Asociatyvi nuotrauka.

Nuomonių telefonas

Į pirtį  tik su sveikatos pažyma?

Nijolė STUNDŽIENĖ

 

Gavome tokį elektroninį laišką: „Tenka lankytis Deltuvos pirtyje. Pastebiu, kad tarp ateinančių praustis yra sergančių grybelinėmis, kitomis užkrečiamomis odos ligomis žmonių. Nejauku matyti, kad jie būna tose pačiose patalpose, naudojasi visu inventoriumi. Tas pats ir Ukmergėje, Klaipėdos gatvėje esančioje pirtyje. Manyčiau, kad kiekvienas žmogus, ateinantis į visuomeninę pirtį, turėtų atsinešti pažymą, kad jis yra sveikas.“

Ukmergės visuomenės sveikatos biuro visuomenės sveikatos stiprinimo specialistė, laikinai vykdanti direktorės funkcijas, Skirmantė Sabaliauskienė padėkojo pirties paslaugomis besinaudojančiam žmogui už iškeltą klausimą.

„Vertinti, ar žmogus serga grybelinėmis ar kitomis užkrečiamomis ligomis, gali tik gydytojas, – teigė S. Sabaliauskienė. – Kartais neužkrečiamos ir kitiems asmenims visiškai nepavojingos odos problemos gali atrodyti panašiai kaip užkrečiamos. Kadangi Ukmergės viešosios pirties tvarkos taisyklėse ir higienos normoje HN 39:2016 „Pirčių visuomenės sveikatos saugos reikalavimai“ nėra numatyta reikalavimo prašyti iš pirties lankytojų sveikatos pažymų, to ir nedarome. Tikimės ir tikime pirties lankytojų sąmoningumu bei atsakingumu kitų asmenų atžvilgiu. Norime pabrėžti, kad po kiekvieno maudynių seanso pirtys kruopščiai valomos ir dezinfekuojamos specialiomis valymo priemonėmis“.

Palikite komentarą apie straipsnį

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto
traffix.lt

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas