Knygų šventė baigėsi grupės „Baltasis Kiras“ akustiniu koncertu.

Jaunimas

Bibliotekoje – rudeninė knygų mugė-paroda

Gabija KITOVAITĖ

Vilniaus universiteto studentė

 

Ukmergės Vlado Šlaito viešosios bibliotekos organizuotoje knygų mugėje-parodoje buvo galima įsigyti naujų leidinių, vaikams ir moksleiviams vyko įvairios edukacijos.

Buvusiame Ukmergės Senajame (nebe) knygyne vyko knygų pristatymai ir pokalbiai su knygų mylėtojais, rašytojais – Asta Girniene, Laura Stirniene, Edmundu Janušaičiu, Mila Monk, Juliumi Keleru, Nariumi Kairiu, Akvile Kavaliauskaite. Kai kurie jų pristatė savo knygas, plačiau diskutuota apie tai, kaip žmonės su negalia gali skaityti knygas bei kur nukeliauja „nebereikalingos“, jau panaudotos knygos.

Kraštietė A. Kavaliauskaitė.

Lietuvos audiosensorinės bib-liotekos vyriausioji bibliotekininkė Ukmergėje Asta Girnienė plačiau papasakojo apie šios bibliotekos veiklą, supažindino, kas gali skaityti įgarsintus leidinius, pristatė virtualią biblioteką, supažindino su skaitymo sutrikimu disleksija.

Pasak A. Girnienės, senasis pavadinimas – Lietuvos aklųjų biblioteka – akcentavo žmogaus negalią. Bet tai nėra tas kelias, kuriuo biblioteka siekia eiti. Mes turime ką parodyti ir pasiūlyti ir tam žmogui, kuris negali skaityti įprastų knygų. Keičiant bibliotekos vardą į Lietuvos audiosensorinę, atsižvelgta į dar vieną reikšmingą dalyką. Kadangi senasis pavadinimas buvo trumpinamas LAB, buvo svarbu šį lengvai įsimenamą šūkį LAB (labas), su kuriuo einama pas žmones, išsaugoti. Žodis „audiosensorinė“ reiškia audio – garsas, sensorinė – knygos, pažįstamos kitais būdais.

Lietuvos audiosensorinės bibliotekos vyriausioji bibliotekininkė Ukmergėje A. Girnienė.

Bibliotekininkė papasakojo, kad virtuali biblioteka ELVIS turi apie 16 tūkst. leidinių – populiarių knygų ir žurnalų, taip pat joje yra sukaupta skaitmeninių knygų ir elektroninių Brailio leidinių, filmų su garsiniu vaizdavimu ir garso spektaklių.

Naudotis ELVIS gali tie žmonės, kuriems dėl amžiaus, ligos ar negalios sudėtinga skaityti spausdintas knygas. Virtualia biblioteka taip pat gali naudotis senjorai, vaikai, turintys skaitymo ir ar rašymo sutrikimų.

Renginio metu knygų mainų namelio Ukmergėje (Little Free Library) įkūrėja Jurga Jackevičiūtė kalbino perskaitytų knygų globėją, knygyno „Stirnų Knygos“ įkūrėją L. Stirnienę. Kolekcionuoti knygas ji pradėjo prieš ketverius metus. Nors iš pradžių neturėjo minties steigti knygyną, bet tai nutiko savaime.

„Knygos pačios atėjo pas mane“, – sakė L. Stirnienė ir dalijosi, kokiais keliais pas ją atkeliauja klasikų raštai, enciklopedijos, lietuvių ir rusų kalbomis išleista įvairi literatūra.

Į knygų šventę atvykę ukmergiškiai galėjo sudalyvauti „Cookie Truck“ edukaciniame renginyje, kuris vyko jaukioje ir interaktyvioje furgonėlio aplinkoje. Šis išskirtinis renginys buvo skirtas ne tik smagiai praleisti laiką, bet ir ugdyti kritinį mąstymą bei skatinti diskusijas apie aktualias šiuolaikines temas, tokias kaip melagienos, medijos, informacijos patikimumas ir dezinformacija. Edukacinis furgonėlis „Cookie Truck“ tapo puikiu įrankiu supažindinti su medijų raštingumo svarba, kartu skatinant bendruomeniškumą ir bendravimą tarp lankytojų.

Renginio dalyviai su įdomumu klausėsi bardo E. Janušaičio, keliautojo, rašytojo ir kino kritiko N. Kairio, bendravo su fotomenininku, „Vilkamirgės galerijos“ įkūrėju Arūnu Kulikausku, pirmąja Lietuvoje sertifikuota miško maudynių ir ekoterapijos gide Mila Monk, kraštiete, žurnaliste, televizijos laidų redaktore, kūrybinio rašymo mokytoja A. Kavaliauskaite.

Visą dieną vykusį renginį papuošė grupės „Baltasis Kiras“ akustinis koncertas.

Autorės ir Vlado Šlaito viešosios bibliotekos nuotraukos

Palikite komentarą apie straipsnį

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto
traffix.lt

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas