Kelionė žygeiviams neprailgo.

Žmonės

Žygis į Didžiosios Kovos apygardos partizanų parką

Praėjusią savaitę gražus būrelis Jasiuliškių socialinės globos namų (SGN) bendruomenės atstovų susiruošė į žygį, kuriuo paminėjo kraštiečio monsinjoro Alfonso Svarinsko 100-ąsias gimimo metines. Prie jasiuliškiečių mielai prisijungė ir bičiuliai iš Grupinio gyvenimo namų-socialinių dirbtuvių „Ukmergės Viltis“.

Didžiosios Kovos apygardos partizanų parkas – unikali istorijos ir atminties vieta, kurioje įamžintas Lietuvos laisvės kovotojų atminimas. Be to, tai svarbus lankytinas objektas tiek istorijos mėgėjams, tiek poilsio ir gamtos mylėtojams.

„Žygis į šį parką – puiki galimybė susipažinti su Lietuvos partizanų istorija, pagerbti kovotojus už laisvę bei pasigrožėti nuostabia savo seniūnijos teritorijos gamta. Parke aplankėme memorialą, skirtą Didžiosios Kovos apygardos partizanams, pamatėme kryžius, paminklus ir kitus atminimo ženklus. Čia įrengti informaciniai stendai, pasakojantys apie pokario kovas ir laisvės kovų dalyvius“, – apie išvyką pasakojo Vlado Šlaito viešosios bibliotekos Jasiuliškio padalinio vyr. bibliotekininkė ir Jasiuliškių SGN užimtumo specialistė Vilma Belapetravičienė.

Prie parko įkūrėjui pastatyto kryžiaus.

Ji žygio dalyvius supažindino su parko įkūrimo istorija bei jo įkūrėjo kraštiečio monsinjoro A. Svarinsko biografija – sudėtinga, pažymėta kančia, katorga ir negęstančia viltimi. Kunigas visą savo gyvenimą paskyrė kovai dėl Lietuvos laisvės, daug savęs atidavė ir Ukmergės kraštui, kuriame liko kraštiečio iniciatyva sukurti prasmingi istorinės atminties ženklai.

Netoli savo gimtinės 1993 metais monsinjoras pradėjo kurti Didžiosios Kovos apygardos partizanų parką. Per 1993-2003 m. laikotarpį jame pastatyti Kryžiaus keliai su 14 ornamentuotų ąžuolinių kryžių, skirtų kiekvienam Didžiosios Kovos apygardos partizanų batalionui, apygardos vadams. Be Laisvės kovų įamžinimo ženklų visoje parko teritorijoje monsinjoro A. Svarinsko sumanymu taip pat iškilo kiti kryžiai: „Lietuvos prisikėlimui”, „Visiems žuvusiems už Lietuvos laisvę”, Popiežiui Jonui Pauliui II ir kiti.

„Šiame parke vyksta įvairūs renginiai, čia visada pilna žmonių – poilsiaujančių, besidominčių istorija, besigrožinčių gamta, Mūšos tvenkiniu. Atvyksta šeimomis, grupelėmis, su augintiniais ir didelėmis grupėmis, kaip mes. Visi šį kartą nužingsniavome 4,5 kilometro, o keletas ir grįžo pėsčiomis namo, iš viso įveikę 10 kilometrų. Ši išvyka – tai sportas, nauda, istorija, žinios ir puiki bendrystė laiką praleisti drauge“, – sakė V. Belapetravičienė.

„G. ž.“ inform.

V. BELAPETRAVIČIENĖS nuotraukos

Palikite komentarą apie straipsnį

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto
traffix.lt

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas