Naujausi, Nuomonių telefonas

Reklaminis stendas pastatytas nelegaliai?

Nijolė STUNDŽIENĖ

 

Ukmergės rajono gyventojas redakcijai atsiuntė kelias nuotraukas, kuriose nufotografuotas į Jonavą vedančio valstybinės reikšmės kelio (A6) šalikelėje, netoli Deltuvos seniūnijos Bernotiškių kaimo, pastatytas automobilis be ratų, į kurį atspirta ten esančio restorano reklama.

„Ar tokia reklama ir nuoroda neprieštarauja kelio ženklų įrengimo reikalavimams? Nors automobilis, į kurį atremtas stendas, gerokai aprūdijęs ir be ratų, tačiau su valstybiniu numeriu. Ar galima taip numesti transporto priemonę, ją pritaikant reklamos tikslais? Įdomu būtų išgirsti, ką apie tai mano policija, vietos valdžia, kelininkai?“ – elektroniniame laiške rašė laikraščio skaitytojas.

Šį klausimą pirmiausia pateikėme Ukmergės rajono policijos komisariatui. Sulaukėme Vilniaus apskrities VPK Komunikacijos poskyrio specialistės Astos Krogertienės atsakymo: „Kadangi ant automobilio uždėta informacija apie prekyvietę, todėl, vertinant reklamos aspektu, reklamą reguliuoja Lietuvos Respublikos reklamos įstatymo 12 str. „Išorinės reklamos įrengimo reikalavimai“. Atsakomybė už reklamos įrengimo reikalavimų ir draudimų nesilaikymą yra numatyta Administracinių nusižengimų kodekso 144 str. „Reklamos naudojimo reikalavimų ir draudimų nesilaikymas“. Minėto straipsnio pažeidimų kontrolė yra ne policijos prerogatyva.“

Pasikalbėjome ir su Deltuvos seniūnijos seniūnu Gintaru Radzevičiumi. Jis paaiškino, jog reklama, jei ji įrengiama prie vietinės reikšmės kelių, turi būti suderinta su seniūnija. Šiuo atveju reklaminis stendas yra pastatytas prie valstybinės reikšmės kelio A6, kuris priklauso akcinei bendrovei „Via Lietuva“, buvusiai valstybės įmonei Lietuvos automobilių kelių direkcija.

G. Radzevičius sakė, kad pats pastebėjo kelyje esančią minėtojo restorano reklamą, kuri tikrai yra estetiškai negraži ir netinkamai pastatyta. Jis susisiekė su AB „Kelių priežiūra“ atstovais, vykdančiais valstybinių kelių priežiūrą pagal sutartį su užsakovu AB „Via Lietuva“.

„Kelių tarnyba yra gavusi iš „Via Lietuva“ signalą apie A6 kelyje nelegalios reklamos atsiradimą. Dėl to artimiausiu metu turėtų būti surašytas administracinių nusižengimų protokolas, tačiau sprendimas kol kas dar nepriimtas“, – kalbėjo seniūnas.

SKAITYTOJO nuotr.

Palikite komentarą apie straipsnį

 • Pilietis :
  Skundikui užkliuvo, gal pats sukasi tokiame pat versle...
 • Išdaužyti langai :
  Bet čia labai faina reklama, kažkur kelkraštyje nutrenktas metalo laužas? Jei nebėga tepalai ant grunto viskas ok pagal daugeli?
 • Ukmergietis. :
  Įdomu, kiek Ukmergėj yra tokių Š........Kurie neapskundę žmogaus negali ramiai gyventi. Valstybinės org. tokios kaip VMI, POLICIJA, VIA Lietuva ir kt. tuo turi rūpintis. O tokie žmogos vadinami stukačiais.
 • **** :
  Ot skundiku tauta... I komendatura reikejo dar paskambint! Ten tokie visais laikais buvo reikalingi...

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto
traffix.lt

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas