Dainiaus VYTO nuotr.

Aktualijos

Vandens telkiniai švarūs, maudytis galima

Rajono savivaldybės Visuomenės sveikatos biuras informavo, kad rugpjūčio 8 d. buvo paimti vandens mėginiai iš ukmergiškių pamėgtų vandens telkinių. Laboratorinius tyrimus atliko Nacionalinės visuomenės sveikatos priežiūros laboratorija Vilniuje.

Vanduo buvo tiriamas Šventosios upėje Ukmergės mieste, ties Vepriais ir ties Šventupe, Kurėnų (Vidiškių sen.), Siesikų ir Ilgajo (Siesikų sen.), Žirnajų (Pabaisko sen.), Taujėnų ir Lėno (Taujėnų sen.), Dirvonų (Pagojės) (Deltuvos sen.), Alaušų (Žemaitkiemio sen.), Obelių (Pivonijos sen.), Šešuolių (Šešuolių sen.), Veprių (Veprių sen.), Makių (Želvos sen.), Žemaitkiemio (Žemaitkiemio sen.) ežeruose bei Kadrėnų (Vidiškių sen.), Virkščių (Lyduokių sen.) ir Mateikiškių (Šešuolių sen.) tvenkiniuose.

Gautoje išvadoje nurodoma, jog rezultatai parodė, kad minėtų vandens telkinių kokybės rodikliai atitinka Lietuvos higienos normos HN 92:2018 „Paplūdimiai ir jų maudyklų vandens kokybė“ reglamentuotus vandens kokybės reikalavimus ir juose maudytis galima. Nuolaužų, plūduriuojančių medžiagų, dervų likučių, stiklo, plastiko, gumos ir kitų atliekų vandens paėmimo vietose nerasta.

Visuomenės sveikatos biuro specialistai rekomenduoja gyventojams maudytis tik gerai žinomuose arba stebimuose paplūdimiuose, kur vandens kokybė yra gera ir nuolat tiriama. Taip sumažės rizika susirgti žarnyno infekcijomis bei odos alerginėmis ligomis.

Su kiekvieno rekreacinio vandens telkinio tyrimų protokolais galite susipažinti Ukmergės visuomenės sveikatos biuro internetiniame puslapyje http://ukmergesvsb.lt/aplinkos-sveikatos-stebesena/.

„G. ž.“ inform.

Palikite komentarą apie straipsnį

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas