Ukmergės bėgikai po Šiauliuose vykusių varžybų.

Sportas

Dalyvavo Olimpinės dienos bėgime

Birželio 8-ąją Šiauliuose vyko Lietuvos tautinio olimpinio komiteto ir Lietuvos olimpinio fondo organizuojama „Olimpinė diena 2024“. Joje dalyvavo ir sportininkai iš Ukmergės – bėgimo entuziastai Valdas Micius, Toma Samuolė, Žilvinas Maleronka, Gintautas Gelūnas, Robertas Vaičiūnas, Medardas Džiovenis ir Juozas Songaila.

Olimpinė diena – tai masinis, visą šeimą įtraukiantis, sportą ir sveiką gyvenseną propaguojantis renginys, didžiausia sporto ir pramogų šventė. Šiemet ji dedikuota Lietuvos olimpinio judėjimo 100-mečio paminėjimui bei Paryžiaus olimpinių žaidynių laukimui.

Lietuvoje pirmą kartą Olimpinė diena buvo surengta 1989 metų gegužės 13 dieną. Gedimino pilyje olimpinis čempionas Šarūnas Marčiulionis uždegė deglą, kuris estafete keliavo per Lietuvą, Latviją, kol pasiekė Estijos sostinę Taliną. Anksčiau Olimpinė diena Lietuvoje buvo minima šventės dalyviams Vilniaus Vingio parke simboliškai nubėgant lietuvišką olimpinę mylią – 1 988 metrus, nes būtent 1988 metais buvo atkurtas Lietuvos tautinis olimpinis komitetas (LTOK).

2015 metais masinio sporto šventė pradėjo turą po didžiuosius Lietuvos miestus ir po aštuonerių metų pertraukos grįžo į Šiaulius. Šįkart renginys nusidriekė nuo Šiaulių simbolio „Šaulio“ skulptūros iki „Geležinės lapės“ skulptūros ir Talkšos ežero pakrantės. Didžiulėje sporto ir pramogų erdvėje vyko daugiau nei 100 įvairių sporto šakų varžybos, rungtys, kita sportinė veikla. Renginį pradėjo ir visus susirinkusiuosius sveikino LTOK prezidentė Daina Gudzinevičiūtė.

Olimpinės dienos metu tradiciškai organizuotos ir bėgimo varžybos. Ukmergiškiai rinkosi 10 kilometrų trasą, kurią sėkmingai įveikė.

Bėgikai iš Ukmergės dalyvavo ir gegužės 25-ąją vykusiame Vilniaus pusmaratonyje. Tai didžiausias pavasario bėgimas Lietuvoje, kviečiantis susiburti visus – nuo pradedančiųjų bėgikų iki profesionalių sportininkų ir net mažiausiųjų bėgimo entuziastų.

Kaip pasakojo ukmergiškis J. Songaila, šis bėgimas buvo ir vienas iš Lietuvos bėgimo taurės etapų. Sportininkai startavo ir finišavo Katedros aikštėje, trasa driekėsi Vilniaus senamiesčio gatvėmis. Bėgikai galėjo rinktis 5, 10 ir 21 kilometro trasas. Tądien sportininkus lydėjo lietūs, žaibai, stipris vėjas.

Šį šeštadienį, birželio 15-ąją, bėgimo entuziastai iš Ukmergės dalyvauja Kėdainių rajone Krakių miestelyje vykstančiose respublikinėse bėgimo varžybose „Krakės laiko ratu“.

„G. ž.“ inform.

Palikite komentarą apie straipsnį

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto
traffix.lt

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas