„Didžiausia Lietuvos kryžkelė - istorijos sūkuriuose“, Kultūra, Naujausi

Iškilmingai paminėta Lietuvos valstybės atkūrimo diena

Vasario 16-ąją, Lietuvos valstybės atkūrimo dieną, visa šalis minėjo vieną svarbiausių istorinių įvykių – 1918-aisiais 20-ies Lietuvos Tarybos signatarų pasirašytą Lietuvos nepriklausomybės aktą. Minint 99-ąsias metines, mūsų mieste buvo organizuojami renginiai visai dienai.

Šventė prasidėjo miesto piliakalnio papėdėje. Ši vieta pasirinkta neatsitiktinai, kadangi Seimas 2017-uosius yra paskelbęs Piliakalnių metais. Sveikinimo žodį taręs rajono meras Rolandas Janickas pabrėžė, kad turime didžiuotis, jog turime tokį istorijos paminklą miesto centre – be Vilniaus ir Ukmergės, joks kitas Lietuvos miestas tuo negali pasigirti.

Piliakalnio papėdėje skambėjo dainos, kurias vieningai atliko Ukmergės kultūros centro chorai. Jiems pritarė ir svečiai. Vėliau Lietuvos šaulių sąjungos Karaliaus Mindaugo šaulių 10-osios rinktinės Ukmergės 1002-osios šaulių kuopa iškilmingoje eisenoje iki Nepriklausomybės aikštės nešė valstybės vėliavą, juos su dainomis lydėjo chorai bei renginio svečiai.

16807305_1727259844252214_3938088791715751617_n

Eisenos dalyviai žygiavo iki paminklo „Lituania Restituta“, kur vidurdienį vyko Lietuvos valstybės atkūrimo dienos minėjimas. Čia iškilmingai pakelta vėliava bei sugiedotas himnas. Sveikinimo žodį tarė Seimo narys Juozas Varžgalys bei rajono meras R. Janickas. Be to, rajono vadovas pakvietė visus liepos 6-ąją, Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo dieną, susirinkti piliakalnio papėdėje. Tada mūsų miesto simbolis jau bus sutvarkytas, vyks atidarymo šventė.

Gyventojai dar prieš renginį buvo paraginti ateiti į Kęstučio aikštę pasipuošus valstybės vėliavos spalvų akcentais. Iniciatyvių ir kūrybiškų ukmergiškių netrūko – jie atėjo pasidabinę geltonomis, raudonomis, žaliomis skarelėmis, šalikėliais, ypač daug buvo raudonomis striukėmis ir paltais vilkėjusių renginio svečių. Viso to tikslas – akcija „Brangiausios spalvos trys“, kurios metu suformuota gyva trispalvė įamžinta nuotraukose.

Po minėjimo prie paminklo „Lituania Restituta“ buvo laukiami Respublikinio bėgimo Pabaiskas – Ukmergė dalyviai. Vidurdienį Pabaisko miestelyje startavę bėgikai turėjo įveikti 11 kilometrų 600 metrų distanciją ir pasiekti miesto Kęstučio aikštę. Greičiausiai trasą įveikę sportininkai buvo pagerbti rajono mero bei savivaldybės administracijos direktoriaus Stasio Jackūno. Taurėmis ir diplomais apdovanoti po šešis vyrus ir moteris, kurie greičiausiai įveikė trasą. Pirmąją vietą moterų grupėje pelnė Loreta Petkevičienė iš Vilniaus, antroji finišavo vilnietė Jovita Poškutė, trečioji – Gitana Akmanavičiūtė iš Kauno. Tarp vyrų greičiausias buvo Lietuvos respublikos Finansų viceministras Darius Sadeckas, nedaug nuo jo atsiliko vilniečiai Dovydas Stašys ir Edgaras Galdikas.

16641030_1727263160918549_7758283179572305019_n

Trys bėgikai pelnė ir kalvio Andriaus Janulio sumeistrautus specialiuosius prizus. Elegantiškiausio bėgiko apdovanojimas įteiktas Sonatai Motiejūnienei iš Širvintų, jauniausiojo bėgiko – ukmergiškiui Ernestui Beinorui (gim. 2006 m.), vyriausiojo – vilniečiui Jonui Vilčinskui (gim. 1939 m.)

Tie, kurie mėgsta kitokį sportą, nei bėgimas, galėjo rinktis ryte organizuotą pėsčiųjų žygį nuo Vilkmergės paminklo iki Pabaisko arba žygį baidarėmis Siesarties ir Šventosios upėmis.

Popietę Kraštotyros muziejuje vyko šventinis koncertas „Mūsų Lietuva“. Čia dalyvavo maestro Virgilijus Noreika (tenoras), Dainius Puišys (baritonas), Lina Giedraitytė (fortepijonas) bei muzikologas Viktoras Gerulaitis. Vėliau ukmergiškius į ekskursiją po miestą sukvietė Ukmergės burmistras Vladas Rėklaitis (istorijas-muziejininkas Raimondas Ramanauskas). Šventinę dieną vainikavo muzikinė programa. Restorane „Big Stone“ vyko koncertas „Populiarioji klasika“, o Kultūros centre – roko grupės „Skylė“ pasirodymas.

Dainiaus VYTO nuotr.

logo2

Palikite komentarą apie straipsnį

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas