A. Kuliavo šeima įsiamžino su prezidentu G. Nausėda.

Naujausi, Žmonės

Pagerbė už įkvepiantį tėvo pavyzdį

Lietuvos Respublikos prezidentas Gitanas Nausėda Tėvo dienos proga ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ medaliu už nuopelnus tėvystei, globai ir rūpybai, už atsakingumą ir įkvepiantį pavyzdį apdovanojo devynis tėvus ir globėjus. Tarp šventės išvakarėse Prezidentūroje apdovanotų tėvų buvo ir ukmergiškis Arvydas Kuliavas.

„Tėvystė – viena svarbiausių žmogaus gyvenime užduočių – ryškiausiai šviečia tuomet, kai yra priimama su didele atsakomybe ir meile vaikui. Kaip neatšaukiamas žmogaus ryšio su žmogumi liudijimas ji geba pasiekti kiekvieną širdį“, – kreipdamasis į apdovanojimų ceremoniją susirinkusius tėčius sakė šalies vadovas.

Prezidentas pažymėjo, kad ne vieno iš susirinkusių tėvų gyvenimo istorijos paženklintos ir skaudžiomis patirtimis, tačiau jos neužgesino jų vidinės šviesos: „Šiandien ji dar ryškiau šviečia jūsų atžalų darbuose ir pasiekimuose, jūsų įkvėptose veiklose, rūpestyje iš kartos į kartą perduoti tai, kas niekada nesibaigia, – besąlygišką tėvo meilę. Ne vienam iš jūsų tėvystė taip pat suteikia energijos visuomeninei, savanoriškai veiklai, pagalbai artimui ar bendruomenei“.

Apdovanotiems tėvams prezidentas padėkojo už kantrybę, rūpestį ir atsakomybę einant sudėtingu ir be galo reikšmingu tėvystės keliu. Šalies vadovas palinkėjo, kad apdovanotųjų gyvenimo pavyzdys dar ilgai būtų įkvėpimo šaltiniu ir kitiems Lietuvos vyrams, o juos pačius kasdien apgaubtų vaikų meilė, pagarba ir dėkingumas.

Pirmoji šalies ponia Diana Nausėdienė, cituodama Vitalijos Morkūnienės knygą „Tėvo Stanislovo Paberžė. Giesmė esimui“, teigė, kad tėvas yra dvasinės tvirtybės šaltinis ir šviesulys. „Šiandien dėkojame tėvams, kuriems pavyko visuomenei padovanoti vertybes, o savo vaikams – meilę ir ąžuolo tvirtybę. Brangūs tėvai, linkiu jums gražaus tolesnio gyvenimo kelio ir prasmingų dienų šviesos“, – apdovanojimų ceremonijoje sakė pirmoji šalies ponia.

Prezidento iniciatyva prieš trejus metus buvo priimtos Valstybės apdovanojimų įstatymo pataisos, kurios leidžia valstybei išreikšti padėką ir pagarbą už nuopelnus auginant ir ugdant vaikus ne tik mamoms, bet ir tėčiams.

Ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ medalis įteiktas ir geru tėvo pavyzdžiu tapusiam 68-erių A. Kuliavui iš Ukmergės rajono Siesikų seniūnijos. Petronių kaime gyvenantis keturių vaikų tėvas įvertintas už savo veiklą seniūnijų švenčių organizavime, už pažangų ūkininkavimą, darbštumą ir ūkio puoselėjimą, už ilgametį profesionalų darbą audituojant savivaldybės išteklius. A. Kuliavą į šventę Prezidentūroje palydėjo artimieji.

„G. ž.“ inform.

Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarijos/Eitvydas KINAITIS nuotr.

Palikite komentarą apie straipsnį

  • O.k. :
    //youtu.be/AgdqKcLPUrg?si=UeD1zqKWcz-uTn8X
  • istorija :
    Sovietiniais laikais dirbdamas milicijoj gerai gaudė spekuliantus, ar tada medalį gavo?

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto
traffix.lt

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas