Renginyje dalyvavo bendruomenės nariai, svečiai.

Kultūra, Naujausi

Taujėnai paminėjo jubiliejų

Milda AUGLYTĖ

Kultūros centro Taujėnų skyriaus renginių organizatorė

Visą savaitgalį Taujėnuose vyko miestelio 425-ių metų jubiliejaus šventė ir jau X-asis mėgėjų teatrų festivalis „Prie dvaro“. Šventiniai renginiai sulaukė ne tik būrio taujėniškių, bet ir svečių.

Festivalio atidarymui ketvirtadienį žiūrovai pakviesti į Taujėnų dvarą, kuriame buvo rodomas kamerinis muzikinis spektaklis „Sofijos Tyzenhauzaitės jausmų atspindžiai“ (režisierė Virginija Kochanskytė). Spektaklis pasirinktas neatsitiktinai – šiais metais minime pirmosios Lietuvos rašytojos, grafienės S. Tyzenhauzaitės de Šuazel-Gufjė 230-ąsias gimimo metines. S. Tyzenhauzaitė yra trumpai gyvenusi Taujėnų dvare, ir, kiek žinoma, jos asmenybės žavesiui neatsispyrė net čia viešėjęs Rusijos imperatorius Aleksandras I.

Penktadienio vakare vasaros estradoje visų taujėniškių ir svečių laukė „Keliaujantis vasaros kinas“. Daugybę žiūrovų sutraukė filmas apie Taujėnus ir taujėniškius „Čia susijungia dabartis ir ateitis“, skirtas miestelio jubiliejui paminėti. Susirinkusiems buvo smagu žiūrėti, kaip apie miestelį ir jo ateitį kalbėjo žinomi jo žmonės. Po filmo buvo rodoma nuotaikinga komedija „Importinis jaunikis“.

Visas šeštadienis buvo skirtas mėgėjų teatrų festivaliui „Prie dvaro“. Šis renginys Taujėnuose organizuojamas kas dvejus metus nuo 2002-ųjų.

Kamerinis muzikinis spektaklis „Sofijos Tyzenhauzaitės jausmų atspindžiai“.

Mažieji teatro mylėtojai Taujėnų dvaro svirne žiūrėjo Katino Murklio teatro spektaklį „Neregėta, negirdėta pasaka“ (rež. Natalija Kovarskienė). Vėliau rinkosi suaugusių mėgėjų teatrų gerbėjai. Jie išvydo tris spektaklius: Rokiškio rajono Bajorų kultūros centro teatras „Šnekutis“ parodė linksmą spektaklį „Nuotaikinga diena“ (rež. Nijolė Čirūnienė), Taujėnų teatras „Bičiuliai“ šį kartą nustebino visus pasirinkdami rimto siužeto spektaklį „Musė“ (rež. Vidmantas Krikštaponis), gvildenantį socialines problemas, o Panevėžio rajono Krekenavos kultūros centro mėgėjų teatras „Avilys“ nuotaikingai užbaigė festivalį spektakliu „Nei velnias, nei gegutė“ (rež. Miranda Vaitkevičienė). Pertraukų metu žiūrovams dainavo solistės Austėja ir Gita (vad. Aistė Brokertienė).

Oficialioji jubiliejaus dalis vyko sekmadienį. Po šv. Mišių Taujėnų šv. Kryžiaus Išaukštinimo bažnyčioje pašventintas paminklinis akmuo, skirtas Taujėnų valsčiaus Vyčio Kryžiaus kavalieriams ir savanoriams. Jubiliejaus proga miestelio skvere iškilmingai pakeltos trys vėliavos. Nuaidėjo karo istorijos rekonstruktorių klubo „Grenadierius“ salvės. Po to šventinė programa persikėlė į vasaros estradą. Čia taujėniškius ir miestelio svečius sveikino valdžios atstovai, buvo apdovanojamos aktyviausios bei labiausiai prie bendruomenės veiklos prisidėjusios šeimos, vyko senovinių automobilių paroda, mažieji linksminosi vaikų erdvėje ant pripučiamo batuto. Šventė tęsėsi smagiai žiūrint Taujėnų mėgėjų teatro „Bičiuliai“ spektaklį „Jaunikis iš Kauno“ (rež. V. Krikštaponis) bei klausantis grupės „Belcanto“ koncerto. Miestelio jubiliejus įamžintas nuotrauka iš oro.

Šventėje netrūko muzikos.

 

Palikite komentarą apie straipsnį

  • vita :
    labai saunus renginys saunuoliai Taujeniskiai
Naujienos iš interneto
traffix.lt

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas