Asociatyvi nuotraula.

Aktualijos

Griežtinamas lengvųjų automobilių eksportas

Lietuvos muitinė informuoja, kad nuo 2024 m. birželio 4 d. daugiau dėmesio bus skiriama eksportuojamiems iki penkerių metų senumo lengviesiems automobiliams.

Lietuvos muitinė sugriežtintas priemones taiko įgyvendindama 2024 m. gegužės 9 d. Vilniuje pasirašytą penkių Europos Sąjungos valstybių muitinių susitarimą dėl vienodų kontrolės priemonių, susijusių su sankcijų įgyvendinimu taikymo. Tad nuo birželio 4 d. eksportuojamiems, taip pat reeksportuojamiems ar gabenamiems tranzitu iki penkerių metų senumo automobiliams bus privaloma pateikti papildomus dokumentus, įrodančius, kad nebus pažeidžiami tarptautinių sankcijų ribojimai.

Taip pat su išvardintais dokumentais eksportuojant, reeksportuojant ar gabenant tranzitu ne senesnius kaip penkerių metų automobilius bus privalu muitinei pateikti gamintojo deklaraciją, kurioje gamintojas patvirtina, kad jam žinomas jo pagamintų prekių naudotojas ir yra tikras, kad prekės nebus naudojamos nesilaikant tarptautinių sankcijų taikymo sąlygų.

Lietuvos muitinė atkreipia dėmesį, kad nuo šių metų birželio 4 d. eksportuojant, reeksportuojant ar tranzitu gabenant į Baltarusiją lengvąjį automobilį, kai jį įsigijo fizinis asmuo, automobilį išvežti galės tik pats savininkas.

Lietuvos muitinė vadovaujasi Europos Sąjungos reglamentu dėl ribojamųjų priemonių, atsižvelgiant į Rusijos veiksmus, destabilizuojančius padėtį Ukrainoje, kuriuo draudžiama tiesiogiai ar netiesiogiai parduoti, tiekti, perduoti ar eksportuoti fiziniam ar juridiniam asmeniui, subjektui ar organizacijai Rusijoje arba naudojimui Rusijoje.

Muitinei nustačius, kad eksportuoti į trečiąsias šalis lengvieji automobiliai buvo įregistruoti Rusijoje, tai bus laikoma ES reglamento pažeidimu. Eksportuotojas bus apie tai informuotas ir jo atžvilgiu bus atliekamas tyrimas. Taip pat eksportuotojui nebus leidžiama atlikti eksporto muitinės procedūrų lengviesiems automobiliams iki tyrimo pabaigos, tai yra, kol nebus išsiaiškintos visos su eksportuoto lengvojo automobilio registracija Rusijoje susijusios aplinkybės.

„G. ž.“ inform.

Palikite komentarą apie straipsnį

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto
traffix.lt

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas