Asociatyvi nuotrauka.

Kriminalai

Ukmergiškiams gresia laisvės atėmimas

Kauno apygardos prokuratūra teismui perdavė baudžiamąją bylą, kurioje kaltinimai dėl neteisėto disponavimo narkotinėmis ar psichotropinėmis medžiagomis turint tikslą jas platinti arba neteisėto disponavimo dideliu narkotinių ar psichotropinių medžiagų kiekiu bei narkotinių ar psichotropinių medžiagų kontrabandos pareikšti dviem jauniems ukmergiškiams.

Kaip rašoma pranešime spaudai, ikiteisminį tyrimą organizavo ir jam vadovavo Kauno apygardos prokuratūros Antrojo baudžiamojo persekiojimo skyriaus prokuroras Virgilijus Lazauskas. Tyrimą atliko Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos nusikaltimų nuosavybei tyrimo valdybos 3-iojo skyriaus pareigūnai.

Baudžiamosios bylos duomenimis, 2023 m. birželį jaunuoliai, turėdami tikslą parduoti ar kitaip platinti psichotropines medžiagas, iš Graikijos Respublikos neteisėtai paštu parsisiuntė ir laikė labai didelį kiekį minėtų medžiagų. Nustatyta, kad kaltinamieji veikė bendrininkų grupėje – vienas nusikaltimo vykdytojo, o kitas – padėjėjo vaidmenyje. Kaip įtariama, vienas kaltinamasis veikė iš savanaudiškų paskatų, už nusikalstamos veikos padarymą siekdamas gauti pažadėtą psichotropinių medžiagų dalį.

Tyrimo metu nustatyta, kad vaikinai iš užsienio parsisiuntė apie 12 gramų gelsvos spalvos medžiagos, apie 12 gramų rausvos spalvos skysčio, apie 1,2 gramo baltos spalvos medžiagos, kurių sudėtyje rasta psichotropinių medžiagų pėdsakų. Bendra siuntinio vertė siekė apie 370 eurų. Bylos duomenimis, kaltinamieji už kvaišalus atsiskaitė kriptovaliuta.

Tyrimo duomenimis, vienam iš kaltinamųjų paėmus siuntą iš kurjerio su joje buvusiomis psichotropinėmis medžiagomis, jaunuolis buvo sulaikytas policijos pareigūnų.

Baudžiamajame kodekse už neteisėtą disponavimą narkotinėmis ar psichotropinėmis medžiagomis turint tikslą jas platinti arba neteisėtą disponavimą labai dideliu narkotinių ar psichotropinių medžiagų kiekiu numatyta laisvės atėmimo bausmė nuo dešimties iki penkiolikos metų. Už narkotinių ar psichotropinių medžiagų kontrabandą – laisvės atėmimo bausmė nuo dešimties iki aštuoniolikos metų.

Baudžiamoji byla perduota nagrinėti Vilniaus apygardos teismui.

Vadovaujantis nekaltumo prezumpcija, asmenys yra nekalti, kol jų kaltumas nėra įrodytas įstatymo nustatyta tvarka ir pripažintas įsiteisėjusiu teismo nuosprendžiu.

„G. ž.“ inform.

Palikite komentarą apie straipsnį

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto
traffix.lt

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas