Deltuvos mūšio inscenizacija.

Aktualijos, Naujausi

Karybos festivalis Kopūstėliuose pritraukė daug lankytojų

Gabija KITOVAITĖ

Vilniaus universiteto studentė

 

Rugsėjo 7-ąją Ukmergės rajone, buvusioje Kopūstėlių raketinėje bazėje, vyko antrasis tarptautinis karybos istorijos festivalis „Kovų istorijos keliais“. Renginį organizavo Ukmergės rajono savivaldybė, klubas „Miško broliai“, Ukmergės karo istorijos klubas „1-as LDK didžiojo Etmono pėstininkų regimentas“.

Rekonstruktorių klubai iš Lietuvos, Latvijos, Estijos, Lenkijos ir Airijos pristatė skirtingas uniformas, ginklus bei karinius automobilius. Atskirai įkurtose aikštelėse buvo galima pamatyti įvairių istorinių epochų karybos ekspozicijas, tokias kaip napo-leonmečio, 1-ojo ir 2-ojo pasaulinių karų, tarpukario, partizaninio pasipriešinimo laikotarpio. Taip pat norintys galėjo išbandyti šaudymą iš skirtingo tipo šratasvydžio ginklų.

Renginyje dalyvavę Ukmergės Vyčio 1002-osios kuopos šauliai pristatė dabartinę ekipuotę, demostravo, kaip veikia gink-luotė.

Pakalbintas jų kuopos vadas Linas Kavaliauskas sakė, kad suaugusių šaulių šiuo metu yra 90. Dabar į Šaulių sąjungą stoja mažiau ukmergiškių nei tuomet, kai Ukrainoje prasidėjo karas. Pašnekovas neslėpė, jog norėtų, kad stojančiųjų būtų daugiau: „Aš noriu, kad į Šaulių sąjungą ateitų vedami širdies balso“.

Kaip sakė L. Kavaliauskas, į jaunuosius šaulius stoja daugiau merginų, kurios taip pat vadovauja ir jaunųjų šaulių skyriams. Jaunųjų šaulių skaičius keičiasi, nes moksleiviai pakeičia mokyklas, išvažiuoja studijuoti.

„Man būna džiugu, kai po tokių renginių 2–3 žmonės prisijungia prie mūsų. O jei naujų narių ir neateina, svarbiausia, jog pasėjame šauliškumo idėją. Žmonės žino, kad šauliai yra, jie mato ginklus, domisi. Svarbu pažymėti, kad šauliškumas nėra tiktai ginklai, tai daug veiklos, rikiuočių, švenčių… Mes vykstame pas vaikus į stovyklas, dalyvaujame miestelių šventėse, susitinkame su moksleiviais“, – pasakojo Ukmergės Vyčio 1002-osios kuopos šaulių vadas.

Savo patirtimi pasidalijo ir iš Rygos į festivalį Kopūstėliuose atvykęs Kirill Skorohod: „Man patinka karinė technika, aš nuolat gilinu savo istorines žinias. Tai mano hobis. Taip pat žaidžiu šratasvydį, pastebiu, jog šis žaidimas labiausiai traukia jaunimą, kuris rečiau užsiima rekonstrukcija, ypač senesnių laikmečių, tokių kaip napoleonmetis, – kalbėjo iš Latvijos atvykęs svečias. – Aš taip pat užsiimu cosplay, dariau kostiumus filmui „Žvaigždžių karai“, esu padaręs kostiumą iš „Mandalorian“ serialo“.

Iš Airijos atvykę festivalio dalyviai atkūrė vokiečių parašiutų diviziją Fallschirmjäger. Airis Michael Kingston sakė, kad jam patinka istorija ir tai daro jau 20 metų.

„Tai – bendrystės jausmas, tarsi istorijos gydymas, pabandymas ją išgyventi iš naujo ir suprasti, kodėl žmonės darė tam tikrus dalykus“, – apie tai, kodėl užsiima tokia veikla, pasakojo jis, taip pat pridūrė, kad jam patinka būti lauke, stovyklauti, kepti maistą ant laužo, todėl viskas puikiai dera drauge.

Renginį vainikavo patrankų ir muškietų šūviai. Žiūrovai galėjo pamatyti 1812 metais įvykusio Vilkmergės (Deltuvos) mūšio inscenizaciją, kaip susirėmė Rusijos caro Aleksandro 1-ojo kariuomenė ir Prancūzijos imperatoriaus Napoleono Bonaparto armija. Inscenizacija, kaip ir mūšis, baigėsi prancūzų pergale.

AUTORĖS nuotraukos

Vokiečių parašiutų divizijos Fallschirmjäger desantininkas.

Tarpukario Lietuvos kareiviai.

Deltuvos mūšio inscenizacijoje dalyvavusi Napoleono Bonaparto armija.

Palikite komentarą apie straipsnį

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto
traffix.lt

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas