Išvykos dalyviai įsiamžino bendroje nuotraukoje.

Naujausi, Žmonės

Pradėjo vasaros kelionių turą

Ilona ZINKEVIČIŪTĖ

LPS Ukmergės klubo „Viltis“ narė

Lietuvos pensininkų sąjungos „Bočiai“ Ukmergės klubo „Viltis“ garbės narė Valerija Naraškevičienė ir klubo pirmininkas Valmantas Naraškevičius organizavo ciklo „Apglėbkim Baltijos jūrą“ kelionę. Didžiulė bendraminčių grupė iš Ukmergės, Kėdainių, Utenos, Vilniaus bei Pasvalio šįkart keliavome į Lenkiją, Vokietiją bei Daniją.

Pirmoji stotelė – šiaurės gotikos perlas, UNESCO paveldas, senosios Hanzos, Koperniko ir meduolių miestas Torunė Lenkijoje. 1233 m. miesto teises gavusi vietovė turi ryšių ir su Lietuva – 1411 m. čia buvo pasirašyta taikos sutartis tarp Kryžiuočių ordino bei Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės. Gidė, lydėdama grupę po nuostabų Torunės senamiestį, pasakojo įdomias istorijas bei legendas. Aplankėme senąją rotušę, viduramžių gynybinę sieną, matėme pasvirusį Torunės bokštą. Sužavėjo didinga, gotikinė Šv. Jono krikštytojo evangelisto katedra, Artuso kiemas, vienuolynas, tilto vartai. Miesto senamiesčio aikštė džiugina fontanais, mažomis skulptūromis, kavos ir toruniškų meduolių kvapu.

Antrasis sustojimas – Rostokas, didžiausias Vokietijos Meklenburgo-Pomeranijos žemės miestas, išsidėstęs aplink Varno upę. XIV amžiuje tapęs galingu uostu bei laivų statybos miestu, Antrojo pasaulinio karo metais beveik sugriautas, vėliau atkurtas, dabar yra žinoma turistų bei studentų mėgiama vieta prie Baltijos jūros. Gidė supažindino su išpuoselėtu Rostoko senamiesčiu: Šv. Marijos bažnyčia, Kropelino vartais, ilgąja miesto siena, hale bei didžiule aikšte. Centre apstu barokinio stiliaus namų, jaukių fontanų, yra senoji alaus darykla, Europoje pripažintas universitetas, jauki miesto prieplauka.

Iš Rostoko keltu kėlėmės į Gedserį ir pasiekėme Daniją. Po nakvynės Kopenhagoje turėjome galimybę susitikti su danų bočiumi, EURAG atstovu Larsu Steinov ir jo žmona. Ponas Larsas mus palydėjo į Eresūno sąsiaurį, apstatytą žaviomis baltomis vilomis, Kronborgo pilį, pasakojo šalies istoriją bei dabartinių laikų ekologines problemas, danų senjorų kasdienybę ir rūpesčius, kurie, beje, panašūs į lietuvių.

Su daina, muzika ir lauktuvėmis atsisveikinę su šeimininkais aplankėme Kopenhagos senamiestį, centrinę aikštę, garsiąją undinėlę.

Gedseryje, belaukiant kelto į Vokietiją, grupės vadovas Valmantas savo akordeono garsais pakvietė sutrumpinti laukimo laiką. Lietuviai mėgsta dainas ir ratelius, bet niekas nesitikėjo, kad spontaniškai kilusi mintis taps tarptautiniu šokiu. Šalia laukiantys Lenkijos vaikai pasidavė užkrečiamiems lietuvių rateliams bei melodijoms. Danijos ir Vokietijos sandūroje šoko bei dainavo Lietuva ir Lenkija, bendravo jaunystė ir išmintis, šėlsmas ir ramybė.

Su daina naktį grįžę į Vokietiją, nakvojome senove dvelkiančiame Meklenburgo-Pomeranijos žemės mieste Štralzunde. Ryte su gide turėjome įdomų pasivaikščiojimą po miestą. Tai – žvejybinis uostamiestis Baltijos jūros pakrantėje. Apžiūrėjome senamiestį, prieplauką, Rotušės aikštę, išgirdome pasakojimų apie gotikinę rotušę, Šv. Mykolo, Šv. Jokūbo, Šv. Marijos bažnyčias. Aplankėme ir Riugeno salą. Joje yra ir mažiausias Vokietijoje nacionalinis parkas – Jasmundo. Šis parkas – UNESCO gamtos paveldas su kalkakmenio uolomis, baltais šlaitais ir stačiais krantais. Zasnicos kurortiniame miestelyje galėjome pajusti atbėgančios vasaros dvelksmą, pasivaikščioti plačia pakrante, gaudyti jūrinės saulės spindulius.

Paskutinė kelionės naktis – jau Lenkijos mieste Ščecine. Tai miestas, menantis lietuvių lakūnų Stepono Dariaus ir Stasio Girėno žūtį. Rytinės ekskursijos metu matėme didingas senamiesčio gotikines bažnyčias, pasivaikščiojome po gražiąją miesto laisvalaikio Šviesiąją aikštę.

Kelionės metu visada esi tarp dangaus bei žemės ir viskas yra mėlyna. Manau, ne tik mėlyna. Kelionėse yra visokių spalvų, nuotaikų, patyrimų, pažinčių, galimybių. Ačiū grupės vadovui LPS klubo „Viltis“ pirmininkui Valmantui ir organizatorei Valerijai.

Turkija kelionės

Palikite komentarą apie straipsnį

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto
traffix.lt

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas