Įvairūs

Kaip tinkamai paruošti „Volkswagen“ automobilį tolimoms vasaros kelionėms?

Ne paslaptis, jog vasara yra metas, kuomet daugelis vairuotojų su artimaisiais leidžiasi į ilgesnes keliones automobiliu. Norint, jog vasaros atostogų kelionės būtų ne tik malonios, tačiau ir saugios, itin svarbu tinkamai pasirūpinti savo „Volkswagen“ automobiliu. Ilgametę patirtį automobilių rinkoje turintys AVKParts specialistai išskiria svarbiausias rekomendacijas, kokias automobilio dalis yra verta patikrinti ir atnaujinti prieš pradedant kelionę. Tinkamai prižiūrėtas automobilis padės išvengti netikėtų gedimų ir užtikrins sklandų bei visapusiškai komfortišką važiavimą bet kokiomis sąlygomis.

Aušinimo sistemos svarba

Vienas iš pačių svarbiausių automobilio dalių, į kurią reikėtų atkreipti dėmesį – automobilio aušinimo sistemą. Vasaros metu automobilio variklis darbinę temperatūrą pasiekia gerokai greičiau, o tai reiškia, jog didesnę laiko dalį jis veikia aukštesnėmis temperatūromis nei šaltuoju metų laiku. Dėl šios priežasties yra svarbu, kad aušinimo sistema veiktų nepriekaištingai. AVKParts specialistai rekomenduoja reguliariai tikrinti aušinimo skysčio lygį ir jo kokybę. Aušinimo skystis ne tik apsaugo variklį nuo užšalimo žiemą, bet ir nuo perkaitimo vasarą. Pastebėjus, kad aušinimo skystis yra purvinas, jį yra būtina nedelsiant pakeisti nauju. Taip pat verta patikrinti ir aušinimo sistemos radiatorių, kuris praranda savo efektyvumą, kuomet yra pasidengęs purvu. Tokiu atveju jį reikėtų atsargiai nuplauti.

Oro filtrai ir salono filtras

Ne mažiau svarbu pasirūpinti ir oro filtrais. Oro filtrai užtikrina, kad į variklį patektų švarus oras, kuris yra būtinas efektyviam variklio darbui. Tačiau nereikėtų pamiršti ir salono oro filtro. Lietingomis vasaros dienomis drėgmė gali sukelti langų rasojimą, ypač jeigu salono filtras yra užsikimšęs. AVKParts specialistai ragina vairuotojus prieš kelionę pakeisti salono bei oro filtrus naujais, nes būtent tai užtikrins švarų bei sausą orą salone ir, žinoma, variklyje. Be to, švarus salono filtras padės išvengti alergenų ir kitų nepageidaujamų dalelių patekimo į saloną, nes tai gali tapti prastos savijautos ar alergijos priežastimi vairuotojui ar keleiviams.

Stabdžių sistema

Vasaros kelionės neretai reiškia tikrai ilgus maršrutus kalnuotomis ar vingiuotomis vietovėmis, todėl patikima stabdžių sistema yra būtina. Prieš tokią kelionę yra privaloma patikrinti stabdžių diskų, kaladėlių ir stabdžių skysčio būklę. Netikėtai pastebėjus, jog šie stabdžių komponentai yra susidėvėję, juos nedelsiant reikėtų pakeisti naujais. Kalbant apie stabdžių skystį, šis taip pat turi būti reguliariai keičiamas, nes ilgainiui jis gali prarasti savo savybes, būtinas pilnavertiškam stabdymo sistemos veikimui. Patikima stabdžių sistema užtikrins trumpesnį stabdymo kelią ir papildomą saugumą.

Bendroji automobilio priežiūra

TIkriausiai daugelis automobilių ekspertų sutiks, jog bendroji automobilio priežiūra bei reguliarus jo aptarnavimas yra bene svarbiausias pasiruošimo kelionėms etapas. Tai neabejotinai leis išvengti netikėtų gedimų kelyje. Prieš išvykstant į kelionę, reikėtų ne tik patikrinti variklio alyvos lygį ar padangų slėgį, tačiau taip pat, ir visus automobilio žibintus. Automobilio padangos turi būti tinkamai pripūstos bei turėti nepažeistą protektorių, kuris užtikrina gerą sukibimą su kelio danga ir mažesnį degalų suvartojimą. Taip pat yra verta turėti atsarginį ratą ir visus reikalingus įrankius jo pakeitimui.

Apibendrinimas

Tinkamai pasiruošus vasaros kelionei su „Volkswagen“ automobiliu, galima paprastai išvengti daugybės pačių įvairiausių problemų ir mėgautis sklandžiu važiavimu. Bet kokiu atveju, svarbiausia yra patikrinti aušinimo sistemą, oro filtrus, stabdžių sistemą ir atlikti bendrąją automobilio apžiūrą. Taip pat kiekvienam „Volkswagen“ vairuotojui verta žinoti, jog  apsilankius https://www.avkparts.lt/volkswagen-dalys/ galima nesunkiai rasti visų šios markės automobiliui skirtų atsarginių bei pagrindinių dalių, kurios ne tik padidins saugumą kelyje, bet ir suteiks daugiau malonumo keliaujant.

unsplash.com nuotraukos

Palikite komentarą apie straipsnį

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto
traffix.lt

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas