Stovyklautojai aplankė biblioteką.

Jaunimas

Vasarą pradėjome mokyklos stovykloje

Asta PAŽĖRIENĖ

Dukstynos pagrindinės mokyklos socialinė pedagogė, stovyklos koordinatorė

 

Pasibaigus mokslo metams Dukstynos pagrindinė mokykla, rūpindamasi vaikų užimtumu, birželio 12–18 dienomis organizavo kasmetinę dieninę vasaros poilsio stovyklą „Vasarą būkime kartu“, subūrusią septyniolika pradinių klasių mokinių. Pagal sudarytą grafiką kiekvieną dieną stovykloje dirbo dvi mokytojos – auklėtojos, stovyklai vadovavo šių eilučių autorė. Pagrindinį dėmesį skyrėme socialinių, emocinių kompetencijų ugdymui, mokėmės kartu įveikti sudėtingas situacijas, aktyviai dalyvavome saugiose ir prasmingose laisvalaikio veiklose.

Pirmąją stovyklavimo dieną „Alpakų apsuptyje“ mokiniai susipažino, aptarė lūkesčius, kūrė taisykles. Vėliau visi kartu keliavo į Jonavos alpakų ūkį. Stovyklautojai iš arti pamatė šių gyvūnų gyvenimą, maitinimą ir priežiūrą. Vaikai sužinojo apie jų gyvenimo trukmę: geromis sąlygomis alpakos išgyvena 20–25 metus. Gidė mokiniams pasakojo smagias istorijas ir įdomybes iš gyvūnų gyvenimo. Taip pat ji supažindino mokinius su alpakų kirpimu ir jų vilnos keliu iki siūlo suverpimo. Vaikai pamatė gaminių, kurie yra pagaminti iš ūkyje auginamų gyvūnų vilnos. Didžiulė laimė visiems – galimybė pasigėrėti, paglostyti, pamaitinti ir net pavedžioti mielas alpakas.

Daug džiaugsmo patyrė Jonavos alpakų ūkyje.

Antrąją atradimų „Kernavės apylinkės“ dieną stovyklautojai vyko į Kernavės archeologinę vietovę. Jie dalyvavo edukacinėje veikloje „Kaip žmonės senovėje gyveno?“ Mokiniai nusikėlė į tolimą Kernavės praeitį: susipažino su senaisiais įrankiais, apranga ir statomais būstais. Aplankė Kernavės archeologinės vietovės muziejų, apžiūrėjo iškasenų ekspoziciją. Mažieji stovyklautojai nustebo pamatę ne vieną piliakalnį. Kopdami į piliakalnius jie gavo užduotį – suskaičiuoti laiptelius. Dažnas iš jų net pametė skaičių. Pailsę Kernavės piliakalnių papėdėje visi diskutavo ir žaidė žaidimus socialinio emocinio ugdymo temomis. Mokiniai varžėsi gražiausios pievų gėlių puokštės kūrimo konkurse.

Trečiąją „Į Anykščius“ dieną stovyklautojai vyko į Anykščių kraštą: aplankė Arklio muziejų, dalyvavo edukacinėje programoje „Duonelė kasdieninė“. Programos metu pasikartojo duonelės kelio istoriją, išgirdo senuosius pasakojimus, domėjosi protėvių amatais. Kol duonutė kepė, žaidė autentiškus senolių žaidimus, išbandė kliūčių ruožą. Stovyklautojai susipažino su protėvių buities darbais: namų ūkio priežiūra, kalvyste, tautodaile. Degustavo senolių maisto produktus: krosnyje keptas bulves, naminę duoną, prieskoninėmis žolelėmis gardintą sviestą, varškės sūrį, medų, lašinukus ir dešrytę, gėrė pievose rinktų vaistažolių arbatą.

Ketvirtąją „Policijos bičiuliai“ stovyklavimo dieną vaikai ir pedagogės aplankė Ukmergės rajono policijos komisariatą, domėjosi policijos darbo ypatumais, bendravo su čia dirbančiais pareigūnais. Bendruomenės pareigūnė Daiva Novikienė vaikams vedė paskaitėlę apie saugų ir mandagų elgesį gatvėje ir kelyje. Mokiniai turėjo galimybę pasivaikščioti po komisariatą: apžiūrėjo apdovanojimų stendus, aplankė budėtojų postą, sulaikymo ir apklausų kambarius, sporto salę, saugaus eismo klasę, kabinetus; domėjosi policijos pareigūnų automobilio funkcionalumu. Vėliau mažieji keliauninkai vyko į Sveikatos parką. Čia jie gėrėjosi gamtos vaizdais, žaidė judrius žaidimus parko aikštelėje, išbandė įvairius sporto įrenginius. Vaikai su auklėtojomis diskutavo apie pagarbą, atjautą ir draugystę.

Vaikai dalyvavo edukacinėse veiklose.

Atsisveikinimo „Drauge su knyga“ dieną vaikai ir pedagogės lankėsi Vlado Šlaito viešosios bibliotekos Vaikų literatūros ir edukacijų skyriuje. Bibliotekos darbuotoja – edukatorė Kristina supažindino su knygrišystės amatu bei istorija. Kūrybinėse dirbtuvėse visi patys išbandė knygrišystės meną praktiškai – sukūrė ir įrišo savo knygeles. Po prasmingos veiklos stovyklautojai aplankė piliakalnį, kur žaidė komandą formuojančius žaidimus ir nuo piliakalnio viršaus gėrėjosi Ukmergės miesto panorama.

Atsisveikindami su stovykla mokiniai prisiminė savo lūkesčius, juos aptarė, įvertino vykdytas veiklas, išsakė palinkėjimus. Mokyklos direktorė Daiva Liumparienė kiekvienam stovyklautojui įteikė padėką ir atminimo dovanėlę. O kokia stovykla be staigmenų? Direktorė vaikus nustebino pavaišindama ledais. Stovyklos uždarymui skanavome šakotį.

Dėkoju rajono savivaldybei, skyrusiai lėšų stovyklos veikloms, Ukmergės rajono policijos komisariatui ir bendruomenės pareigūnei D. Novikienei, Vlado Šlaito viešajai bibliotekai ir darbuotojoms – Kristinai Darulienei ir Ritai Chmieliauskienei už šiltą stovyklautojų priėmimą ir edukacinių veiklų organizavimą. Taip pat esu dėkinga stovyklos mokytojoms už entuziazmą ir energiją, o visiems stovyklautojams – už neišdildomus įspūdžius ir naujus patyrimus.

AUTORĖS nuotraukos

Palikite komentarą apie straipsnį

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto
traffix.lt

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas