Saugaus eismo komisija svarstė gyventojų pateiktus prašymus.

Aktualijos, Naujausi

Ribos sunkiasvorių eismą, draus stovėjimą

Nijolė STUNDŽIENĖ

Šią savaitę vykusiame savivaldybės Saugaus eismo komisijos posėdyje svarstyti gyventojų prašymai, kurių daugiausia sulaukta iš kaimiškų vietovių. Todėl posėdyje dalyvavo Žemaitkiemio, Pivonijos, Siesikų, Šešuolių, Deltuvos ir Ukmergės miesto seniūnijų seniūnai, bendruomenių atstovai.

 

Į žvejybą – pėsčiomis

Žemaitkiemio miestelio bendruomenės pirmininkė Danutė Užkurėlytė perdavė gyventojų prašymą drausti automobilių eismą keliuke palei Žemaitkiemio ežerą. Pasak kalbėjusios, keliukas, vedantis link kelių privačių sklypų, yra prastos būklės, nes juo važinėja žvejai, kurių automobiliai dažnai net įklimpsta ir visiškai išmala važuojamąją dalį. Pasak D. Užkurėlytės, žvejoti atvykę žmonės savo automobilius galėtų palikti aikštelėje, esančioje netoli maudyklos, o į jiems tinkamą žvejybos vietą nueiti pėsčiomis ar numinti dviračiu.

Komisijos nariai svarstė, kad geriau būtų šį keliuką sutvarkyti. Tačiau seniūnija tam neturi pinigų, o skirti lėšų iš rajono biudžeto būtų neracionalu, nes yra ir svarbesnių darbų. Nutarta pritarti bendruomenės pirmininkės prašymui ir prie minėtojo keliuko pastatyti automobilių eismą draudžiančius kelio ženklus. Pravažiuoti bus galima tik sklypų savininkams.

Statys kelio ženklą „Raiteliai“

Žemaitkiemio seniūnijos seniūnė Rita Mikutienė kalbėjo dėl pirmumo bei informacinių kelio ženklų įrengimo Radiškio kaime. Pasak seniūnės, ten jau buvo kelios nedidelės avarijos, kurios įvyko dėl to, kad vairuotojai nelabai žino, kuris kelias yra pagrindinis. Taip pat R. Mikutienė sakė, kad kaime veikia žirgynas, kurio savininkė dirba su vaikais, keliu vedžioja žirgus. Todėl dėl saugumo prašoma gyvenvietės pradžioje ir pabaigoje pastatyti įspėjamuosius kelio ženklus „Raiteliai“. Jie praneštų, kad šiame ruože dažnai vedami žirgai ar jais jojama.

Į Saugaus eismo komisijos posėdį atvyko ir žirginio sporto entuziastas Vigimantas Perednikas, kuris taip pat prašė Pivonijos seniūnijos Alionių kaime įrengti kelio ženklus „Raiteliai“. Tam pritarė ir Pivonijos seniūnė Violeta Kvirienė.

Pasak V. Peredniko, kaime treniruojami sportiniai žirgai, yra žirgynas. „Kai sutinki per Alionis Kalno gatve važiuojančias miškavežes, sunku prasilenkti, nėra kur dėtis su žirgais. Be to, sunkiasvoris transportas išdaužo gatvę, palieka duobes, kurias greideriuoti tenka seniūnijai. Problemų kyla ir kelyje sutikus keturračius. Jų vairuotojai, kai bandai juos drausminti, sako, kad nėra jokio apie raitelius įspėjančio kelio ženklo“, – kalbėjo žirgininkas.

Saugaus eismo komisijai pritarus, V. Perednikas sutiko savo lėšomis įsirengti minėtus kelio ženklus.

Trūksta vairavimo kultūros

Posėdyje dalyvavusi Pivonijos seniūnijos seniūnė V. Kvirienė skundėsi keturračių vairuotojų savivale. Seniūnės teigimu, keturratininkai niokoja kelius, pakeles, pievas ir jų negalima sustabdyti. V. Kvirienė pasakojo apie Raguvoje ir Žukliuose įvykusius konfliktus tarp gyventojų ir ten nevaržomai važinėjančių keturratininkų. Neva vietos žmonės užtvėrė kelius, kas labai nepatiko keturračių motociklų vairuotojams. Nors šie neva aiškino turintys policijos leidimą važinėti visur, tyrinėti apylinkes, gyventojai pastebėjo, kad daugelis šių transporto priemonių yra be valstybinių numerių.

Posėdyje dalyvavęs Ukmergės rajono policijos komisariato Reagavimo skyriaus vyriausiasis tyrėjas Gediminas Kalesnykas seniūnei patarė, kad tokiais atvejais gyventojai turėtų skambinti telefonu 112 ir pranešti apie neregistruotas transporto priemones, važinėjančias jų gyvenvietėse. Visi kalbėjusieji sutiko, kad keturračių savininkams labai trūksta vairavimo kultūros.

Įrengs naujovišką greičio ribojimo kalnelį

Saugaus eismo komisijos posėdyje svarstytas ir Siesikų seniūnijos Petronių kaimo gyventojų prašymas dėl eismo saugumo priemonių įrengimo Mokyklos gatvėje. Šį klausimą pristačiusi Petronių kaimo bendruomenės pirmininkė Svajūnė Kintė patikslino, jog gyventojai norėtų, kad būtų įrengtas greitį ribojantis kalnelis, nes minėtoje gatvėje yra posūkis, prastas matomumas, o automobiliai važiuoja dideliu greičiu, todėl kyla pavojus pėstiesiems, ypač vaikams. Tam pritarė ir Siesikų seniūnė Rūta Žižienė.

Nors posėdyje abejota, ar ne geriau būtų statyti ženklus „Gyvenamoji zona“, nes kalneliai sukelia daug nepatogumų, vis tik pritarta gyventojų pageidavimui. Beje, Petronyse bus statomas naujoviškas, iki šiol rajone dar neišbandytas kalnelis.

Apie greičio ribojimą kalbėjo ir Deltuvos seniūnijos seniūnas Gintaras Radzevičius. Jis prašė Šemetiškių kaime, Sodų gatvėje, pastatyti ženklą „Ribotas greitis“, kuris draustų važiuoti greičiau negu 50 km/h. Nuspręsta, kad bus pakeistos gyvenvietės ribos ir pastatyti kelio ženklai Nr. 550 „Gyvenvietės pradžia“. Šis ženklas nurodo gyvenvietės, kurioje galioja eismo tvarką gyvenvietėse nustatantys Kelių eismo taisyklių reikalavimai, pradžią.

Drausmins miškavežius

Šešuolių seniūnijos seniūnė Jolanta Lukšienė į Saugaus eismo komisiją kreipėsi dėl kelio ženklų „Ribota masė“ (25 t) įrengimo kelyje Šešuoliai–Pilionys–Gursčiai. Pasak seniūnės, šiuo keliu važiuoja sunkiasvoriai 40 t miškavežiai, kurie niokoja minėtąjį kelią. Miškininkai savo transportą galėtų nukreipti kitais keliais, tačiau renkasi jiems patogesnį.

Komisijos nariai pritarė, kad atkarpoje nuo Pilionių gyvenvietės iki Laukėnų kaimo pabaigos būtų galima važiuoti ne sunkesniam kaip 25 t transportui.

Rūpindamasi gyvenviečių keliais seniūnė J. Lukšienė prašė apriboti krovininių automobilių eismą ir per Šešuolių miestelį. Pasak seniūnės, nuo Aukštagirio atvažiuojantys miškavežiai suka per Šešuolius ir sugadina kelią, kurį seniūnija turi dažnai remontuoti.

Saugaus eismo komisija neprieštaravo, kad būtų pastatyti trys krovininių automobilių (8 t) eismą ribojantys ženklai.

Dėl kelio ženklo „Ribota masė“ (10 t) įrengimo prie Deltuvos seniūnijos Pučionių kaime esančio tilto kreipėsi ir Deltuvos seniūnas G. Radzevičius. Pasak jo, toje vietoje yra gilus griovys ir silpna pralaida, kurią reikia remontuoti. Taigi laikinai, kad nekiltų avarinių situacijų, nuspręsta riboti tiltu važiuojančių transporto priemonių masę.

Rajono savivaldybės administracijos Viešosios tvarkos ir aplinkosaugos skyriaus vedėjas Aidas Dutkus kitame Saugaus eismo komisijos posėdyje pažadėjo pateikti parengtą tvarką dėl bendrosios masės transporto eismo rajone.

Užstato įvažiavimą į garažą

Prašymą Saugaus eismo komisijai pateikė ir Ukmergės „Ryto“ ugdymo centras. Jo atstovas skundėsi, kad nuolat užstatomas įvažiavimas į įstaigos garažus, kurie yra Kauno gatvėje 16C, naujai įrengtoje automobilių stovėjimo aikštelėje. Neva dažnai tenka kviestis policiją, nes vairuotojas negali mokyklinio autobusėlio įvaryti į garažą. Nutarta teritoriją prie gražų pažymėti kelio ženklais, nupiešti juostas ir pastatyti parkavimo bortelius, vadinamuosius atmušėjus.

Posėdyje vėl kalbėta dėl eismo saugumo situacijos Žalgirio bei Žiedo–Žalgirio gatvių sankryžoje. Pasak Saugaus eismo komisijos pirmininko, rajono mero Dariaus Varno, prie šio klausimo grįžtama bene 59-ąjį kartą…

Ekrane paviešintos nuotraukos, iliustruojančios situaciją Žalgirio gatvėje.

Problema ta, kad į UAB „Narbutas International“ įmonę atvykstantys darbuotojai netelpa vienoje aikštelėje ir savo transporto priemones stato aplinkinėse gatvėse. Jau apribotas transporto priemonių statymas kai kuriose Žiedo gatvės vietose, tačiau automobilių padaugėjo Žalgirio gatvėje. Todėl nuspręsta ir šios gatvės 50 metrų atkarpoje iki Artilerijos skersgatvio uždrausti statyti automašinas.

Apribotas bus ir automobilių stovėjimas Gruodžio 17-osios bei Jaunimo gatvėse nuo sankryžos su Gruodžio 17-osios gatve iki sankryžos su Nuotekų gatve. Šiose vietose bus pastatyti kelio ženklai.

Saugaus eismo komisijos nariai neprieštaravo, kad Dariaus ir Girėno gatvėje, šalia „Norfos“ prekybos centro, būtų pastatytas kelio ženklas „Elektromobilių įkrovimo vieta“.

AUTORĖS nuotr.

Palikite komentarą apie straipsnį

 • patarimas :
  norint matyti miesto problemas, reikia domėtis. fotosesijos gaunasi geriau, nei domejimasis
 • Mieste :
  Nera seimininko
 • Ženklo 30 nepaisoma :
  Paupio gatvėje ribojamas greitis iki 30,bet dauguma to nesilaiko.Greičio ribotuvai neefektivus.Pastačius greičio matuoklį,manau būtu surinkta nemažai lėšų.
 • balžekas :
  Ne namie randiesi - nelaužyk kėdės!!!
 • Paupio gatvės problema :
  Daugelis gyventojų turi nuosavus kiemus, bet mašinas laiko ant gatvės ir ne po viena... Šiukšlių mašinoms sunku pravažiuoti, o žiema kelią valantys automobiliai nepravažiuoja. Ar klerkai nevažiuoja šia gatve? Kaip ir seniūnas nevažiuoja Vilniaus gatve ir nemato, kad kelkraščiai apaugę... Reikia žmonėms skustis, kad pradėtų dirbti.....

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto
traffix.lt

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas