Asociatyvi nuotrauka.

Įvairūs

Kaip sužinoti savo automobilio katalizatoriaus vertę?

Katalizatoriai yra svarbi automobilio dalis, nes jie padeda sumažinti oro taršą. Jie ypač svarbūs norint sumažinti tokių teršalų kaip anglies monoksidas, angliavandeniliai ir azoto oksidai kiekį.

Katalizatoriaus nauda: sumažina oro taršą; pagerina variklio efektyvumą; sumažina išmetamųjų dujų kvapą; atitinka taršos emisijos standartus. Tačiau kai kuriais atvejais, katalizatorius  nebegali būti naudingas, tad gali tekti jį parduoti. Kokie tie atvejai? Ir, kaip sužinoti savo automobilio katalizatoriaus vertę? Apie tai ir pakalbėsime jau netrukus. 

Parduoti verta itin įvairiais atvejais 

Yra ne vienas atvejis, kuomet katalizatoriaus pardavimas tampa gera išeitimi:

  1. Jūsų automobilis yra senas ir nevažiuojantis.

Jei jūsų automobilis yra senas ir nevažiuojantis, katalizatorius gali būti vertinga dalis, kurią galite parduoti. Katalizatoriai sudaryti iš brangių metalų, tokių kaip platina, paladis ir rodis, kuriuos galima perdirbti ir panaudoti iš naujo. Net ir senų ar sugadintų katalizatorių supirkėjai gali mokėti už juos, nes juose vis tiek yra tam tikras kiekis tauriųjų metalų.

  1. Jūs keičiate savo automobilio katalizatorių

Jei jūsų automobilio katalizatorių reikia keisti, senąjį katalizatorių galite parduoti supirkėjui. Naujas katalizatorius gali būti brangus, o senojo pardavimas gali padengti dalį jo kainos.

  1. Jūs turite nenaudojamų katalizatorių

Jei turite nenaudojamų katalizatorių, pavyzdžiui, iš senų automobilių ar kitų transporto priemonių, galite juos parduoti supirkėjui.

Kaip sužinoti vertę?

Na, ir, žinoma, nesunku pastebėti, kad kiekvienam, kuris nori parduoti katalizatorių, yra aktualu sužinoti jo vertę. Gera žinia ta, kad tai galima padaryti įvairiais būdais, apie kuriuos ir kviečiame sužinoti daugiau: 

  1. Naudokite internetinius katalizatorių supirkimo įrankius

Internete yra įvairių įrankių, leidžiančių įvesti savo katalizatoriaus modelio numerį ir gauti jo apytikslę vertę. Šie įrankiai naudoja duomenų bazes, kuriose saugoma informacija apie katalizatorių sudėtį ir dabartines tauriųjų metalų kainas.

  1. Kreipkitės į katalizatorių supirkėją

Dauguma katalizatorių supirkėjų gali apžiūrėti jūsų katalizatorių ir pateikti jo vertės įvertinimą. Tai tikslesnis metodas nei naudoti internetinį įrankį, nes supirkėjas atsižvelgs į jūsų katalizatoriaus būklę ir kitus veiksnius.

  1. Palyginkite skirtingų supirkėjų siūlomas kainas

Prieš parduodant savo katalizatorių, verta palyginti kelių skirtingų supirkėjų siūlomas kainas. Tai galite padaryti internetu arba tiesiogiai susisiekę su supirkėjais.

  1. Atsižvelkite į šiuos veiksnius

Katalizatoriaus tipas ir modelis: skirtingų tipų ir modelių katalizatoriai turi skirtingą tauriųjų metalų kiekį, todėl jų vertė skiriasi.

Katalizatoriaus būklė: jei katalizatorius yra sugadintas ar užsikimšęs, jo vertė bus mažesnė.

Tauriųjų metalų kainos: tauriųjų metalų kainos nuolat svyruoja, todėl tai gali paveikti jūsų katalizatoriaus vertę.

Taigi, neskubėkite priimti galutinio sprendimo, rinkite informaciją apie galimus pasiūlymus ir ją atsakingai palyginkite.

Palikite komentarą apie straipsnį

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto
traffix.lt

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas