Nuomonių telefonas

„Tapome apsileidėlio kaimyno įkaitais…“

Loreta EŽERSKYTĖ

 

Į redakciją kreipėsi Žiedo gatvės namo Nr. 3 gyventoja. Ji papasakojo, kad šio daugiabučio, kadaise buvusio bendrabučio, gyventojai jau ne vienerius metus kenčia dėl nevalyvo kaimyno.

„Dauguma gyvename išsipirktuose butuose, esame jų savininkai, bet jais jaustis negalime. Antrame aukšte taip pat nuosavą butą turintis pusamžis vyras jį yra pavertęs lindyne. Butui už skolas atjungta elektra, vanduo, šeimininkas gamtinius reikalus atlieka į kibirėlį, o jo turinį pila per langus… Kenčiame ne tik nuo bendrame koridoriuje ir laiptinėje tvyrančios smarvės, bet ir nuo triukšmo. Neseniai kaimynas išdaužė ar pardavė lango stiklą. Atvažiavę Butų ūkio įmonės meistrai langą sutvarkė. Už remontą mokėjo ne kaimynas, tam panaudotos lėšos, kurias sukaupė namo gyventojai. Mums tai kainavo 70 eurų… Mūsų bėdos namą prižiūrinčiai UAB „Ukmergės butų ūkis“ seniai žinomos. Bet pagalbos nesulaukiame jokios. Susidaro įspūdis, kad šiai įmonei labiau rūpi apsileidėlis gyventojas, nei mes, norintys gyventi tvarkingai ir ramiai. Mes tapome jo įkaitais…“ – apmaudą liejo ukmergiškė.

Susisiekėme su UAB „Ukmergės butų ūkis“ direktoriumi Raimondu Baltaduoniu ir perdavėme daugiabučio gyventojos išsakytus skundus. Vadovas neneigė, jog situacija kaimynystėje gyvenantiems žmonėms nepavydėtina. Tačiau jis nenorėjo sutikti, jog apsileidėliu rūpinamasi labiau, nei tvarkingais gyventojais. Išdaužtą langą paskubėta sutvarkyti būtent, kad į patalpas nesiveržtų šalis ir nesugadintų viso namo inžinerinių tinklų.

„Mums situacija Žiedo gatvės trečiame name gerai žinoma, tačiau namo gyventojai iki šiol jokio oficialaus skundo nėra pateikę. Kol jo nėra, mūsų rankos surištos, negalime kreiptis į atitinkamas institucijas“, – konstatavo direktorius ir pažymėjo, jog jo vadovaujamos įmonės pagrindinis uždavinys – užtikrinti statinio bendro naudojimo inžinerinių tinklų tinkamą būklę.

 Vis tik R. Baltaduonis ieškojo išeičių, kaip padėti daugiabučio gyventojams. Beveik prieš metus, 2024-ųjų sausio 15 dieną, jis išsiuntė raštą dėl antisanitarinių sąlygų apleistame bute Visuomenės sveikatos centrui. Tačiau atsakymo nesulaukė. Įmonės vadovas taip pat kreipėsi ir į prokuratūrą, tai daryti ketina dar kartą.

„Nors spręsdami šią problemą jau ne kartą atsimušėme į sieną, nesėdėsime rankų sudėję. Bandysime ieškoti kitų išeičių“, – sakė vadovas.

Jo žodžiais tariant, akivaizdu, kad minėtajame bute gyvenimo sąlygos neatitinka higienos normų, tačiau tai yra privatus butas. Jo savininkas gyvena taip, kaip jis nori, jis ne visada atidaro duris norintiems jam padėti…

„Deja, šis atvejis nėra vienintelis mieste“, – pripažino R. Baltaduonis.

Kreipėmės ir į rajono savivaldybės administracijos Socialinės paramos skyriaus vedėją Astą Leonavičienę. Iš jos išgirdome vilties teikiančią žinią – panašu, jog reikalai jau pajudėjo, tarnybos aiškinasi, kokia pagalba galėtų būti suteikta minėtajam gyventojui.

Palikite komentarą apie straipsnį

  • Smagu -) :
    Butų ūkis teikia net ir nemokamą psichologinę pagalbą vargšui miestelėnui, jo kaimynams, nesugebantiems aštuonių žodžių parašyt kad nors vienas be klaidos :-) Greičiausiai žmogų reikia gydyti, bet nėra tam dėmesio, noro ar laiko ...
  • Justas :
    Jem kat pinigus iš žmoniu pajimti o neko nedaro
  • Inga :
    Je sukče mokescius ko nepadaro o brangausei reike moketi
  • Povilas stasis :
    Jem tik kat pinigus iš žmoniu pajimti o neko nedaro niepauna žoles bet mokešcius brangause acunce plesikai
  • UBŪ :
    Leonavičiene tavo darbas '- pirmyn

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto
traffix.lt

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas