Asociatyvi nuotrauka.

Sveikata

Dantų ligų prevencija: Kaip rūpintis burnos higiena ir išvengti nemalonių procedūrų?

Šiandienos pasaulyje sveika šypsena yra ne tik grožio dalykas, bet ir svarbus sveikatos rodiklis. Kad ir kaip bebūtų gaila, tačiau dantų ligos šiai dienai yra labai paplitusios įvairaus amžiaus žmonių tarpe, ir jos gali sukelti ne tik jūsų diskomfortą, bet ir rimtų sveikatos problemų. Laimei, daugumos dantų ligų galima išvengti, jei laikytis tam tikrų burnos higienos ir profilaktikos taisyklių.

Tinkama higiena padės išlaikyti sveiką ir gražią šypseną, išvengiant skausmingų procedūrų ir nemalonių problemų. Na o jeigu jau taip nutiko, kad tenka pasinaudoti protinio danties ar bet kurio kito rovimo paslauga, tokiu atveju kreipkitės – dantų šalinimas SDC klinikoje visą parą jums patogiu laiku.

Grįžtant prie prenecijos – ši yra lengvesnė procedūra ir kur kas pigesnė nei gydymas, todėl verta skirti tam laiko ir reguliariai rūpintis savo dantų sveikata.

Kaip teisingai prižiūrėti dantis? Kiekvienos dienos procedūros

Tinkama dantų priežiūra yra labai svarbus aspektas. Galima pasakyti, kad ši rutina yra būtina, norint išvengti dantų ir dantenų ligų bei išlaikyti sveiką šypseną. Kiekvieną dieną turėtumėte laikytis šių pagrindinių procedūrų:

  • Valykite dantis bent du kartus per dieną: Naudokite dantų pastą su fluoru ir švelnų dantų šepetėlį. Geriausia valyti dantis ryte po pusryčių ir vakare prieš einant miegoti. Venkite per stipraus spaudimo, kad nepažeistumėte dantenų ir dantų emalio.
  • Naudokite tarpdančių siūlą kasdien: Dantų šepetėlis nepasiekia visų tarpdančių, todėl svarbu naudoti tarpdančių siūlą, kad pašalintumėte maisto likučius ir bakterijas, kurios gali sukelti dantenų ligas ir ėduonį.
  • Naudokite burnos skalavimo skystį: Skalavimo skystis padeda naikinti bakterijas, kurios sukelia blogą kvapą ir dantenų ligas. Galite rinktis skalavimo skystį su fluoru, nes tai gali padėti sustiprinti dantų emalį.
  • Valgykite subalansuotą maistą: Rinkitės maistą, turintį mažai cukraus ir daug kalcio, nes cukrus skatina bakterijų dauginimąsi, o kalcis stiprina dantis. Vaisiai, daržovės, pieno produktai ir vanduo yra puikūs pasirinkimai.
  • Venkite rūkymo ir perteklinio alkoholio vartojimo: Šie įpročiai gali labai pakenkti dantims ir dantenoms, sukelti dantų spalvos pakitimus ir padidinti dantenų ligų riziką.
  • Reguliariai lankykitės pas odontologą: Bent du kartus per metus pasitikrinkite dantis pas odontologą. Reguliarūs vizitai padeda anksti nustatyti ir pradėti gydyti problemas, kol jos dar netapo rimtos.
  • Naudokite dantų apsaugas: Jei sportuojate ar griežiate dantimis naktį, naudokite specialias dantų apsaugas, kad apsaugotumėte dantis nuo pažeidimų.

Laikydamiesi šių kasdienių dantų priežiūros procedūrų, galėsite išlaikyti sveikus dantis ir dantenas bei džiaugtis gražia šypsena.

Kaip išsirinkti dantų šepetėlį: paprastas ar elektrinis?

Taigi, dažnai kyla klausimas, ar verta pirkti elektrinį dantų šepetėlį, ar užteks ir paprasto’? Vienareikšmio atsakymo čia turbūt nebus. Paprastas dantų šepetėlis yra ekonomiškas pasirinkimas ir, naudojant teisingą valymo techniką, gali efektyviai pašalinti apnašas. Šioje vietoje rekomenduojama rinktis šepetėlį su minkštais šereliais, kad nepažeistumėte dantenų ir dantų emalio.

Tuo tarpu elektrinis dantų šepetėlis, nors ir brangesnis, siūlo daug privalumų. Jo vibracijos ar sukimosi judesiai padeda efektyviau pašalinti apnašas, ypač sunkiai pasiekiamose vietose. Taip pat, elektriniai šepetėliai dažnai turi laikmačius, kurie užtikrina, kad valysitės dantis rekomenduojamas dvi minutes. Tyrimai rodo, kad elektriniai šepetėliai gali būti efektyvesni mažinant dantenų uždegimą ir dantų ėduonį.

Sprendžiant, kurį šepetėlį pasirinkti, svarbu atsižvelgti į savo asmeninius poreikius ir patogumą. Jei turite problemų su rankų judrumu ar valote dantis vaikams, elektrinis šepetėlis gali būti geresnis pasirinkimas. Tačiau, jei esate įpratę ir patenkinti savo valymo technika su paprastu šepetėliu, galite drąsiai tęsti jo naudojimą.

Kas ir kokį šepetėlį pasirinksite, svarbu reguliariai keisti patį šepetėlį ar jo galvutę kas 3-4 mėnesius, arba kai pastebite nusidėvėjimo požymius. Taip pat svarbu prisiminti, kad dantų šepetėlis yra tik vienas prietaisas iš visos burnos higienos naudojamų daiktų rutinos, todėl nepamirškite kartu dar naudoti tarpdančių siūlą ir burnos skalavimo skystį.

Palikite komentarą apie straipsnį

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto
traffix.lt

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas