Gyventojai susidomėję apžiūrinėjo samariečių rankdarbius.

Žmonės

Patirties ir pokyčių kelias

Jolita STANKAITIENĖ

LSB Ukmergės skyriaus pirmininkė

Lietuvos samariečių bendrijos (LSB) Ukmergės skyrius gavo rajono savivaldybės finansavimą nevyriausybinių organizacijų veiklos skatinimo projektui „Patirties ir pokyčių kelias“.

Šio projekto tikslas – įtraukti kuo daugiau žmonių į veiklas, bendravimą ir, žinoma, atrasti naujų narių, skatinti savanorystę, mažinti socialinę atskirtį, perduoti žinias ir patirtį vieni kitiems, ištiesti pagalbos ranką kitam. Siekiame, kad projekto dalyviai įgautų praktinių edukacinių žinių, kiti tiesiog išsineštų įgūdį, naujieną, informaciją, kad savanorystė kuria bendrą vidaus produktą. Norime, jog visi suprastų, kad vartojimo mažinimas, tvarumo suvokimas ir jo skatinimas vyksta per apčiuopiamus pavyzdžius.

Labai dažnai girdime skambius žodžius – tvarumas, tvarus gyvenimo būdas, bet ar kiekvienas tikrai žinome ir suprantame, ką tai reiškia? Kas yra tvarus aplinkai produktas, tvarus vartojimas, kaip galime prisidėti prie savo tvarios aplinkos kūrimo? Plati tema, daug klausimų ir netiek daug aiškių atsakymų.

Ukmergės samariečiai jau ne su pirmu projektu grįžta prie tvarumo temos, skatina savišvietą ir demonstruoja konkrečius darbus.

Jau daug metų Ukmergės samariečiai netinkamus nešioti drabužius prikelia naujam gyvenimui: medžiaginiai pirkinių maišeliai, maišeliai vaistažolėms, medžiaginės kempinėlės indams plauti ir jau ne vienam ukmergiškiui žinomos rankų darbo kambarinės šlepetės. Pernai vykdant projektą gausybė pasiūtų šlepečių buvo išdovanotos Kalėdų proga bei dėkojant rėmėjams, minint oficialią Lietuvos samariečių dieną. Už šiuos gaminius sulaukta ir aukų.

Šiemet kilo idėja savo patirtimi pasidalinti su kitais ir pamokyti siūti šlepetes bei kitus gaminius, organizuojant išvykas į rajono bendruomenes. Pirmoji į Krikštėnų kaimo bendruomenę buvo planuota atsakingai ir iš anksto.

Į susitikimą atvyko gausus būrys Krikštėnų gyventojų, dalyvavo svečiai iš Vilniaus, sulaukėme ir vaikų dėmesio. Po trumpo abipusio susipažinimo supratome, kad patekome į tikrų tautodailininkų pinkles, todėl mūsų gaminius – šlepetes – reikėjo ypatingai gerai pristatyti ir sudominti, kad ir vietos gyventojai pabandytų pasisiūti.

Samarietės paaiškino siuvimo techniką, parodė naują ir lengvesnį šlepetės modelį. Buvome pasiruošę medžiagas ir padų formas. Džiaugiamės, kad prie siuvimo mašinos sėdo taip pat siuvimui neabejinga Ukmergės kultūros centro Krikštėnų skyriaus meno vadovė Janina Svetlikauskienė, kurios susidomėjimo dėka buvo pasiektas tikslas – renginio metu pasiūta šlepečių pora. Ne kiekvienas gali ir nori siūti, bet samariečiai suruošė visiems paketus į namus: medžiagos, siūlų, padų iškarpų ir net apdailos detalių. Galbūt žiemos tamsūs vakarai suvilios sėsti prie siuvimo mašinos ir pabandyti pasiūti pirmą savo gyvenime šlepečių porą.

Kol vieni siuvo, kiti domėjosi samariečių atsivežtais parodiniais gaminiais, kuriuos mielai įsigijo naudojimui ir dovanoms savo artimiesiems. Džiaugėmės surinkę aukų savo organizacijai.

Samarietė Nijolė priminė ir sveikatos temas, padovanojo širdies pasus ir ramybės eliksyrą. Nepamiršo ir viktorinos apie gerą savijautą bei įvairių patirčių iš gyvenimo, kurie sukėlė daug juoko.

Į Krikštėnus vykome kitų pamokyti, o grįžome ir pačios daug sužinoję apie šiaudinių sodų pynimą, tautinių juostų audimą ir aktyvią Krikštėnų bendruomenės veiklą. Atmosfera buvo labai draugiška, šypsenos nedingo nuo veidų, o prie vaišių stalo radome daug bendrų temų pokalbiams.

Už priėmimą esame labai dėkingi Vlado Šlaito viešosios bibliotekos Krikštėnų padalinio vyriausiajai bibliotekininkei Lionei Kostikienei ir Ukmergės kultūros centro Krikštėnų skyriaus renginių organizatorei Daliai Banišauskaitei.

Prie siuvimo mašinos sėdo meno vadovė J. Svetlikauskienė.

Palikite komentarą apie straipsnį

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto
traffix.lt

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas