Asociatyvi nuotrauka.

Įvairūs

Pigus ar brangus akumuliatorius? Kur slypi kainos skirtumai?

Akumuliatorius – tai automobilio „širdis“, be kurios neužsives variklis ir neveiks svarbiausios sistemos. Tačiau dažnas vairuotojas susimąsto apie šią detalę tik tuomet, kai automobilio skydelyje įsižiebia perspėjanti lemputė arba transporto priemonė paprasčiausiai nebenori užsivesti. Susidūrus su klausimu, kokį pasirinkti – pigų ar brangesnį – verta žinoti, kas iš tiesų lemia kainą ir ką gauname už ją.

Kuo skiriasi pigūs akumuliatoriai?

Pigesni sprendimai dažniausiai siūlo paprastesnę konstrukciją, ribotą įkrovimo ciklų skaičių ir mažesnį atsparumą šalčiui. Tokie akumuliatoriai gali būti tinkami mažai važinėjantiems arba turintiems automobilius, kurie stovės šiltame garaže. Tačiau ilguoju laikotarpiu tokios kainos sutaupymas gali virsti dvigubomis išlaidomis. Silpnesni akumuliatoriai dažniau išsikrauna, ypač šaltuoju metų laiku, ir praranda gebėjimą užvesti variklį net po trumpo stovėjimo.

Be to, pigesni modeliai dažniau kenčia nuo oksidacijos problemų ties gnybtais, o prastesnė vidaus konstrukcija reiškia didesnę riziką, kad bus pažeisti elementai ir įvyks nuotėkis.

Kas lemia didesnę kainą?

Brangesni akumuliatoriai gaminami naudojant pažangesnes technologijas. Pavyzdžiui, AGM ir EFB tipai pritaikyti automobiliams su „Start-Stop“ sistemomis ir turi padidintą atsparumą giliesiems išsikrovimams. Tokie akumuliatoriai turi ilgesnį tarnavimo laiką, didesnį startinės srovės pajėgumą ir geriau veikia esant dideliems temperatūros svyravimams.

Aukštesnė kaina reiškia ir daugiau patikimumo. Kartu su patikimu gamintoju gaunate ilgesnę garantiją bei užtikrintą eksploataciją kelis metus.

Kada verta investuoti daugiau?

Jei jūsų automobilis pilnas papildomos elektronikos, turite stiprią garso sistemą ar dažnai keliaujate trumpais maršrutais mieste – investicija į kokybišką automobilio bateriją tampa būtinybe.

Ne mažiau svarbu atsižvelgti į eksploatacijos sąlygas. Gyvenantiems regionuose, kur žiemos atšiaurios, akumuliatoriai su didesniu šalto starto galingumu garantuos, kad jūsų automobilis visada užsives.

Kaip prižiūrėti akumuliatorių, kad jis tarnautų ilgiau?

  • Kartą per metus patikrinkite energijos šaltinio įtampą voltmetru.
  • Valykite gnybtus ir stebėkite, ar nėra oksidacijos požymių.
  • Nevairuokite nuolat tik trumpų distancijų, kad spėtų pilnai pasikrauti.
  • Naudokite tik distiliuotą vandenį, jei akumuliatorius aptarnaujamas.
  • Stebėkite skysčių nuotėkius ir netoleruokite mechaninių pažeidimų.

Akumuliatoriai – ne ta vieta, kur verta ieškoti pigiausio sprendimo. Tinkamai pasirinkus ir prižiūrint, investicija atsiperka ilguoju laikotarpiu, o saugumas ir patikimumas kelyje tampa kasdienybe. Rinkitės pagal automobilio tipą, gamintojo rekomendacijas ir savo poreikius – tuomet kaina tikrai atspindės kokybę ir ramybę kiekvienoje kelionėje.

Palikite komentarą apie straipsnį

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto
traffix.lt

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas