Eisenos dalyviai žengė per „bromą“.

Kultūra

Ukmergiškių šeimą papildė ir svečiai

Nors visą savaitę sinoptikai vis pagąsdindavo, kad šeštadienį gali prapliupti lietus, vis dėlto rytas išaušo šviesus ir giedras, mėlyname danguje tvieskė saulė. Tai džiugino susiruošusius į miesto šventę „Mano miestas – mano šeima“. Ypač džiaugėsi organizatoriai, nes didžioji dauguma renginių vyko lauke.

Pasveikinti mažiausieji ukmergiškiai

Šiųmetinės šventės dvasia atitiko jos pavadinimą. Galbūt gatvėse niekada dar nebuvo tiek daug ne tik vyresnių žmonių, bet ir jaunimo, pradedant nuo mažiausiųjų ukmergiškių. Jie šiemet pradėjo naują gražią tradiciją. Aikštėje priešais Kultūros centrą susirinko jauni tėveliai su atžalomis, gimusiomis per metus nuo praėjusios miesto šventės. Rajono savivaldybės administracijos Civilinės metrikacijos skyriaus duomenimis, per šį laiką rajone pasaulį išvydo 285 vaikai (162 berniukai ir 123 mergaitės), dar 112 kūdikių (64 berniukai ir 48 mergaitės) gimė užsienyje.

Atvykusiems įteikti specialūs „Ukmergiškio liudijimai“, marškinėliai su užrašu „Aš – naujasis Ukmergės pilietis“, knyga-albumas „Mūsų vaikas“ bei Ukmergės rajono vartotojų kooperatyvo direktorės Angelės Andrikonienės dovanėlės – nedideli duonos kepalėliai.

Lenktyniavo net nemokantys vaikščioti

Šventės metu daug dėmesio skirta ne tik pagerbtiems mažyliams. Visiems vaikams sudaryta plati ir įvairiapusė programa. Vaikystės šventėje „Svajonių salos“ pasirodė grupė „Labaiteatras“, pop-grupė „Garsiukai“, mažieji piešė ant grindinio, dėliojo Lego kaladėles, vyko lenktynės dviratukais ir triratukais. Lenktyniavo netgi tie, kurie nemoka vaikščioti – mamų ir kitų emocingai palaikomi vaikučiai ant specialaus „lenktynių tako“ skubėjo, kuris greičiau nušliauš ir paims laimėtą žaislą...

Eisenoje – ir užsieniečiai

Vienas svarbiausių šventės akcentų – eitynės. Nuo Technologijų ir verslo mokyklos iki Kęstučio aikštės nusidriekusioje eisenoje dalyvavo daugiau nei 1 300 žmonių iš 40 rajono įstaigų, organizacijų, įmonių. Jie stengėsi kuo įvairiau, spalvingiau prisistatyti.

Pirmose gretose žengė arba buvo nešami, vežami vežimėliuose mažiausieji ukmergiškiai. Tarp eisenos dalyvių – ir užsieniečiai. Ukmergėje viešėjo devynios svečių delegacijos – daugiau kaip pusšimtis žmonių – muzikantų, šokėjų, oficialių asmenų.

Miesto centras virte virė

Visas miesto centras tiesiog virte virė. Jau ne pirmus metus Ukmergės priešgaisrinė gelbėjimo tarnyba pristato savo techniką ir visada sulaukia ypač didelio susidomėjimo. Šįkart ne vienas užvertęs galvą stebėjo į didžiulį aukštį pakeltas gaisrines kopėčias, domėjosi ir automobiliais, įranga.

Kęstučio aikštės skvere įsikūrė teatralizuoti kiemeliai „Šeima – tekančio laiko veidrodis“. Buvo galima ne tik pabendrauti, bet ir nusifotografuoti su šeimomis, gyvenusiomis nuo akmens amžiaus iki šių laikų.

Švč. Trejybės parapija kvietė į „Atradimų palapinę“, o užsukusius vaišino arbata, keptais skanėstais, čia buvo galima susipažinti ir su katalikų leidiniais, suvenyrais.

Tradiciškai Vienuolyno gatvėje organizuota Meno mokyklos meninė-muzikinė akcija.

Koncertavo Vidaus reikalų ministerijos reprezentacinis pučiamųjų orkestras. Galima buvo paklausyti svečių iš Švedijos trio „Torn“, ansamblio „The Acoustic Three“, Lino Adomaičio ir styginių kvarteto, „Vanilinio choro“ grupės atlikėjo Virgilijaus Valuntonio muzikinių programų.

Vyko ir Kultūros centro mišraus vokalinio ansamblio „Klasika“ 15 metų jubiliejaus iškilmės.

Šoko dieną ir naktį

Kas norėjo linksmintis, galėjo ne tik kitų žiūrėti, klausytis, bet ir patys dalyvauti. Ypač dažnai kviesta šokti – šokiai visai šeimai, linijinių šokių varžybos, grojant varinių pučiamųjų instrumentų orkestrui „Sklepučini”. Dangų nušvietus fejerverkams, šventė nesibaigė – norintys dalyvavo folk naktišokiuose.

Programos pabaigoje Vengrijos atlikėjai parodė įspūdingą šokio ir šviesos spektaklį „Parduota mergaitė”.

Daug sportinių varžybų

Kaip ir ankstesnių švenčių metu vyko labai daug sportinių varžybų. Tai – šeimų triatlonas, šaškių, šachmatų, futbolo, tink-linio, dziudo, kikbokso turnyrai vaikams ir suaugusiems, miesto galiūnų, baidarių-kanojų varžybos ir kitos.

Daug kultūros renginių

Mėgstantys meną, kultūrą, galėjo apžiūrėti tradicinę Ukmergės krašto menininkų ir fotografų kūrybos darbų parodą, taip pat fotografijų parodą „Ukmergės miesto švenčių akimirkos“; ateiti į renginį „Rytinė kava su garsu ir spalva“, organizuotą Meno mokyklos muzikos skyriaus salėje.

Penktadienį buvo surengta „Poezijos pavasario“ šventė, kurios metu koncertavo mišrus suaugusiųjų choras iš Šiaurės Norvegijos Honningsvag miesto. O piliakalnio papėdėje vyko muzikos ir kino vakaras, kur koncertavo atlikėjai, buvo demonstruojamos nebylaus kino komedijos su Čarliu Čaplinu.

Kavinėms – darbymetis

Pirmą kartą šventėje buvo uždrausta prekiauti alkoholiniais gėrimais. Tad ypač krito į akis, jog beveik neliko ryškių prekiautojų palapinių – tik keliose buvo galima nusipirkti valgių ir gaiviųjų gėrimų. Užtat lankytojai užplūdo kavines – padavėjai vos spėjo suktis aptarnaudami norinčius atsigaivinti arba užkąsti.

Dainiaus VYTO nuotraukos

[images type="carousel" cols="three" lightbox="true"] [image link="5629" image="5629"] [image link="5628" image="5628"] [image link="5627" image="5627"] [image link="5626" image="5626"] [image link="5625" image="5625"] [image link="5624" image="5624"] [image link="5623" image="5623"] [image link="5622" image="5622"] [image link="5621" image="5621"] [image link="5619" image="5619"] [image link="5620" image="5620"] [image link="5618" image="5618"] [image link="5617" image="5617"] [/images]

Palikite komentarą apie straipsnį

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas