralaus pieno, mušti sviestą, pasigaminti jogurtą namų sąlygomis, velti vilną ir gaminti iš jos gaminius, siūti drabužius iš lino ir verpti rateliu. Bitininkai pasidalins savo paslaptimis, kaip su bitelėmis draugauti ir sveiku medumi gardžiuotis. Tautinio kultūrinio paveldo puoselėtojai mokys, kaip gardžiai išsikepti figūrinius sausainius, bus rodoma, kaip kepami šakočiai. Iš šiaudų gaminsime įdomybes, statysime šiaudinius namus. Stebėsime, kaip natūrali oda paklūsta meistro rankoms ir gimsta šaunūs kūriniai. Gyvenimo pilnatvei domėsimės, kaip išauginami medžiai iš sėklų, kaip Lietuvoje mediniais presais spaudžiamas kedrų aliejus ir kitkas, svaigins hidrolatų kvapai, gilinsimės į jų gamybos paslaptis. Susipažinsime su žolynais ir jų teikiama nauda. Svečias iš Latvijos pasidalins sidabro papuošalų gamybos paslaptimis, taškavimo technika gaminsime paveiksliuką ar atvirutę, pieštuku mokysimės piešti paveikslus ir portretus. Gėrėsimės baltų, slavų, vikingų ginklais ir jų gamybos paslaptimis. Taip pat matysime kalvystės ir medžio drožybos bei daug kitų amatų bei jų pristatymų.

Šventėje veiks diskusiniai rateliai įvairiomis temomis. Pavyzdžiui, dr. Alanas Petrauskas pristatys kuriamą Amatų sklaidos platformą „Bendrystės Žiedas“, kuri leis žmonėms susirasti amatininkus ir kitus įdomius žmones, pas kuriuos jie galėtų praplėsti akiratį, pramokti amatų ir padirbėti, o amatininkams tai leis pasidalinti įgūdžiais ar susirasti sekėjų bei bendrakūrėjų. Fizikos mokslų dr. Rimantas Petrošius paaiškins šiuolaikinių dirbtinių elektromagnetinių laukų poveikį gyvajai gamtai ir mums. Vyks sąmoningo ryšio su savimi ratelis, „Giminės sodybų“ asociacijos pristatymas ir t. t.

Palikite komentarą apie straipsnį

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas