Iliustracija – pexels.com

Įvairūs

Kaip augintiniui sumažinti stresą vizito pas veterinarą metu?

Daugeliui augintinių vizitas pas veterinarą yra viena iš labiausiai nerimą keliančių patirčių. Nepažįstama aplinka, keisti kvapai, kiti gyvūnai ir dažnai nemalonios procedūros gali sukelti didelį stresą. Tai ne tik apsunkina patį vizitą, bet ir gali turėti ilgalaikį poveikį augintinio emocinei būklei.

Tinkamas pasiruošimas prieš vizitą

Sėkmingas vizitas prasideda dar prieš įžengiant į veterinarijos kliniką. Tinkamas pasiruošimas padeda augintiniui jaustis ramiau ir labiau pasitikėti savimi. Jei jūsų augintinis jautriai reaguoja į keliones automobiliu – svarbu jį iš anksto prie to pratinti. Šunims gali būti naudinga organizuoti trumpus pasivažinėjimus, kurie nesibaigia stresą keliančiais įvykiais. Pavyzdžiui, kartais galite tiesiog pavėžinti šunį aplink kvartalą ir grįžti namo, kad automobilio kelionė netaptų neigiamų patirčių simboliu.

Kates svarbu iš anksto supažindinti su transportavimo narveliu. Dažnai katės narvelį sieja tik su stresinėmis situacijomis, todėl verta palikti jį atvirą namuose, kad augintinis galėtų laisvai įeiti, apuostyti ir priprasti prie jo kvapo. Narvelio viduje galima įdėti mėgstamą žaislą, antklodę ar net skanėstą, kad gyvūnas susietų narvelį su teigiamomis emocijomis. Tuomet ir vet klinika negąsdins.

Augintiniui gali padėti ir pažįstami kvapai. Į kliniką galite pasiimti jo mėgstamą antklodę, žaislą ar net drabužį, kuris kvepia šeimininku. Tokie daiktai suteikia augintiniui saugumo jausmą ir gali padėti išlaikyti ramybę neįprastoje aplinkoje.

Ramus elgesys vizito metu

Gyvūnai dažnai reaguoja į šeimininkų emocijas, todėl svarbu išlikti kuo ramesniems. Jei parodysite nerimą ar skubėsite – augintinis gali pradėti jausti didesnę įtampą.

Veterinarijos klinikose neretai būna kitų gyvūnų, kurie taip pat gali kelti stresą. Stenkitės išlaikyti augintinį atokiau nuo kitų gyvūnų, ypač jei jis yra jautrus ar linkęs į baimę. Kai kurios klinikos turi atskiras laukiamąsias zonas katėms ir šunims, o tai taip pat gali padėti išvengti nereikalingo streso.

Kalbėkite su savo augintiniu švelniu balsu ir stenkitės pagirti jį už ramų elgesį. Kartais lengvas prisilietimas ar glostymas gali padėti gyvūnui nusiraminti.

Kai kurios veterinarijos klinikos naudoja specialias raminančias priemones – feromonų difuzorius, raminančią muziką ar specialias antklodes, kurios sukuria saugumo jausmą. Tokios priemonės gali žymiai sumažinti augintinio nerimą.

Pozityvios asociacijos kūrimas

Augintinio elgesį formuoja patirtys, todėl labai svarbu sukurti teigiamas asociacijas su apsilankymais pas veterinarą. Po vizito nepamirškite pagirti savo augintinio už drąsą ir ramų elgesį. Galite jam duoti skanėstą kai grįšite namo. Kai kurios veterinarijos klinikos netgi siūlo specialius skanėstus ar žaislus, kurie suteikia gyvūnui teigiamų emocijų.

Papildomos raminančios priemonės

Kai kuriems gyvūnams, ypač tiems, kurie yra jautrūs arba jau turi neigiamą patirtį – gali prireikti papildomų raminamųjų priemonių. Feromonų purškalai, specialūs raminamieji papildai ar net veterinaro rekomenduoti vaistai gali padėti sumažinti nerimą. Prieš naudojant bet kokias priemones – svarbu pasikonsultuoti su veterinaru, kuris galės patarti dėl saugiausių ir veiksmingiausių sprendimų.

Reguliarūs apsilankymai

Augintinio baimę veterinarijos klinikoje dažnai sustiprina tai, kad jis su ja susiduria retai ir tik tada, kai jaučiasi blogai. Siekiant sumažinti stresą – verta užsukti į kliniką ir be būtinos priežasties.

Pavyzdžiui, galite užsukti į Vet kliniką tik tam, kad augintinis galėtų apsiprasti su aplinka, susipažinti su personalu ar net gauti skanėstą už ramų elgesį. Tokie trumpi apsilankymai padeda sukurti teigiamą patirtį ir sumažinti baimę ateities vizitams.

Palikite komentarą apie straipsnį

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto
traffix.lt

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas