Įrengtoje „Balandinėje“ vyks edukaciniai užsiėmimai.

Jaunimas, Naujausi

Idėja įgyvendinta be gyvų balandžių

Nijolė STUNDŽIENĖ

 

Praėjusią savaitę „Ryto“ ugdymo centro kieme surengtas edukacinių dirbtuvių „Balandinė“ atidarymas, kuris vadinosi „Svajonė po balandžio sparnu“. Šiose dirbtuvėse visi centro ugdytiniai galės užsiimti paukštelių lesyklėlių, dekoravimo ir inkiliukų gaminimo bei kitomis veiklomis. Vyks įvairios edukacijos, į kurias bus kviečiami ir vaikai iš kitų rajono lopšelių-darželių, mokyklų. Tarp numatomų veiklų – ir gyvų balandžių terapija.

„Balandinės“ atidaryme dalyvavo ne tik „Ryto“ ugdymo centro mokiniai, mokytojai, bet sulaukta ir svečių. Atvyko rajono savivaldybės meras Darius Varnas, šios idėjos iniciatorius, savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjas Vaidotas Kalinas, centro partneriai – lopšelio-darželio „Saulutė“ vaikai bei Antano Smetonos ir Jono Basanavičiaus gimnazijų mokiniai, įstaigų vadovai.

Atidarymo iškilmės prasidėjo „Ryto“ ugdymo centro ugdytinių parengtu šokiu.

Šventė prasidėjo „Ryto“ ugdymo centro merginų šokiu ,,Balti taikos balandžiai“. Renginio metu vyko dailės ir origamio lankstymo bei medžio darbų studijų užsiėmimai. Jų metu buvo gaminami, dekoruojami balandžiai. Medžio staklėmis paukščius pjaustė ir šventės svečiai.

Dirbtuvių atidaryme eksponuoti ir gyvi balandžiai, kuriuos atsivežė bei visiems pristatė balandininkas Algimantas Raila. Vaikai turėjo galimybę apžiūrėti paukščius, juos paglostyti, palesinti. Veiklos kampeliuose susirinkusieji ne tik piešė, spalvino balandžius, bet ir rašė palinkėjimus, svajones. Žaidimus renginio dalyviams organizavo VšĮ „Nekarūnuotas“ atstovai.

Renginio dalyviai galėjo susipažinti ir su gyvais balandžiais.

Miesto balandinės idėja buvo puoselėjama bemaž pusantrų metų. Tikslinant 2023 metų biudžetą Savivaldybės taryba priėmė sprendimą skirti 12 tūkst. eurų Ukmergės kraštotyros muziejui – turizmo paslaugų plėtros Ukmergės rajone programai įgyvendinti, siekiant įtvirtinti vieno iš miesto simbolių (balandžio) įvaizdį. Tuomet buvo planuojama Tolerancijos centro teritorijoje įrengti dekoratyvinių balandžių auginimo, lankymo ir edukacijų vietą – Miesto balandinę.

Savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjo V. Kalino teigimu, pirminę idėją teko persvarstyti, kol kas atsisakant gyvų balandžių auginimo. Pakoreguota buvo ir „Balandinės“ statymo vieta.

„Nusprendėme, jog naudingiausia ją būtų įrengti „Ryto“ ugdymo centro teritorijoje. Nors „Balandinėje“ veiks įvairių edukacijų dirbtuvės, joje dažnai lankysis ir balandininkai su savo auginamais dekoratyviniais balandžiais, vyks gyvūnų terapijos užsiėmimai. Tikimės, kad tuo susidomės ir daugiau rajono balandininkų“, – kalbėjo V. Kalinas.

Savo medinį balandį nuo šiol turės ir „Balandinės“ iniciatorius V. Kalinas.

Jis pridūrė, jog medinio namelio įrengimas ir pastatymas atsiėjo beveik 10 tūkst. eurų.

,,Ryto“ ugdymo centro direktorė Agnė Talalienė sakė su džiaugsmu priėmusi pasiūlymą įstaigos kieme pasistatyti dirbtuvėles, vadinamąją balandinę: „Mes turime puikių, kūrybingų mokytojų, dirbančių su moliu, užsiimančių daile, kitais menais, medžio drožybos darbais, todėl šios dirbtuvėlės mums labai reikalingos. Mūsų idėja – į šiuos užsiėmimus pakviesti ir vaikus iš kitų rajono švietimo įstaigų“.

Pasak direktorės, lankantis užsienyje, ypač Nyderlanduose, Danijoje, ne kartą teko stebėti, kaip vaikų su negalia lavinimui, ugdymui naudojama paukščių bei kitų gyvūnų terapija. Nors balandžiai „Balandinėje“ ir negyvens, balandininkai dažnai čia svečiuosis, bendraus su vaikais.

Kaip pasakojo A. Talalienė, naująsias dirbtuvėles centro darbuotojai nudažė, sunešė stalus, suolus, atgabeno turimas medžio stakles, kuriomis galima raižyti, pjaustyti.

Artimiausiu metu ruošiamasi namelyje įvesti elektrą. Taip pat galvojama, kaip „Balandinę“ apšiltinti, kad joje būtų galima dirbti nuo ankstyvo pavasario iki vėlyvo rudens, o gal ir žiemos metu.

Šiuo metu „Ryto“ ugdymo centrą lanko 87 ugdytiniai nuo 2 iki 21 metų.

Godos JUZĖNAITĖS ir Vaidoto KALINO nuotr.

Palikite komentarą apie straipsnį

 • 6 palata :
  w.delfi.lt/agro/sodinu-auginu/balandziai-ukyje-nustebsite-kokia-zala-jie-gali-padaryti-86373087
 • DIAGNOZE :
  Nu viena konservatore pasiule ... ( del bukles ne esu tikras) ....
 • ? :
  Kodėl Ukmergę apsėdo šita balandžių manija??? Ką balandžiai turi bendro su Ukmerge???
 • //// :
  Ka jie ten vartoja ...

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto
traffix.lt

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas