Vadinamieji santuokų rūmai įsikūrė rekonstruotame Ukmergės senamiesčio pastate.

Aktualijos, Naujausi

Duris atvėrė santuokų registravimo iškilmių salė

Loreta EŽERSKYTĖ

 

Birželio 20-ąją rajono savivaldybės Civilinės metrikacijos ir dokumentų valdymo skyriuje iškilmingai įregistruota 33-oji šiais metais santuoka. Ukmergiškis Justinas Ašmena ir jonaviškė Gabija Grakavinaitė pirmi amžiną meilę prisiekė jaukioje naujoje santuokų registravimo iškilmių salėje, kuri įrengta rekonstruotame buvusio Ukmergės kraštotyros muziejaus pastato Kęstučio a. 5 antrame aukšte.

Iki šiol Ukmergėje santuokos daugiau nei tris dešimtmečius buvo registruojamos pastate, esančiame Vytauto g. 39. Nors norinčiųjų čia sumainyti aukso žiedus netrūko, atvykusieji tuoktis, ypač pastaruoju metu, neretai pasigesdavo iškilmingesnės, šventiškesnės ir intymesnės santuokai registruoti aplinkos. Mat šiame pastate įsikūrusios ne tik savivaldybės įstaigos, bet ir nevyriausybinės, kitos organizacijos, darbo dienomis čia lankosi nemažai žmonių.

Dabar Ukmergė galės didžiuotis turinti moderniai ir jaukiai įrengtus vadinamuosius santuokų rūmus. Ne mažiau svarbu, kad jie atidaryti senamiestyje, vienoje gražiausiai sutvarkytų miesto vietų.

Į suremontuotą pastatą ką tik persikėlusios rajono savivaldybės Civilinės metrikacijos ir dokumentų valdymo skyriaus darbuotojos įsikūrė trijuose kabinetuose, čia taip pat yra nemažos patalpos dokumentų archyvui.

Iš erdvaus holo atsiveria vaizdas į Kęstučio aikštę.

Rekonstruoto pastato laiptinės langus papuošė vitražai.

Sutvarkytas pastato vidinis kiemelis.

„Nors čia dirbame pirmas dienas, daug lankytojų dar nesulaukėme, tačiau tikimės, kad ypač būsimi jaunavedžiai šiomis patalpomis tikrai nenusivils. Kadangi dažniausiai iškilmingai santuokos registruojamos šeštadieniais, atvykusieji ras vietos senamiestyje esančiose automobilių stovėjimo aikštelėse. Neabejoju, jog santuokų iškilmių dalyviai tiek šiose patalpose, tiek išėję į lauką panorės įsiamžinti. Tam jie čia ras ne vieną tinkamą vietą. Juk čia pat ir fontanas, ir Pilies parkas…“ – neabejojo Civilinės metrikacijos ir dokumentų valdymo skyriaus vedėjo pavaduotoja Dovilė Gineikė.

Kaip informavo Informacinių technologijų ir viešųjų ryšių skyriaus vedėjo pavaduotoja Daiva Zimblienė, daugiau nei 457 kv. ploto buvęs ilgai neeksploatuotas ir apleistas Ukmergės kraštotyros muziejaus pastatas rekonstruotas pagal UAB „Projektavimo ir restauravimo institutas“ parengtą techninį projektą.

Rangovas – UAB „Baltukmės statyba“ – apšiltino šio dviejų aukštų pastato pamatus ir sienas, pakeitė langus ir duris, stogo dangą, atliko vidaus patalpų remonto ir kitus darbus. Perplanavus pastato erdves, pirmajame aukšte įrengti devyni įvairaus dydžio darbo kabinetai. Čia įsikurs kitų rajono savivaldybės administracijos padalinių darbuotojai. Ant-rajame aukšte – trys kabinetai, holas, WC patalpos ir salė, kuri, beje, bus naudojama ne tik santuokų registravimui, bet ir iškilmingiems priėmimams, konferencijoms ir pan.

„Viena iš moderniausių ir į akis krentančių pastato rekonstrukcijos detalių – įrengtas stiklinis praėjimas, jungiantis rekonstruotą buvusį muziejaus pastatą su gretimu savivaldybės administracijos pastatu (Kęstučio a. 3). Šioje statinio dalyje įrengtas ir neįgaliesiems skirtas liftas,“ – paminėjo D. Zimblienė.

Bendra darbų vertė – 841 tūkst. 653 Eur, iš jų 183 tūkst. 810 Eur skyrė Aplinkos projektų valdymo agentūra, o likusią sumą sudaro savivaldybės biudžeto lėšos.

Naujojoje salėje pirmuosius santuoką įregistravusius jaunavedžius su bendro gyvenimo pradžia pasveikino ir rajono savivaldybės meras Darius Varnas (dešinėje).

Per pusantrų metų rekonstruotas ne tik buvęs muziejaus pastatas, bet ir šiuolaikiškai atnaujintos prie jo esančios erdvės. Pagal UAB „Projektavimo ir restauravimo institutas“ parengtą techninį projektą tas pats rangovas – UAB „Baltukmės statyba“ – 673 kv. m ploto kieme išardė senas asfaltbetonio dangas, paklojo naujus lietaus vandens surinkimo tinklus, įrengė naujus pagrindus ir naują trinkelių grindinį, atramines sieneles, apsaugines tvoreles, suoliukus, šiukšliadėžes, pasodino daugiamečių augalų. Kad ateityje nebereiktų ardyti grindinio, atlikti ir papildomi, projekto apimtyje nenumatyti darbai: atkasti ir apšiltinti pastatų Kęstučio a. 3 ir Pilies g. 3a pamatai. Atliktų darbų vertė (be lietaus tinklų) – apie 63 tūkst. Eur.

Dainiaus VYTO ir Godos JUZĖNAITĖS nuotraukos

Palikite komentarą apie straipsnį

 • Kalviui :
  Jusu nuomone jiems nerupi! Pinigai biudzeto saldus. Popieriuje viskas atliekama.
 • Kalvis :
  Tiek sukiša i trinkeles vidiniame kieme, o senamiestyje Kalvių g., per 20 metų sugebejo du kartus pragreideriuoti po skundų rašymo ir straipsnių laikraštyje, bet ir to tik puse gatvės. Savo mašiną nusibodo remontuoti (apsaugas neretai palieku duobėse), taksi pradėjau naudotis, bet ir jie tuojau nebevažiuos, bent jau keli vairuotojai sakė, kad nebevažiuos, nes ir jiems po tokių iškvietimų tenka remontuotis. Po gero lietaus, pavasario mėnesiais, be guminių botų geriau neiti Kalvių gatve. Bet pliusas, kad turistai turi ką įamžinti, tokių gatvių europoje sunku rasti, jei įmanoma.
 • To ? :
  Nebegerk
 • ? :
  Darant didžiausią savo gyvenimo klaidą - kam ta iškilmių salė?

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto
traffix.lt

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas