Virtuvės šefas A. I. Bjarkasonas visada turėjo tikslą siekti Žaliosios žvaigždės.

Aktualijos, Naujausi

Restoranas „Red Brick“ įvertintas Žaliąja „Michelin“ žvaigžde

Birželio 13-ąją vykusios ceremonijos metu paskelbtame „Michelin Guide Lithuania 2024“ keturi restoranai įvertinti po vieną žvaigždę, Ukmergės rajone, Radiškyje, veikiančiam vieninteliam šalyje ekologiniam restoranui „Red Brick“ suteikta tvarios gastronomijos „Michelin Green Star“ žvaigždutė. Taip pat jis pateko tarp 26 Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Trakų ir Palangos restoranų, įtrauktų į rekomenduojamų aplankyti sąrašą.

Iš viso į pirmąjį „Michelin Guide Lithuania“ leidimą įtraukti 34 šalies restoranai. Jie visi veikia trijuose didžiuosiuose šalies miestuose arba kurortuose. Ukmergės rajone, Radiškyje, esančiame ekologiniame ūkyje „Farmers Circle“ įsikūręs „Red Brick“ – vienintelis, kuris veikia ne mieste.

„Per virtuvės langą matyti augančius produktus, laukti kiekvienos naujos daržovės, galėti pasirinkti grybų gretimame miške, jausti gamtos kaitą yra nuostabi dovana kiekvienam šefui. Šis unikalus „Michelin“ įvertinimas, kurių pasaulyje yra vos 500, yra didžiausia paskata dirbti siekiant geresnio pasaulio, kuriame dera žmogus ir gamta“, – pranešime cituojamas restorane „Red Brick“ dirbantis islandas šefas Arnór Ingi Bjarkasonas.

Jis visuomet turėjo tikslą siekti Žaliosios žvaigždės, ši svajonė yra įrašyta ir jo sukurtame tvarumo manifeste, kurį galima rasti restorano puslapyje. Artimą ryšį su gamta jaučiantis islandas sako, kad svajonė išsipildė tuomet, kai jis atvyko dirbti į „Red Brick“, vienintelį ekologinį restoraną Lietuvoje, įsikūrusį ekologiniame ūkyje „Farmers Circle“.

„Buvome maloniai nustebinti ir be galo pradžiuginti, kai pildydami „Michelin“ gido anketą radome vieną vienintelį klausimą „Kaip Jūsų restoranas prisideda prie tvarumo“, – savo įspūdžiais dalijasi ekologinio ūkio įkūrėjas, tvarumo idėjų vėliavnešys Nielsas Peteris Pretzmannas. Pasak jo, „nebeužtenka tiesiog siekti gerų skonių ir puikių technikų. Mes privalome galvoti, kokioje žemėje auga produktai, iš kurių gaminame, pagarbiai elgtis su gyvūnais, atsakingai vertinti, kiek paliekame šiukšlių, ir taip kurti naują ateities gastronomiją. Labai tikiuosi, kad „Michelin“ gido atėjimas prisidės ir prie geresnio, švaresnio maisto kūrimo“.

„G. ž.“ inform.

Svarbiausias „Michelin“ gido įvertinimas yra žvaigždutės.

Viena žvaigždė restoranams skiriama už „aukštos kokybės maistą, dėl kurio verta sustoti važiuojant pro šalį“.

Dvi – už „puikų maistą, dėl kurio verta nukrypti nuo pradinio maršruto“.

Trys – už „išskirtinę virtuvę, dėl kurios verta specialiai planuoti kelionę“.

Be prestižinių žvaigždučių, skiriami populiarios „Bib Gourmand“ kategorijos vertinimai. Jie tenka restoranams, siūlantiems kokybišką maistą už puikią kainą.

Pavyzdiniams restoranams, besilaikantiems tvarios gastronomijos praktikos, skiriama „Michelin Green Star“ žvaigždutė.

Dar kelis ar keliolika restoranų ekspertai įtraukia į „Michelin“ gidą kaip rekomenduojamus aplankyti.

Palikite komentarą apie straipsnį

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto
traffix.lt

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas