Ugnikalnis aplikuotas popieriumi.

Jaunimas

Stebino ugnikalniai ir „Žydroji lapė“

Vanda VINCKIENĖ

Vlado Šlaito viešosios bibliotekos Laičių padalinio vyresnioji bibliotekininkė

 

Baigėsi Šiaurės šalių literatūros savaitė, kasmet turinti vis kitą temą ir Laičių bibliotekoje skaičiuojanti jau septynioliktus metus. Šiųmečio renginio tema – ,,Laisvė šiaurės šalyse“.

Kadangi Islandija švenčia 80 metų sukaktį kaip nepriklausoma Respublika, skaitėme tekstus iš Islandijos. Jaunesnio amžiaus vaikams skaitymui skirtą ištrauką „Auštant“ iš Ran Flygenring knygos „Ugnikalnis“ renginio metu prie žvakių šviesos pristatė mokytoja Loreta. Išklausę tekstą, mokytojų Sigitos Urbonienės ir Loretos Račickienės ugdytiniai aptarė turinį, išsakė asmeninį supratimą, dalijosi savo potyriais ir vaišinosi saldumynais.

Šios knygos įkvėpti per savaitę pagaminome keletą ugnikalnių: atlikome eksperimentą „Lavos išsiveržimas iš ugnikalnio“, aplikavome popieriumi, sudėliojome ugnikalnį iš šiaurietiškų keptų blynų (jį akimirksniu suvalgėme su uogiene), dar vieną nutapėme guašu ant medžiagos, o lauke imitavome ugnikalnį iš rudeninių lapų.

Vaikai vis nekantraudavo, kas bus kitą savaitės dieną. O laukdavo mielos staigmenos, nauji įspūdžiai ir pažinimo džiaugsmas. Su pačiais mažiausiais ugdytiniais dar spėjome pažiūrėti animacinį filmą pagal Astridos Lindgren knygą ,,Mažylis ir Karlsonas, kuris gyvena ant stogo“.

Vaikų guašu nutapytas vulkanas.

Paskutinę Šiaurės šalių literatūros savaitės dieną aptarėme įvykusius renginius, pasidžiaugėme vieni kitais, pripažindami, kad esame draugiški, nuoširdūs. Šiuos gerus jausmus primins šiaurietiškos dovanėlės, kurių sulaukė visi savaitės dalyviai.

Suaugusiems „Sutemų valanda“ skaitymui buvo parinkta sakmė „Baldras, Šešėlio sūnus“, kurią skaitė S. Urbonienė, Jovita Pakėnienė ir Aldona Kriukelienė. Prie arbatos puodelio aptarėme kūrinį, visoms magėjo sužinoti, o kas toliau? Nusprendėme, kad išeitis viena – reikia nusipirkti knygą.

Baigiantis Šiaurės šalių literatūros savaitei, kaip ir kasmet, buvome maloniai nustebinti J. Pakėnienės piešiniu ,,Žydroji lapė“. Tuo pat metu, peržiūrėjusios bibliotekoje eksponuojamą parodą „Kilpinėlių nėriniai ir jų istorija Lietuvoje“, smalsumo vedamos moterys prisėdo pabandyti nerti. Lietuvoje pamiršti, o Europoje XVI–XVII a. buvo žinomi šeivutės nėriniai, XIX a. leidžiamos šiam nėrimo būdui skirtos knygos, yra išlikę senųjų dirbinių.

Noriu nuoširdžiai padėkoti Senamiesčio progimnazijos Laičių ikimokyklinio ugdymo skyriaus mokytojoms, jų padėjėjoms, ištikimiausiems savo bibliotekos lankytojams – jauniesiems skaitytojams ir Laičių kaimo skaitytojoms. Jų visų pastangų, entuziazmo ir gražių norų dėka sukūrėme bei dovanojome vieni kitiems Šiaurės spalvomis švytintį mažą šventinį stebuklą, kuris džiugins mus rudens sutemose, laukiant artėjančių šv. Kalėdų.

AUTORĖS nuotr.

Palikite komentarą apie straipsnį

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto
traffix.lt

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas