Jaunimas, Naujausi

Aktyvus jaunimas Ukmergėje

Ukmergės rajono jaunimo organizacijų sąjunga „Apskritasis stalas“ (URJOSAS) praėjusį penktadienį organizavo jaunimo forumą/konferenciją, kurios metu skatinome bendradarbiavimą ir gerosios patirties dalijimąsi. URJOSAS šią konferenciją įgyvendino vykdydami Jaunimo reikalų agentūros jaunimo dalyvavimo ir atstovavimo stiprinimo konkurso projektą „Aktyvus jaunimas Ukmergėje“, kurį kofinansuoja Ukmergės rajono savivaldybė, o projekto partneris VšĮ Jaunimo laisvalaikio centras.

Konferenciją atidarė Ukmergės rajono savivaldybės administracijos direktorės Ingos Prečkailės sveikinimo ir motyvavimo kalba, o toliau dalyviai klausėsi 5 pranešimų, kėlė klausimus ir diskutavo tarpusavyje apie jaunimo politikos ir darbo su jaunimu aktualijas.

Vilniaus jaunimo organizacijų sąjungos „Apskritasis stalas“ pirmininkė Beatričė Markovskytė su konforencijos dalyviais pasidalino gerosiomis organizacijos ir Vilniaus jaunimo reikalų tarybos praktikomis.  Pasidžiaugė, kad šiais metais, Vilniuje, buvo finansuotos 28 skirtingos jaunimo iniciatyvos, ypač susijusios su tvarumo ir ekologijos tematika, pristatė populiarią Jaunimo talentų skatinimo programą. Pranešėja sulaukė klausimų apie jaunuolių įtraukimą ir programų administravimą.

Jaunimo laisvalaikio centro darbuotojos Živilė Kopystynska ir Vilma Šidlauskienė konferencijos dalyviams pristatė pranešimą: „Nauja darbo forma – jaunimo darbuotojas mokykloje. Kodėl ir kaip“. Pranešėjos dalinosi centro nauda jaunimui, gerąją patirtimi ir planuojamomis naujovėmis ateityje..

Taip pat, savo veiklą pristatė planavimo centro „Karjeras“ karjeros konsultantė Austėja Polkaitė. O Lietuvos jaunimo organizacijų tarybos (LiJOT) Valdybos narys Dominykas Židonis pristatė pranešimą: „Jaunimo informavimas ir regionai“. Džiugu, kad abu pranešėjai sulaukė forumo / konferencijos dalyvių klausimų į kuriuos pranešėjai atsakė ir vyravo diskusijos.

URJOSAS vadovas S. Kalesnykas renginio dalyviams pristatė Ukmergės rajono savivaldybės nevyriausybinių organizacijų apžvalgą rajone, kurią parengė Ukmergės rajono savivaldybės strateginio planavimo, investicijų ir verslo plėtros skyrius vyriausioji specialistė Reda Liubomirskienė (pranešėja negalėjo dalyvauti konferencijoje). Anot organizacijos vadovo ši konferencija yra svarbi platforma suteikianti galimybę sužinoti apie įvairias programas ir iniciatyvas, gerąsias patirtis kurios skirtos jaunimui, bei pasidalinti patirtimi su kitais dalyviais, svečiais iš Vilniaus, Utenos.

Be šio forumo / konferencijos birželio mėnesį organizavome Ukmergės rajono jaunimo reikalų tarybos kompetencijų kėlimo mokymus, kurių metu naudojome komandos formavimo žaidimų metodus, plaukėme baidarių maršrutu Šventosios upėje. Ukmergės miesto šventės metu kvietėme į organizacijų paviljoną, kuriame URJOSAS organizacijos pristatė savo veiklą ir galimybes rajone. Taip pat, tiek miesto šventės metu, tiek birželio 14 d. susipažinome ir diskutavome apie Lietuvos Respublikos piliečių rengimo pilietiniam pasipriešinimui strategiją. Turėjome narių diskusiją – jaunimo pusryčius su Ukmergės rajono savivaldybės meru ir administracijos direktore. Todėl, naudodamiesi progą norime padėkoti savivaldybės administracijai už mūsų susitikimą ir produktyvią diskusiją su jaunuoliais.

Jei manai, kad nori prisidėti prie jaunimo organizacijų veiklos ir nori veikti susisiek su mūsų komanda urjos.as@gmail.com ir kurkime Ukmergėje kartu! Taip pat, informuojame, kad vyksta jaunimo ir su jaunimu dirbančių organizacijų informavimas, konsultavimas ir jų veiklos kokybės nagrinėjimas kartu su jaunimo politiką ir jaunimo užimtumą išmanančiais darbuotojais. Kviečiame jaunuolius skenuoti pateiktą QR kodą ir registruotis į jaunimo konsultacijas! Ši virtuali pokalbių erdvė yra saugi vieta klausti, siūlyti ir išsakyti savo mintis, idėjas, lūkesčius apie save ir Ukmergę. URJOSAS komanda sieks tau suteikti informacijos apie jaunimo organizacijas, Ukmergės rajono jaunimo politiką, jaunimo užimtumą, savanorystės galimybes, renginius, nukreips kur teikti projektus ir paraiškas iniciatyvoms, padės tau rasti atsakymus į užduotus rūpimus klausimus.

URJOSAS nuotraukos

Palikite komentarą apie straipsnį

  • Tevams ir jaunimui :
    //youtu.be/iZcQ-kPrVzg?si=w0ZcElxAu68wVMTM
  • Aha :
    Geriau jau jaunimas prie kompų sėdėtų,o tai savo aktyvumą nukreipia ne ta linkme. Kažkur mieste kažkokią erdvę sutvarko - tai jaunimas greit viską išlaužo ir "nušika" Geras jaunuolis - tas kuris prie kompo sėdi.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto
traffix.lt

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas