Ukmergiškis dziudo imtynininkas O. Bareikis su treneriu Algiu Mečkovskiu.

Naujausi, Sportas

Paryžiaus paralimpiadoje Osvaldas Bareikis iškovojo bronzą

Vilius MALYŠKA

Vilniaus universiteto studentas

 

Rugsėjo 6-ąją ukmergiškis dziudo imtynininkas Osvaldas Bareikis Lietuvą nudžiugino pirmuoju ir vieninteliu Paryžiaus paralimpinių žaidynių medaliu. 30-metis sportininkas J2 negalios klasės vyrų iki 73 kg svorio kategorijos varžybose užėmė trečią vietą ir namo grįžo pasidabinęs bronzos medaliu.

Varžybas O. Bareikis pradėjo ketvirtfinalyje, čia susitiko su Pietų Korėjos imtynininku Donghoonu Kimu. Lietuvis buvo aktyvesnis, o tai lėmė, kad pergalę jis šventė rezultatu 1:0. Pasak Artūro Sako, pirmojo Osvaldo trenerio, korėjietis nebuvo lengvai įkandamas riešutas.

„D. Kimas yra vertas didelių pagyrų. Jis įveikė labai stiprų varžovą iš Ispanijos, Sergio Ibanezą Banoną. Kai Osvaldas susitiko su korėjiečiu, kova baigėsi be veiksmų ir dėl to prireikė pratęsimo. Būtent tada Osvaldas sėkmingai atliko metimą, kuris buvo įvertintas „Waza-Ari“, t. y. pusė pergalės. Tai jam leido keliauti į finalą“, – apie ketvirtfinalį pasakojo A. Sakas.

Pusfinalyje ukmergiškio laukė būsimo čempiono japono Yujiriu Seto iššūkis. Pirmoje kovoje daug jėgų atidavęs O. Bareikis turėjo pripažinti japono pranašumą 0:11.

„Japonas pagal reitingą yra pirmoje vietoje. Jau pačioje kovos pradžioje Y. Seto atliko veiksmą nuo vieno kelio, o vėliau jį pakartojo. Po antrojo veiksmo japonas gavo aukščiausią „Ippon“ įvertinimą. Tai leido jam pasiekti pergalę prieš lietuvį“, – japono meistriškumą įvertino Ukmergės sporto centro treneris A. Sakas.

Imtynėse dėl trečiosios vietos O. Bareikis susitiko su paralimpiados publikos numylėtiniu prancūzu Nathanu Petit. Po nuožmios kovos pradžios N. Petit buvo prakirstas paakys. Po kelių minučių prancūzas grįžo ir tęsė kovą. Lietuvio situaciją komplikavo du gauti įspėjimai. Nepaisant to, alinančioje kovoje O. Bareikis įrodė savo pranašumą. Tai buvo pirmoji O. Bareikio pergalė prieš N. Petit jų tarpusavio susitikimų istorijoje.

„Prieš kovą N. Petit numetė apie aštuonis kilogramus svorio. Be to, prancūzas buvo visa galva aukštesnis ir platesnių pečių. Osvaldas kovos metu rėmėsi gynybine taktika, o tai užmigdė priešininką. Galiausiai atlikęs veiksmą nuo kelio gavo tašką, kuris ir garantavo pergalę“, – džiaugėsi buvęs ukmergiškio treneris.

Tai buvo trečiosios O. Bareikio paralimpinės žaidynės karjeroje. Prieš tai jis 2016 m. Rio de Žaneire užėmė penktąją vietą, o Tokijuje vykusioje sporto šventėje taip pat iškovojo bronzos medalį.

Paryžiuje vykusioje paralimpiadoje dėl apdovanojimų varžėsi daugiau kaip 4,4 tūkst. sportininkų iš 160 šalių. Lietuvos garbę gynė 9 atletai.

Iš viso medalius iškovojo 79 valstybių sportininkai. Lietuva su vienu bronzos medaliu galutinėje neoficialioje medalių įskaitoje kartu su dar 6-iomis valstybėmis užėmė 79 vietą.

Bendroje įskaitoje daugiausia medalių laimėjo kinų sportininkai – 220, iš jų net 94 auksinius. Antroje vietoje liko Didžiosios Britanijos atstovai – 124 apdovanojimai, o iš jų 49 auksiniai, o treti liko JAV atletai – jie iškovojo 105 medalius, iš jų 36 aukso.

Lietuvos ekipai tai buvo jubiliejinės, dešimtos paralimpinės žaidynės po Nepriklausomybės atkūrimo.

Vytauto DRANGINIO/LPAK nuotrauka

Palikite komentarą apie straipsnį

  • Vilija :
    Įdomus straipsnis, parašytas įtaigiai ir vaizdingai.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto
traffix.lt

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas