Asociatyvi nuotrauka.

Įvairūs

Kaip tinkamai paruošti kūdikio maistą kelionei?

Vasara įsibėgėja, o ilgai lauktas poilsis jau visai šalia. Laukia jūra, saulė, skanus maistas ir nepamirštamos, kupinos naujų įspūdžių atostogos. Daugelis tėvų nebijo keliauti su vaikais ir net su kūdikiais, nes dabar beveik visi viešbučiai suteikia nuostabias sąlygas atostogauti su bet kokio amžiaus vaiku. Tačiau maitinti vaiką kelionėje taip, kad būtų skanu, sveika, o svarbiausia – saugu – nelengva užduotis. Bet kokias, net geriausias ir geidžiamiausias atostogas, gali užgožti prasta savijauta, virškinimo problemos ir net apsinuodijimas maistu. Norint to išvengti, svarbu tinkamai organizuoti mažojo keliautojo maitinimą. Visgi, tai nėra taip sunku, kaip gali pasirodyti iš pirmo žvilgsnio.

Mityba kelionėje: ko svarbu nepamiršti?

Nesvarbu, kaip keliaujate – lėktuvu, automobiliu ar traukiniu – apie vaiko mitybą turite pagalvoti iš anksto. Jeigu kūdikis žindomas, žinoma, nerimauti neverta, nes maistas visada su jumis. Vienintelis dalykas, kurio maitinanti mama neturėtų pamiršti, yra tai, kad bet kokie jos mitybos pokyčiai gali turėti įtakos kūdikio savijautai. Todėl būtina laikytis įprastos mitybos ir nevalgyti neįprasto ar galinčio sukelti alergiją maisto.

Jei kūdikis maitinamas iš buteliuko, nepamirškite pasiimti kūdikiams tinkamo vandens, maitinimo buteliukų ir naudojamo mišinio. O jei kūdikis jau gauna papildomą maistą, pasiimkite jo mėgstamas daržovių, vaisių ir mėsos tyreles, geriausia minkštoje pakuotėje, kadangi stiklainis kelionės metu gali sudužti. Taip pat nepamirškite apie pakankamą kiekį vandens. Taip pat yra ir specialūs buteliukai kūdikiams, iš kurių galite maitinti mažylį tyrelėmis.

Kūdikio mityba poilsio metu: ką reikia žinoti?

Prieš kelionę galite pasidomėti vietos, kurioje planuojate atostogauti, infrastruktūra. Pažiūrėkite, kokios parduotuvės yra netoli jūsų ir išstudijuokite jų asortimentą: kuriuos iš įprastų produktų galėsite įsigyti vietoje, o kuriuos teks pasiimti su savimi. Išties kai kuriose šalyse parduotuvėse gali nebūti ne tik įprastų, bet ir daugiau ar mažiau tinkamų produktų jūsų vaikui maitinti.

Jei vaikas maitinamas iš buteliuko, geriau pakankamą kiekį naudojamo mišinio pasiimti su savimi, kadangi jam pasibaigus galite nerasti jo nusipirkti. Tas pats pasakytina ir apie papildomą maistą primaitinimui. Geriau pasiimkite su savimi žinomas ir vaikui patinkančias vaisių, daržovių ar mėsos tyreles. Žinoma, bagažas taps sunkesnis, tačiau kūdikis tikrai bus sotus ir sveikas.

Jei atostogaudami mėgstate gaminti patys, tuomet būkite kiek įmanoma atsargesni pirkdami maisto produktus – daržoves, vaisius, pieno produktus, mėsą. O visų mėgstamas švediškas stalas, žinoma, patogus ir labai skanus, tačiau ne visada tinka kūdikių maitinimui. Tad geriau iš anksto pasiruošti ir kūdikio maistu pasirūpinti dar prieš kelionę. Na, o jei valgote restoranuose, vaikams užsakykite patiekalų, kurie būtų apdoroti kuo švelniau, pavyzdžiui, gaminti garuose. Taip pat nepamirškite apie alergijas. Jei jūsų vaikas reaguoja į tam tikrus maisto produktus, paprašykite jo nedėti į patiekalą.

Be to, labai svarbu laikytis tam tikrų taisyklių: dažnai plauti savo ir vaiko rankas, negerti vandens iš čiaupo, o naudoti tik geriamąjį vandenį iš butelių. Taip pat, nereikėtų eksperimentuoti ir į kūdikio mitybos racioną įtraukti naujų produktų prieš pat atostogas arba atostogų metu. Taip pat kelionėje ar prieš kelionę nereikėtų pereiti prie naujo mišinuko.

Ką būtina pasiimti su savimi?

Jei mažylis maitinamas mišinukais, kad kelionė būtų kuo sklandesnė, svarbu pasirūpinti reikiamomis priemonėmis, užtikrinančiomis patogų ir saugų maitinimą. Pirmiausia, jums reikės tinkamų buteliukų – geriausia, jei jie yra su anti dieglių vožtuvu, kaip pavyzdžiui, Avent buteliukai. Tokie buteliukai kūdikiams padeda sumažinti oro patekimą į mažylio skrandį. Be to, reikėtų turėti sterilizatorių arba tinkamas plovimo priemones, kad galėtumėte užtikrinti visų maitinimo priemonių higieną, ypač jei keliaujate ilgesnį laikotarpį. Taip pat termosas su šiltu vandeniu bus nepakeičiamas, kad galėtumėte greitai paruošti mišinuką bet kur ir bet kada. O matavimo šaukštelis padės tiksliai paruošti reikiamą mišinuko porciją. Taip pat pasirūpinkite vandeniu, kuris tinka kūdikiams.

Maitinimo buteliukai kūdikiams – kokį pasirinkti kelionei?

Jei vaikas maitinamas mišinuku ar tyrelėmis, į kelionę svarbu pasiimti maitinimo buteliuką. Kelionėje patogesnis pasirinkimas bus plastikinis buteliukas. Pastarasis yra lengvesnis nei stiklinis, ir saugesnis naudojimui. Taip pat labai svarbu pasirinkti buteliuką plačiu kakleliu, kad jį galima būtų lengvai išplauti ir lengviau įberti mišinuką. Be to, buteliukas turi būti tinkamo dydžio. Buteliukai naujagimiams gali būti iki 150ml, tad puikus pasirinkimas gali būti Medela buteliukai. O buteliukai vyresnio amžiaus kūdikiams jau turi būti atitinkamai didesnės talpos. Dar vienas aspektas į kurį reikėtų atsižvelgti – dangtelis. Buteliukai kūdikiams su dangteliais kelionėje tikrai geresnis pasirinkimas, kadangi dangtelis apsaugos žinduką nuo nešvarumų.

Palikite komentarą apie straipsnį

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto
traffix.lt

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas