Parkas įrengtas 5 ha teritorijoje miesto pakraštyje, Lakštingalų ir S. Daukanto gatvėse esančiame sklype.

Aktualijos, Naujausi

Saulės elektrinių parkas energiją tieks ne mažiau kaip 25 metus

Loreta EŽERSKYTĖ

 

Trečiadienį, birželio 12-ąją, Ukmergėje atidarytas didžiausias Lietuvoje savivaldybės iniciatyva įrengtas saulės elektrinių parkas. Jis sumontuotas 5 ha teritorijoje Ukmergės pakraštyje, Lakštingalų ir S. Daukanto gatvėse esančiame sklype.

4,1 mln. eurų vertės naująjį saulės elektrinių parką įrengė rajono savivaldybės valdoma įmonė – UAB „Ukmergės šiluma“ kartu su energetikos bendrove „Ignitis“. Šiame parke pagaminta žalioji elektros energija bus tiekiama visoms 35-ioms Ukmergės rajono savivaldybės įstaigoms bei miesto ir rajono seniūnijoms.

Kaip buvo pažymėta atidarymo metu, elektros energija iš šio parko į savivaldybės įstaigas bei seniūnijas bus tiekiama mažiausiai 25 metus. Planuojama, jog savivaldybei šis objektas atsipirks per ketverius metus.

„Pirmojo savivaldybės iniciatyva įrengto saulės elektrinių parko Lietuvoje atidarymas yra simbolinis įvykis. Tapome pirmieji šalyje, kurie padengs didžiąją dalį savo savivaldybės viešojo sektoriaus elektros energijos poreikio būtent žaliąja energija. Kitas svarbus aspektas – tikslingai panaudota ES parama, kuri sudarė 2,8 mln. eurų, o paramos intensyvumas siekė 68 proc. Tikime, kad šis sėkmingai užbaigtas trejus metus trukęs etapas taps pavyzdžiu ir kitiems Lietuvos miestams“, – renginio metu kalbėjo rajono savivaldybės meras Darius Varnas.

Renginyje kalbėjęs bendrovės „Ignitis“ verslo klientų ir plėtros vadovas Haroldas Nausėda pažymėjo, kad Ukmergės saulės parkas pasižymi itin efektyviu techniniu sprendimu. Didelio formato saulės moduliai gaminti ne Kinijoje, jie įsigyti iš vienos didžiausių pasaulyje gamintojų „Trina Solar Co., Ltd“, įtampos keitikliai – iš Vokietijos gamintojo „SMA Solar Technology AG“. Saulės elektrinė bus prižiūrima ir eksploatuojama naudojant pažangią „MeteoControl VCOM“ stebėsenos platformą, o montavimo konstrukcijos suprojektuotos ir pritaikytos projekte naudojamiems dvipusiams saulės moduliams.

Unikalus objektas atidarytas simbolinių lempučių pasukimu.

Kaip pastebėjo bendrovės „Ignitis“ atstovas, Ukmergėje įgyvendinto projekto išskirtinumas – viešojo sektoriaus iniciatyva pasukti žaliosios energijos keliu. H. Nausėdos žodžiais, šiandien vienais svarbiausių raktažodžių tampa energetinė nepriklausomybė, todėl prie jos prisidėti galime visi. Ne mažiau svarbus yra ir būtent žaliosios energijos aspektas: vien dėka šio saulės elektrinių parko Ukmergės savivaldybės CO2 pėdsakas per vienerius metus sumažės net 1 485 tonomis. Toks kiekis sutaupyto CO2 prilygsta per metus pasodintų 50 tūkstančių medžių, todėl šis projektas yra puikus pavyzdys, kaip apsirūpinti elektros energija be pėdsako gamtai.

„Projektas mūsų komandai buvo itin įdomus ne tik dėl jo unikalaus komercinio pritaikymo, bet ir dėl techninės specifikos ir įgyvendinimo sudėtingumo. Statant elektrinę  nutiesėme ir papildomą  didelio pralaidumo 5,2 km ilgio jėgos kabelį nuo pagrindinės Ukmergės miesto elektros tinklo pastotės iki saulės elektrinių parko“, – atskleidė H. Nausėda.

Numatoma, kad saulės elektrinių parkas per metus pagamins apie 3,6 mln. kWh elektros energijos, o tai sudaro apie 80 proc. energijos, kurios reikia visoms savivaldybės įstaigoms ir seniūnijoms. Iš viso žalioji elektros energija bus tiekiama 295 objektams, tarp kurių yra ligoninė, Pirminis sveikatos priežiūros centras, visos savivaldybės mokyklos, vaikų darželiai, kultūros bei sporto įstaigos, miesto ir kaimo seniūnijų pastatai bei gatvių, parkų, kitų viešųjų erdvių žibintai. Skaičiuojama, kad savivaldybės nuosavo kapitalo atsiperkamumas šiame projekte – 4 metai.

„Saulės elektrinių parkas – neabejotinai vienas didžiausių šio laikmečio projektų Ukmergės rajone. Visas parko įrengimas nuo sutarčių pasirašymo užtruko 3 metus, o šiandien, oficialiai atidarydami parką, pradedame naują etapą. Šiuo metu pagrindiniai įmonės investiciniai projektai susiję su šilumos ir elektros energijos gamyba iš atsinaujinančių energijos išteklių. Todėl užbaigtas saulės elektrinių parkas yra reikšmingas pavyzdys, kaip su patikimais partneriais galime užtikrinti efektyvų, modernų ir CO2 nepaliekantį energijos tiekimą“, – teigė bendrovės „Ukmergės šiluma“ direktorius Vydas Paknys ir padėkos žodžius tarė visiems, kurie prisidėjo prie šio unikalaus parko kūrimo, statybos bei įrengimo.

Baigiantis renginiui rajono savivaldybės meras D. Varnas ir rajono savivaldybės administracijos direktorė Inga Pračkailė įteikė padėkas už įdarbintą saulę. Taip pat labiausiai prisidėjusius prie šio projekto įgyvendinimo padėkomis apdovanojo ir UAB „Ukmergės šiluma“ direktorius V. Paknys.

Po oficialiosios renginio dalies svečiai buvo pakviesti į ekskursiją po naująjį saulės elektrinių parką.

Dainiaus VYTO nuotraukos

Palikite komentarą apie straipsnį

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto
traffix.lt

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas