Asociatyvi nuotrauka.

Įvairūs

Kada gyvūno viršsvoris tampa problema?

Gyvūno nutukimas – dažnai pasireiškianti problema, kuri daro neigiamą įtaką augintinio sveikatai bei jo gyvenimo kokybei. Viršsvorį turintys gyvūnai gali susidurti su įvairiausiomis sveikatos problemomis – sąnarių ligomis, diabetu, širdies funkcijų sutrikimais ar net trumpesne gyvenimo trukme. Pagrindinė priežastis, dėl kurios gyvūnai susiduria su viršsvoriu – netinkama mityba ir per didelis maisto kiekis. Norint palaikyti optimalų gyvūno svorį, labai svarbu pasirūpinti subalansuotu mitybos planu. Aptarkime, kaip sukurti tinkamą mitybos planą augintiniui ir kaip palaikyti optimalų gyvūno svorį.

Kaip sukurti tinkamą mitybos planą savo augintiniui?

Norint sukurti tinkamą mitybos planą savo augintiniui, būtina įvertinti jo poreikius bei individualias savybes – svorį, amžių, veislę ir fizinį aktyvumą. Žinoma, reikėtų pasitarti ir su veterinaru, kuris įvertins augintinio sveikatos būklę ir padės nustatyti jo optimalų svorį. Veterinarai padeda sužinoti ir reikiamą kalorijų kiekį. Taip pat jie pataria, kokių naudingųjų medžiagų maiste turėtų būti daugiau, o kokių – mažiau. Veterinaro konsultacijos yra ypatingai svarbios, jei gyvūnas turi specifinių sveikatos problemų, pavyzdžiui, virškinimo sutrikimų, alergijų ar pan.

Renkantis augintiniui skirtą maistą, būtina atsižvelgti į jo sudėtį ir kokybę. Mažesnis riebalų kiekis ir didesnė baltymų norma padeda palaikyti raumenų masę ir sumažinti kūno riebalų sankaupas. Subalansuotas maistas taip pat turi būti papildytas skaidulomis, kurios užtikrina ilgiau trunkantį sotumo jausmą bei padeda palaikyti gerą virškinimo sistemos veiklą. Jeigu šuo jau susiduria su antsvorio problema, jam reikalingi specializuoti maisto produktai. Vienas iš galimų pavyzdžių –  Advance šunų maistas. Tai specializuotas maistas, sukurtas viršsvorį turintiems augintiniams. Šis maistas yra dėmesio vertas pasirinkimas, nes jis pasižymi ne tik puikia maistinių medžiagų pusiausvyra, bet ir gardžiu skoniu, kuris įprastai patinka net išrankiausiems šunims.

Svorį kontroliuojantis Advance šunų maistas padeda spręsti ir kitas sveikatos problemas, kurios gali būti susijusios su nutukimu. Šis maistas padeda sumažinti sąnarių perkrovą, taip pat jis efektyviai kovoja su širdies ligomis. Šį maistą sudaro kruopščiai atrinkti ingredientai, kurie efektyviai mažina viršsvorį, tačiau tuo pačiu užtikrina, kad augintinis gautų visas reikiamas medžiagas energijai palaikyti. Tinkamai pasirinktas maisto šaltinis ne tik sprendžia viršsvorio problemą, bet ir prisideda prie ilgesnio gyvūnėlio gyvenimo, todėl jo paieškoti tikrai verta.

Gyvūno aktyvumas – neatsiejama mitybos plano dalis

Net ir pats geriausias mitybos planas negali kompensuoti gyvūno judėjimo trūkumo. Todėl į gyvūno dienotvarkę turėtų būti įtraukti reguliarūs pasivaikščiojimai, aktyvūs žaidimai ar tam tikri fiziniai pratimai. Fiziškai aktyvi veikla užtikrina efektyvesnį perteklinių kalorijų deginimą. Taip pat ji stiprina raumenis ir gerina širdies bei kraujagyslių būklę. Fizinis aktyvumas teigiamą įtaką daro ir augintinio psichologinei būklei. Jis mažina mažina stresą ir nuobodulį. O šie dirgikliai dažnai skatina persivalgymą.

Planuojat fiziškai aktyvias pramogas, reikėtų atsižvelgti ir į augintinio fizinę būklę bei amžių.  Jaunesniems šunims reikia daugiau judėjimo, o vyresniems ar mažiau aktyviems šunims įprastai pakanka ilgesnių pasivaikščiojimų lėtesniu tempu. 

Pažangos stebėjimas ir fiksavimas

Mitybos plano efektyvumą būtina nuolat stebėti ir fiksuoti. Plano efektyvumą galima įvertinti pagal augintinio svorį, kūno formą, jo elgesį ir energijos lygį. Reguliarus gyvūno svėrimas padeda įsitikinti, ar pokyčiai atitinka veterinaro rekomendacijas. Be to, per greitas svorio kritimas gali būti žalingas, todėl svarbu užtikrinti palaipsniui vykstančius pokyčius. Jei pastebimi tam tikri elgsenos pokyčiai ar, sakykim, jei sumažėja gyvūno aktyvumas bei apetitas, reikėtų atlikti mitybos plano korekcijas.  

Kada reikėtų kreiptis į veterinarą dėl mitybos plano?

Dėl mitybos plano į veterinarą reikėtų kreiptis tuomet, jeigu augintis jau susiduria su viršsvorio problema. Taip pat mitybos planą reikėtų sudaryti tada, jei gyvūno energijos lygis yra nenatūraliai žemas. Žinoma, mitybos planas reikalingas ir tais atvejais, jei gyvūną kamuoja sveikatos problemos, kurias paskatino nutukimas. Vizito metu, veterinaras atliks gyvūno sveikatos vertinimą, nustatys idealų svorį ir pasiūlys optimalų mitybos planą. Žinoma, nusprendus pakoreguoti gyvūno mitybos įpročius, pas veterinarą reikėtų lankytis reguliariai. Tokiu būdu galima tiksliau pastebėti progresą, kurį suteikė sudarytas mitybos planas. Taip pat reguliarios konsultacijos su veterinaru leidžia išvengti bet kokių mitybos klaidų, kurios galėtų padaryti neigiamą įtaką gyvūnėlio sveikatai.  

Palikite komentarą apie straipsnį

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto
traffix.lt

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas