Renginio dalyviai.

Naujausi, Žmonės

Skambėjo ukmergiškių dainos

Janina BADOKIENĖ

 

Lietuvos pensininkų sąjungos (LPS) „Bočiai“ Ukmergės klubo „Viltis“ nariai, dalyvaudami Europos pagyvenusių žmonių federacijos (EURAG) Lietuvos asociacijos projekte „Visada aktyvūs“, kurį finansuoja Socialinės apsaugos ir darbo ministerija, buvo išvykę į tradicinį respublikinį LPS „Bočiai“ renginį Utenoje „Skambėkit, dainos, Aukštaitijoj“. Jo metu vyko tarptautinio meno mėgėjų festivalio „Paribio daina XXIV“ zoninis atrankos konkursas.

Festivalio organizatorius – tarptautinio ,,Gervėčių“ klubo pirmininkas Alfonsas Augulis sakė: „Pradėdami organizuoti tokį kultūrinį sambūrį mes nesvartėme, kiek toks renginys gyvuos. Tik žinojome, kad norime suburti žmones, kurie gyvena valstybinės sienos paribiuose: tiek šioje Lietuvos pusėje, tiek anoje. Sienos buvo nubrėžtos, o žmonės – atskirti. Tautiečiai liko už Tėvynės ribų su savo dainomis, papročiais, gimtinės suvokimu. Visa tai puoselėjama ir turtinama dalyvaujant festivalyje”.

Pasak A. Augulio, kol bus dainuojamos lietuvių liaudies dainos, tol gyvuos ir Lietuva.

Visus su švente pasveikino ir gero bendravimo, pakilios nuotaikos linkėjo Utenos rjono savivaldybės vicemerė Daiva Pečionė. Renginyje dalyvavo Lietuvos EURAG asociacijos atstovai Virgilija Dolgova ir Evaldas Židonis. Koncertą pradėjo šeimininkų mišrus ansamblis „Narkūnaičiai“, kuriam vadovauja Aušrelė Baltuškienė. Mūsų klubui „Viltis” atstovavo mišrus vokalinis ansamblis „Gija“ (vadovas Valmantas Naraškevičius). Solistų grupėje pasirodė V. Naraškevičius ir Smiltėja Žlabienė. Taip pat koncertavo Jonavos mišrus vokalinis ansamblis „Dobilas“ (vadovas Bronius Kaminskas), solistė Janina Altaravičienė. Dainas atliko Pasvalio mišrus vokalinis ansamblis „Rudenėlis“ (vadovas Giedrius Gumbelevičius), Radviliškio ansamblis „Bočiai“ (vadovas Bronius Kiselis), mišrus vokalinis ansamblis „Utenaitė“ (vadovė Elvyra Januškevičienė).

Konkurso vertinimo komisija visiems kolektyvams įteikė padėkos raštus, diplomus. Organizatoriai, komisijos nariai pabrėžė, jog svarbiausia – ne kas kokį apdovanojimą išsiveža, bet bendrumas ir daina, kuria dalijamasi. Be dainos sunku kelyje ir kasdienybėje. A. Augulis pakvietė spalio mėnesį atvykti į festivalio „Paribio daina“ finalą.

Palikite komentarą apie straipsnį

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto
traffix.lt

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas