Asociatyvi nuotrauka.

Įvairūs

Kai reikia ypatingo dėmesio: sausų plaukų priežiūros niuansai

Visi norime džiaugtis švelniais, žvilgančiais bei sveikais plaukais. O ką daryti, jei jie džiaugsmo nekelia: yra išsausėję, šiurkštūs, linkę veltis, lūžinėja, trupa, netekę blizgesio ir, apskritai, primena šiaudus? Tai reiškia, kad plaukams reikia ypatingo dėmesio ir rūpesčio.

Sausų, lūžinėjančių plaukų priežiūra turėtų būti visapusiška, – tik tokiu atveju pasieksite maksimalių rezultatų ir jų išvaizda bei sveikata ims jus džiuginti.

Tinkamos priežiūros priemonės

Suprantama, plaukų priežiūra prasideda nuo tinkamų priemonių. Jei jūsų plaukai sausi ir pažeisti, būtina itin kruopščiai atsirinkti naudojamas priemones. Labai svarbu, kad jose netrūktų juos drėkinančių, maitinančių ir puoselėjančių medžiagų.

Turėkite omenyje, kad jei sausi yra tik patys plaukai, o galvos oda linkusi riebaluotis, reikės rinktis drėkinantį ir balansuojantį šampūną riebiems arba švelnų šampūną normaliems plaukams, o visas kitas priemones pritaikyti pačių plaukų priežiūrai. Tuo vadovaukitės ir tuomet, jei susiduriate su galvos odos problemomis: niežuliu, dirglumu, pleiskanojimu.

Plaunant galvą, šampūną reikia švelniai, tačiau kruopščiai pirštų pagalvėlėmis įmasažuoti į galvos odą. Patiems plaukams išplauti pakaks nubėgančių putų. Jokiu būdu plaukų netrinkite, – taip galite dar labiau juos pažeisti.

Žinoma, norint pagerinti sausų plaukų būklę, tik šampūno tikrai nepakaks. Viena veiksmingiausių priemonių, atnešančių pastebimų rezultatų, yra plaukų kaukės. Rinkitės intensyvaus poveikio, stipriomis drėkinamosiomis, maitinamosiomis ir atstatomosiomis savybėmis pasižyminčius gaminius ir naudokite juos pagal gamintojo nurodymus.

Po kaukės rekomenduojama dar naudoti balzamą arba kondicionierių, jog jis užvertų plauko žvynelius ir palengvintų iššukavimą, – kas itin svarbu veltis ir lūžinėti linkusiems plaukams. Kaukės po kiekvieno plovimo naudoti nereikėtų, tad kitais kartais rinkitės kondicionierių.

Sausiems plaukams labai veiksmingos aliejavimo procedūros, taip pat svarbu nepamiršti ir tokių priemonių kaip serumas, aliejukas ar pienelis, nenuplaunamas kondicionierius arba iššukavimą lengvinantis purškalas. Priemonėse ieškokite tokių sudedamųjų dalių kaip vitaminas E, keratinas, kokybiški aliejai, amino rūgštys. Žinoma, įsitikinkite, kad gaminiai yra kokybiški ir patikimų gamintojų, pavyzdžiui, Moroccanoil šampūnas ir kitos plaukų priežiūros priemonės.

Mažos, tačiau svarbios detalės

Yra dalykų, turinčių didžiulę įtaką plaukų būklei ir išvaizdai, apie kuriuos galbūt nepagalvojote. Visų pirma labai svarbi pilnavertė mityba, – ji turi tiesioginę įtaką mūsų išvaizdai ir, žinoma, plaukų būklei. Taigi, labai svarbu rinktis kokybišką ir maistingųjų medžiagų kupiną maistą.

Atkreipkite dėmesį, kaip džiovinate plaukus: ar naudojate nuo karščio apsaugančią priemonę, ar nedžiovinate jų pernelyg karštu oru? Džiovinant geriausia galvą laikyti tiesiai ir šiltą orą pūsti iš viršaus. Tokiu būdu plaukų žvyneliai užsivers ir plaukai mažiau pūsis bei velsis.

Taip pat itin svarbu rinktis kokybiškas formavimo priemones bei naudoti jas saikingai. Jei plaukus dažote, pirmenybę teikite tik labai kokybiškiems dažams ir tai patikėkite atlikti specialistams. Taip pat neužmirškite ir papildomų, dažytus plaukus atgaivinančių ir atstatančių priemonių bei procedūrų.

Jei plaukai sausi, lūžinėjantys, besiveliantys ir kaprizingi, naudinga investuoti į kokybiškus šepečius ir šukas. Tokios priemonės ne tik nepeš ir nežalos plaukų, bet ir padės iššukuoti susivėlusius. Be to, plaukai šukuojant pasidengs natūraliais galvos riebalais ir įgaus blizgesio.

Stenkitės nežaloti plaukų veržiančiomis gumelėmis ir kietais, spaudžiančiais segtukais. Rinkitės šilko, satino ar kitokias minkštas ir švelnias gumeles, venkite „kieto“ rišimo, segimo ar pynimo. Norėdami užtikrinti, kad miegant plaukai nesiveltų ir neimtų dar labiau lūžinėti, patariama nakčiai juos labai lengvai supinti, naudinga rinktis šilkinį ar satininį pagalvės užvalkalą.

Palikite komentarą apie straipsnį

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto
traffix.lt

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas