Susipažinta su Ignalinos atominės elektrinės veikimo principu.

Žmonės

Malonūs įspūdžiai iš Visagino

Aldona KUZMIENĖ

 

Lietuvos pagyvenusių žmonių asociacijos Ukmergės rajono skyriaus nariai jau yra aplankę nemažai šalies miestų, susipažinę su jų įdomiais objektais, susitikę su ten gyvenančiais draugiškais mūsų bendraamžiais. Šį kartą, vykdydami skyriaus senjorų pageidavimą, nutarėme nuvykti į jauniausią Lietuvos miestą – Visaginą. Norėjosi pabūti ir jau neveikiančioje, vienintelėje visame Baltijos šalių regione esančioje Ignalinos atominėje elektrinėje.

Pažintinė ekskursija prasidėjo Informaciniame centre, klausantis įdomaus elektrinės darbuotojos Inos pasakojimo apie šios įmonės istoriją, veikimo principus, saugumą, jos eksploatavimo nutraukimą, kuriam didelę įtaką turėjo Černobylio katastrofa, bei buvo vienu iš įpareigojimų stojant į Europos Sąjungą bei NATO.

Apsilankėme elektrinės mokymo centre, kur kiekvienas turėjome galimybę ne tik nusifotografuoti prie įvairių pultų, bet ir paspaudyti gausybę mygtukų.

Palikome elektrinės teritoriją su neramia mintimi, jog dar daug metų turės praeiti, kol, vykdant likvidavimo darbus, viskas bus sutvarkyta ir saugiai palaidota po žeme…

Keliavome autobusu po Visagino miestą, klausydami gidės pasakojimo apie jo istoriją, kultūrą, ateities planus. Grožėdamiesi miesto žaluma pėsčiomis pasivaikščiojome ežero pakrante, kur smėlėtame paplūdimyje linksmai krykštavo vaikai, laisvalaikį leido ir suaugusieji.

Su Visagino senjorais susitikome Socialinių paslaugų centre, kuriame įsikūrusios viso miesto senjorų nevyriausybinės organizacijos. Bendruomenės skyriaus pirmininkė Rimutė Černovienė papasakojo apie pagyvenusių žmonių veiklą: čia gausybėje kabinetų patogiai bei turiningai laiką leidžia ir lėlininkai, ir dailininkai, siuvėjos, choristai, šokėjai… Čia laisvalaikiu susirenka ir užsiima savo pomėgiais įvairių tautybių senjorai.

Klubo choras „Melodija“, šokių kolektyvas ne tik surengė smagų koncertą, bet ir mus pakvietė išmokti naują šokį bei kartu su jais pašokti.

Viešnagė tikrai neprailgo, džiaugėmės šeimininkų dideliu svetingumu, bendravome, dalinomės gerąja patirtimi, įvairiais pasiekimais. Išsiskyrėme pažadėję vėl susitikti, tik kitą kartą – jau Ukmergėje!

Viktoro PETRUNIN nuotr.

Palikite komentarą apie straipsnį

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto
traffix.lt

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas