Asociatyvi nuotrauka.

Aktualijos, Naujausi

Ukmergėje Europos Parlamento rinkimuose lyderiavo socialdemokratai

Loreta EŽERSKYTĖ

 

Birželio 9-ąją Lietuva penktą kartą dalyvavo Europos Parlamento rinkimuose. Naujai penkerių metų kadencijai europarlamentarai birželio 6-9 d. buvo renkami visose 27 Europos Sąjungos šalyse.

Šįkart Lietuvos rinkėjai galėjo rinktis kandidatus iš 15 sąrašų, juose buvo įrašyta 320 asmenų. Šiuose Europos Parlamento rinkimuose mūsų šalis rinko vienuolika atstovų, tad į vieną vietą pretendavo beveik trisdešimt politikų.

Sekmadienį vykusiuose rinkimuose į Europos Parlamentą daugiausia balsų Ukmergės rajone gavo socialdemokratai. Už šią politinę jėgą balsavo 1 597 rinkėjai. Antri – Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų kandidatai, sulaukę 1 275 ukmergiškių balsų, trečioje vietoje buvo Lietuvos regionų partijos atstovai, kuriuos palaikė 1 227 rajono rinkėjai.

Galima prisiminti, kad didžiausio ukmergiškių palaikymo Lietuvos socialdemokratų partija buvo sulaukusi ir praėjusiuose Europos Parlamento rinkimuose, kurie vyko 2019 metų gegužės 26 dieną. Tuomet už šią politinę partiją savo balsą atidavė 2 895 Ukmergės rajono rinkėjai.

 

Balsavo mažiau nei trečdalis rinkėjų

Europos Parlamento rinkimuose Ukmergės rajone rinkėjai balsavo 25 rinkimų apylinkėse. Į sąrašus buvo įrašyta 28 980 rinkėjų, iš jų balsuoti atėjo mažiau nei trečdalis – 7 987 arba 27,56 proc.

Šalyje rinkėjų aktyvumas renkant Europos Parlamento narius buvo kiek didesnis.

Iš viso rinkėjų sąrašuose buvo įrašyti 2 387 328 rinkėjai, iš jų rinkimuose dalyvavo 690 940 arba 28,94 proc. Visgi, apžvalgininkai pastebi, jog šie rinkimai buvo vieni pasyviausių – savo pilietinę valią atėjo išreikšti mažiau nei trečdalis rinkėjų.

Prieš penkerius metus vykusiose Europos Parlamento rinkimuose rinkėjų sąrašuose buvo 31 242 Ukmergės rajono savivaldybės rinkėjai, iš jų rinkimuose dalyvavo šiek tiek daugiau nei pusė – 15 899 ukmergiškiai.

2014-ųjų gegužės 25 dieną vykusiose Europos Parlamento rinkimuose rinkėjų sąrašuose buvo 33 812 ukmergiškių, iš jų balsuoti atėjo apie 45 proc. – 15 448.

Išrinkti 6 nauji europarlamentarai

Suskaičiavus Europos Parlamento rinkimų balsus paaiškėjo, kad Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai užsi-tikrino tris mandatus. Lietuvos socialdemokratų partija iškovojo du mandatus. Šešios politinės jėgos laimėjo po vieną mandatą. Tai Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga, Laisvės partija, Demokratų sąjunga „Vardan Lietuvos“, Lietuvos lenkų rinkimų akcija-Krikščioniškų šeimų sąjunga (LLRA-KŠS), Tautos ir teisingumo sąjunga (centristai, tautininkai) ir Liberalų sąjūdis.

Tarp išrinktų europarlamentarų penki – konservatoriai Andrius Kubilius ir Rasa Juknevičienė, socialdemokratė Vilija Blinkevičiūtė, LLRA-KŠS atstovas Waldemaras Tomaszewskis ir Liberalų sąjūdžio kandidatas Petras Auštrevičius – iškovojo dar vieną kadenciją poste ir tęs darbus Briuselyje.

Europos Parlamente Lietuvai atstovaus šeši naujokai – dabartinis Lietuvos Seimo vicepirmininkas Paulius Saudargas (Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai), Lietuvos socialdemokratų partijos garbės pirmininkas Vytenis Povilas Andriukaitis, Seimo narys Aurelijus Veryga (Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga), buvęs Konstitucinio Teismo pirmininkas Dainius Žalimas (Laisvės partija), dabartinis eurokomisaras Virginijus Sinkevičius (Demokratų sąjunga „Vardan Lietuvos“) ir apkaltos būdu iš Seimo pašalintas Petras Gražulis (Tautos ir teisingumo sąjunga (centristai, tautininkai).

2019 m. vykusiuose Europos Parlamento rinkimuose Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai gavo tris mandatus, Lietuvos socialdemokratų partija bei Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga – po du, Darbo partija, Lietuvos liberalų sąjūdis, „Valdemaro Tomaševskio blokas“ – Krikščioniškų šeimų sąjungos ir Rusų aljanso koalicija ir Visuomeninis rinkimų komitetas „Aušros Maldeikienės traukinys“ iškovojo po vieną vietą. Kiti devyni sąrašai nesulaukė reikiamo rinkėjų pasitikėjimo ir į Europos Parlamentą vietų negavo.

Palikite komentarą apie straipsnį

 • Azuolui : ATSAKYMAS :
  Azuolui : BALSUOSIU UŽ LIBERALUS, NORIU, KAD BŪTŲ KAIP JONIŠKYJE.
 • Rotacija :
  Visi jie bus kokioje nors Nemuno ausroje. Bus ten kur didziausia tikimybe laimeti ir pakliuti
 • Azuolui :
  nebalsuosim uz mero partija! Baigia nustekenti miesta ir rajona!
 • Valstietis Ąžuolas rekordininkas :
  Per Seimo rinkimus subalsuodime taip, kad nei vieno balso negaus vagiai valstiečiai. Nei vieno balso negaus demokratai.
 • Xa xa :
  Dar ne visus mentus i savivaldybe prieme ...ir ju artimuosius, ne visus galinius ...
 • liuks :
  Vardan Lietuvos- 5-oje vietoje. Jokio palaikimo vietinei valdziai. Nepagarba zmogui, arogancija, biurokratija ir t.t- ir stai atitinkamas rezultatas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto
traffix.lt

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas