Vidiškiečiai stovyklos metu pasivaikščiojo Palangos tiltu, grožėjosi jūra.

Jaunimas

„Pasaulis prasideda čia“

Rita GIMŽAUSKIENĖ

 

Vidiškių pagrindinėje mokykloje birželio 10–14 dienomis buvo organizuota vaikų užimtumo atostogų metu programa ,,Pasaulis prasideda čia“. 1–4 klasių mokinių grupė vyko į pažintinę kelionę po Žemaitijos regioną, kur turėjo galimybę aplankyti neįprastai daug unikalių objektų.

Pirmiausia vaikai pasivaikščiojo po Kėdainių senamiestį, aplankė protestantų bažnyčią, Radvilų šeimos sarkofagus, o nuvykę į Žemaitiją užkopė į Šatrijos kalną, pasigrožėjo atsivėrusiais vaizdais, susipažino su ugnies garbinimo papročiais, aplankė Kuršių neriją, delfinariumą, jūrų muziejų, Juodkrantėje užlipo į Raganų kalną, džiaugėsi Nida, aplankė švyturį, Parnidžio kopas, Saulės laikrodį, pamatė Negyvąsias kopas, Preilos ir Smiltynės gyvenvietes, maudėsi Baltijos jūroje ir Kuršių mariose, Palangoje pabuvo ant Birutės kalno, Gintaro muziejuje.

Keliaudami stebėjo etnografinio paveldo objektus, žemaičių alkas, koplytstulpius, architektūros savitumus. Vakarais žaidė pačių sugalvotus ir komandinius žaidimus, dainavo, kalbėjosi ir diskutavo, kodėl Lietuvoje gyventi gera, kaip turime elgtis, kad nebūtų gėda pasakyti, kad esame lietuviai. Vaikai būdami grupėje bandė rasti bendrus sprendimus, susitarti. Nepamiršo ir higienos taisyklių, domėjosi, kokį maistą valgys ir kaip jį pagaminti. Taip pat mokėsi pajausti ir suprasti draugų nuotaikas, emocinę būseną. Patys savarankiškai gebėjo rasti informaciją apie lankomus objektus, orientuotis vietovėje, naudotis žemėlapiu.

Stovyklautojai net keturias šviesiausias vasaros naktis nakvojo Šventojoje, sutiko ir palydėjo saulę prie Baltijos jūros. Labai džiugu, kad šiais metais buvo turistinio pobūdžio stovykla, mokiniai turėjo galimybę daugiau pakeliauti, pamatyti, geriau pažinti vienas kitą, išmokti suprasti ir sukurti socialinį emocinį ryšį.

Palikite komentarą apie straipsnį

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto
traffix.lt

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas