Asociatyvi nuotrauka.

„Etninė kultūra - mūsų gyvenimo vertybės“, Kultūra

Kviečia ir laukia Joninių renginiai

Rasos, Joninės – tai jaunimo, o kartu ir linksmiausia metų šventė. Seniau gražesnėje vietoje jaunimas statydavo kartį, ant kurios užmaudavo stebulę ar pritaisydavo statinę, uždegdavo ir linksmindavosi, dainuodavo, šokdavo, sulaukdavo aušros. Buvo paprotys ieškoti paparčio žiedo. Sakoma, kad jis pražysta trumpą akimirką, pasirodo tik geriems žmonėms ir kartą gyvenime. Būta papročio ir šokinėti per laužą pavieniui, po kelis ar būryje. Merginos burdavo vedybinę laimę, ant puoštos šakotos karties mėtė žolynų vainikėlius. Kurios vainikas užkibs, ta – ištekės. Galėjo būti lemtingas ir pats trumpiausios nakties pasilinksminimas. Tikėta, kad skirstantis nuo laužo susitikus mylimąjį (mylimąją), „tą patį reiškia, ką ir žodį duoti – tada jau nebereikia vienas kitam pasižadėti”. Taip pat tikėta, kad gali būti lemtingas ir pats jaunimo bendravimas, manyta, jog pora, susidraugavusi Joninių naktį, būtinai susituoks.

Šventės išvakarėse sodiečiai ėjo rinkti stebuklingų žolelių, tinkančių vaistams, galinčių atnešti žmogui laimę ir sveikatą. Stebuklinga ir rytmečio rasa, būtinai reikia po ją pabraidyti ar net pasivolioti, kad būtum sveikas ir gražus.

„Kad ir kokie būtų jūsų planai trumpiausiai metų nakčiai, keliaukite į gamtą, pasibūkite užmiestyje, kad tikrai pajustumėte stebuklą. Visame rajone birželio 22-23 dienomis vyks Rasos, Joninių šventei skirti renginiai, jie tiks visokiems skoniams ir poreikiams“, – ukmergiškius juose dalyvauti kviečia Kultūros centro etnokultūros specialistė Vilma Mulevičiūtė-Sabaliauskienė.

Taujėnuose 22 d. vyks žolynų ir vainikų pynimo edukacija.

Žemaitkiemyje 23 d., 21 val., mokyklos stadione vyks „Stebuklinga Joninių naktis“. Galėsite paskanauti gardžios arbatos, folkloro ansamblis „Pyniava“ pakvies susipažinti su Joninių papročiais, o šokiai ir dainos prie laužo suteiks stiprybės ir jėgų visiems metams. Renginį ves Dėdienytė ir Agotėlė.

23 d. visus Deltuvos, Taujėnų, Veprių apylinkių varduvininkus sveikins kultūros darbuotojai bei saviveiklininkai.

Liaušiuose 23 d., 20 val., prasidės šventė „Kol įsižiebs Joninių laužas“. Vyks meno kolektyvų programa, varduvininkų sveikinimas, vainikų pynimas ir jų plukdymas bei linksma kapelos „Noragas“ iš Širvintų programa.

Siesikuose 23 d., 20 val., tradicinė Joninių šventė prie kultūros namų. Koncertuos Deltuvos kaimo kapela „Magaryčios“ bei Siesikų saviveiklininkai. Atvykusiųjų taip pat laukia skaniausia Joninių košė ir aukščiausias Joninių laužas, šokiai ir dainos iki pat aušros.

Sližiuose 23 d., 22 val., kviečiami visi senųjų Rasų šventės tradicijų mylėtojai prie Gavenonių tvenkinio. Laukia Sližių folkloro ansamblio „Siemanys“ bei folkloro ansamblio iš Vilniaus „Varingė“ programos.

Stovyklavietė River Camp Lithuania Šventupėje 23 d. vartus atvers jau nuo 19 val. Šeimininkai kviečia atvykti ir jaunus, ir vyresnius, gera draugija – garantuota, o 20 val. linksmins grupės „Studio Maruko“ koncertas, vyks atrakcijos, žaidimai, trumpiausios nakties burtai, vainikų pynimas…

„G. ž.“ inform.

Mus remia:

Palikite komentarą apie straipsnį

Naujienos iš interneto
traffix.lt

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas