Atsinaujinusi Ukmergė.

Aktualijos

Apsigyventi Ukmergėje kviečia pasitelkę programą

Stela MALYŠKO

Vilniaus universiteto studentė

 

Priimti sprendimai

Ukmergės rajono valdžia jau ne pirmus metus stengiasi gerinti ukmergiškių gyvenimo kokybę. Taip pat vienas iš pagrindinių siekių buvo stabilizuoti rajono gyventojų skaičių bei paskatinti gyventojų augimą, mažinti darbingo amžiaus žmonių išvykimą, sukurti patrauklias gyvenimo sąlygas, užtikrinti konkurencingas darbo vietas bei tenkinti socialinius poreikius.

2021 metų spalį rajono Savivaldybės tarybos sprendimu, dienos šviesą išvydo Ukmergės rajono gyventojų skaičiaus stabilizavimo ir augimo programa. Rajono savivaldybės administracijos Informacinių technologijų ir viešųjų ryšių skyriaus vedėjo pavaduotoja  Daiva Zimblienė teigė jau matanti trejus metus vykdomos programos vaisius. Pasak jos, vien per šių metų pirmąjį pusmetį Ukmergės mieste buvo užregistruota 1 818 arba 641-u nauju gyventoju daugiau nei tuo pačiu laikotarpiu pernai.

Reklamos viešajame transporte

Kitų miestų bei didmiesčių gyventojų dėmesį į palankias bei naujas galimybes įsikurti Ukmergės mieste galėjo pritraukti viešajame transporte pasirodžiusios reklamos. Reklaminį klipą, pavadintą „Persikelk į Ukmergę“, buvo galima pamatyti ne tik didmiesčių Vilniaus, Kauno ir Klaipėdos, taip pat Šiaulių, Panevėžio, Raseinių, Jonavos, Marijampolės, Mažeikių, Utenos autobusuose.

D. Zimblienės duomenimis, išvardintų miestų viešojo transporto ekranuose klipas buvo rodomas dvidešimt septynias dienas, kas dvylika minučių ir iš viso virš milijono kartų.

„Manome, kad ši reklama paskatino ne vieną šalies gyventoją rimtai apsvarstyti galimybes persikelti į Ukmergę“, – sake Informacinių technologijų ir viešųjų ryšių skyriaus vedėjo pavaduotoja.

Apie tai, jog reklama pritraukė gyventojų dėmesį ir turėjo įtakos sprendimams, byloja ir apklaustų gyventojų atsakymai. Viena jų – nuo 2023-ųjų į Ukmergę iš Vilniaus persikrausčiusi Rūta Kulionytė. Naujakurė teigė nesigailinti dėl priimto sprendimo pakeisti gyvenamąją vietą ir tikina, jog reklama Viešajame transporte buvo vienas iš aspektų, padėjusių apsispręsti.

Teigiami miesto aspektai

 Apklaustų žmonių atsakymuose pastebima tendencija kalbėti apie Ukmergę kaip pabėgimą nuo miesto triukšmo, grūsčių, chaoso.

„Ukmergė yra ramus miestas, todėl neretai tie, kurie nusprendžia kraustytis, atvyksta čia dėl ramybės“, – kalbėjo nuo vaikystės Ukmergėje gyvenanti Miglė Lisonkaitė. Miesto kraštovaizdžius, tvarkomą aplinką, kuriamus parkus gyrė ir ukmergiškė  Jurgita Daugirdaitė: „Matau pasikeitimus, nes maždaug dar prieš šešerius metus Ukmergė priminė kaimą. Dabar miestas gražėja.“

Miesto panorama.

Dar vienas Ukmergės privalumas, pašnekovų nuomone, tai, kad mieste nėra problemų su vietomis vaikų darželiuose bei mokyklose.

Be to, kad investuoja į  miesto infrastruktūrą, tvarką, rajono valdžia stengiasi palaikyti bei finansiškai pagelbėti naujakuriams.

„Ukmergės rajono savivaldybė naujiems miesto ir rajono gyventojams siūlo pasinaudoti gyventojų pajamų mokesčio (GVM) lengvata, kuri leistų penkerius metus gauti tikslinę išmoką iki 50 procentų nuo asmens metinio pajamų mokesčio dydžio“, – kalbėjo Informacinių technologijų ir viešųjų ryšių skyriaus vedėjo pavaduotoja.

Taip pat D. Zimblienė paminėjo, jog čia gyventi atvykstančios naujos šeimos turi galimybę pasinaudoti finansine parama, siekiančia 10 procentų būsto kredito pirmajam būstui įsigyti.

Yra kur tobulėti

Šalia teigiamų atsiliepimų apie besikeičiančią Ukmergę pasitaikė ir kritikos. Viena dažniausiai iš pašnekovų girdėta replika – nepasitenkinimas keliais.

R. Kulionytės manymu, savivaldybei vertėtų atkreipti dėmesį į miesto infrastruktūrą: „Norėtųsi daugiau infrastruktūros nuo miesto centro nutolusiuose vietose. Daugiau dėmesio skirti šaligatviams, dviračių takams, gatvių apšvietimui, pačioms gatvėms, nes jų būklė nedžiugina“.

Apklausti Ukmergės gyventojai mano, kad vertėtų atkreipti dėmesį ir į jaunimą. „Neigiamai vertinu tai, kad jaunimui mieste tikrai mažai veiklos. Gal dėl šios priežasties jauni žmonės ir išsikrausto“, – kalbėjo M. Lisonkaitė.

Informacinių technologijų ir viešųjų ryšių skyriaus vedėjo pavaduotoja D. Zimblienė mano, kad pagrindinė žmonių išsikraustymo priežastis slypi ne veiklos trūkume. Jei gyvenimas čia yra pernelyg ramus, galima sėsti į automobilį ir per mažiau nei valandą pasiekti Vilnių ar Kauną.

„Nors iš kai kurių apklausos dalyvių ir sulaukta nusiskundimų, visi pritarė teiginiu,  teiginiu, kad Ukmergė nenustoja keistis“, – pastebėjo savivaldybės atstovė.

Dainiaus VYTO nuotraukos

Palikite komentarą apie straipsnį

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto
traffix.lt

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas