Kauno g. 23 esantis sklypas jau kelintus metus iš eilės patenka tarp tų, kurie atsiduria neprižiūrimų sąraše.

Aktualijos, Naujausi

Nenušienautų sklypų mieste sąrašas sutrumpėjo

Loreta EŽERSKYTĖ

 

Rajono savivaldybės administracija paskelbė nenušienautų Ukmergės mieste sklypų sąrašą. Šiemet jame yra 76 sklypai. Pernai į tokį sąrašą buvo patekę 199 sklypai. Nors apleistų teritorijų skaičius per metus sumažėjo, tačiau tai menka paguoda. Nemažai sklypų tarp neprižiūrimų minimi kelerius metus iš eilės.

Kaip „Gimtajai žemei“ pasakojo Ukmergės miesto seniūnas Žilvinas Dirsė, visi žemės sklypų savininkai nuolat raginami būti pilietiškais ir sutvarkyti jiems priklausančias teritorijas – surinkti šiukšles, šienauti vejas, sutvarkyti želdinius, surinkti nupjautas ar nukritusias šakas.

„Pagal galiojančią tvarką savininkai žolę savo sklypuose privalo nupjauti ne mažiau kaip vieną kartą metuose. Tvarkingi šeimininkai tuo neapsiriboja, jie ir be raginamų tvarko savo sklypus, šienauja tikrai daugiau kartų. Deja, vis dar yra tokių miestiečių, kuriems tvarkyti savo namų aplinką reikia priminti,“ – sakė Ž. Dirsė.

Jo teigimu, į nenušienautų sklypų sąrašą patenka nemažai garbaus amžiaus gyventojų, kuriems tvarkyti savo valdas  nebeleidžia jėgos, kartais vyresnio amžiaus žmonėms atrodo, jog jų namų aplinka sutvarkyta, nors iki tvarkos – dar labai toli.

Taip pat į minėtąjį sąrašą kasmet patenka ne Ukmergėje, o kituose mūsų šalies miestuose, rajonuose arba ir užsienio šalyse gyvenančių žmonių privati nuosavybė. Ne paslaptis, kad šių valdų savininkus ne visuomet būna paprasta surasti.

Pasak Ukmergės miesto seniūno, gegužės 29–birželio 13 dienomis seniūnijos darbuotojai, kaip ir kasmet, patikrino nešienautus privačius sklypus. Iš viso buvo patikrintos 165 gatvės, 32-jose iš jų rasti 76 nenušienauti sklypai. Daugiausia apleistų ir nesutvarkytų plotų yra Žiedo gatvėje (20), po kelis tokius sklypus yra Bugenių, Gogolio,  V. Krėvės, Miškų, Pilėnų, Slėnio ir kitose gatvėse.

Kaip pastebėjo Ž. Dirsė, kai kurie savininkai, vos paraginti, sklypus nušienauja, surenka šiukšles. Tačiau kita dalis tvarkytis neskuba. Seniūnas priminė, jog už nesitvarkymą yra numatyta administracinė atsakomybė.

Jie gali būti patraukti administracinėn atsakomybėn pagal Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso (ANK) 366 straipsnį. Minėtas ANK straipsnis už tvarkymo ir švaros taisyklių pažeidimą užtraukia įspėjimą arba baudą nuo 20 iki 140 Eur (dažniausiai tokiais atvejais skiriama 80 Eur bauda).

AUTORĖS nuotrauka

Palikite komentarą apie straipsnį

 • Mastikit gi :
  Tada ant ko pinigus plaus? Dabar nors kibirai yra auksiniai ...
 • Pakeitus 20 vnt tokiu patampa :
  Šiaip pamąstymui: Jei jau tokios problemos pakeisti kažkokį bevertį kibirą, gal viena kart vertėtų investuoti ir vietoje esamo šulinio įrengti hidrantą?
 • **** :
  O gal kibiras auksinis?
 • 6 palata :
  Ukraina gi jie atstatis ... o savo baige sunaikinti ...
 • Dirse vis dar ieško pavogto kibiro, užsiėmęs :
  Klerkai automobiliu važiuoja kas diena Vilniaus gatve, o nemato, kad pakelės, medžiai apšepę.... Koks miestas, tokia ir "administratoriai". O Pašilės kapinių kibiras "naujas" aplankstytas vos pakabintas, nes juk "kabintojams" geriau kas mėn po naują kabinti, nei pakabinti plastikinį tvirtesnį kibirą.... Tuoj dirsė vėl prigalvos, kad pavogė..... Kodėl greblių ir laistytuvų nevagia? Kliedesiai matyt....
 • :(( :
  Žiedo gt daugiausiai netvarkomų sklypų :)))), priešais Narbutą kieno sklypai su krūmais ir lapėmis? Savivaldybės taigi - splėkis Dirse ir patylėk
 • Sielos balsas :
  Miesto sklypus tvarkykit!!! Esate Ukmergės gėda, vagys ir aferistai.
 • pilietis :
  aš tikrai tvarkau, kaimynai tvarko. o miestas? tvarkosi? į paupį nueikite ponai/ponios. sunku? akis bado?

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto
traffix.lt

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas