Asociatyvi nuotrauka.

Įvairūs

Kaip pasiruošti automobilių techninei apžiūrai?

Automobilių techninė apžiūra yra būtinas procesas, užtikrinantis transporto priemonės saugumą ir atitiktį nustatytiems techniniams reikalavimams. Norint išvengti netikėtų problemų ir sėkmingai praeiti apžiūrą, svarbu tinkamai pasiruošti ir patikrinti visas svarbias automobilio dalis. Šiame straipsnyje aptarsime, kokias dalis reikėtų patikrinti ir pakeisti prieš techninę apžiūrą, bei pateiksime patarimus, kaip išvengti dažniausiai pasitaikančių problemų.

Stabdžių sistema

Stabdžių sistema yra viena iš svarbiausių saugumo užtikrinimo priemonių, todėl jos būklė turi būti nepriekaištinga.

Stabdžių diskai ir kaladėlės: Patikrinkite, ar stabdžių diskai ir kaladėlės nėra per daug susidėvėję. Diskai neturi būti įtrūkę ar deformuoti, o kaladėlės turi turėti pakankamai trinties medžiagos. Jei abejojate dėl jų būklės, geriau juos pakeiskite prieš apžiūrą.

Stabdžių skystis: Patikrinkite stabdžių skysčio lygį ir būklę. Skystis turi būti švarus ir nesudegęs. Jei skysčio spalva yra tamsi arba jame yra nuosėdų, jį reikėtų pakeisti.

Apšvietimo sistema

Automobilio apšvietimo sistema yra svarbi tiek saugumui, tiek regėjimo užtikrinimui nakties metu.

Žibintai: Patikrinkite, ar visi žibintai veikia tinkamai, įskaitant priekinius, galinius, posūkių ir stabdžių žibintus. Žibintai neturi būti išblukę ar sugedę. Jei žibintų lemputės yra perdegusios, jas būtina pakeisti.

Žibintų reguliavimas: Užtikrinkite, kad priekiniai žibintai būtų tinkamai sureguliuoti, kad neakintų kitų vairuotojų ir gerai apšviestų kelią.

Padangos ir ratlankiai

Padangos yra vienintelė dalis, tiesiogiai liečianti kelią, todėl jų būklė turi būti nepriekaištinga.

Padangų protektorius: Patikrinkite, ar padangų protektoriaus gylis atitinka reikalavimus. Daugumoje šalių minimalus leistinas protektoriaus gylis yra 1,6 mm. Jei protektorius yra mažesnis, padangas reikia pakeisti.

Padangų slėgis: Patikrinkite padangų slėgį ir užtikrinkite, kad jis atitinka gamintojo rekomendacijas. Netinkamas slėgis gali ne tik sugadinti padangas, bet ir paveikti automobilio valdymą bei saugumą.

Ratlankiai: Patikrinkite, ar ratlankiai nėra pažeisti ar deformuoti. Pažeisti ratlankiai gali sukelti padangų pratekėjimą ir paveikti automobilio stabilumą.

Pakabos ir vairo sistema

Pakabos ir vairo sistema turi būti tvarkinga, kad užtikrintų automobilio stabilumą ir valdymą.

Amortizatoriai: Patikrinkite amortizatorių būklę. Jei automobilis supasi daugiau nei įprasta arba girdite keistus garsus, amortizatoriai gali būti susidėvėję ir juos reikia pakeisti.

Vairo traukės ir šarnyrai: Patikrinkite, ar vairo traukės ir šarnyrai nėra laisvi ar pažeisti. Laikas nuo laiko būtina juos patikrinti ir pakeisti, jei yra pažeidimų.

Išmetimo sistema

Išmetimo sistema yra svarbi tiek dėl aplinkosaugos reikalavimų, tiek dėl automobilio našumo.

Išmetimo vamzdžiai ir duslintuvai: Patikrinkite, ar nėra prakiurimo, įtrūkimų ar rūdžių. Išmetimo sistema turi būti sandari, kad išmetamosios dujos nepatektų į automobilio saloną ir nekenktų aplinkai.

Katalizatorius: Įsitikinkite, kad katalizatorius veikia tinkamai ir nėra užsikimšęs. Sugedęs katalizatorius gali padidinti išmetamųjų dujų taršą ir sukelti problemų techninės apžiūros metu.

Skysčių lygiai ir būklė

Automobilyje yra keli svarbūs skysčiai, kuriuos reikia reguliariai tikrinti ir keisti.

Variklio alyva: Patikrinkite variklio alyvos lygį ir būklę. Alyva turi būti švari, be nuosėdų ar metalinių dalelių. Jei alyva yra tamsi ir tiršta, ją reikia pakeisti.

Aušinimo skystis: Patikrinkite aušinimo skysčio lygį ir būklę. Antifrizas turi būti švarus ir neperdaug nusidažęs. Jei aušinimo skystis yra žemas arba užterštas, jį reikia papildyti arba pakeisti.

Stiklų plovimo skystis: Užtikrinkite, kad stiklų plovimo skysčio bakelis būtų pilnas ir skystis veiktų tinkamai. Veiksminga stiklų plovimo sistema yra svarbi saugiam vairavimui.

Kėbulo ir vidaus būklė

Techninės apžiūros metu taip pat tikrinama automobilio kėbulo ir vidaus būklė.

Korozija: Patikrinkite, ar nėra rūdžių ir korozijos pažeidimų ant automobilio kėbulo, ypač svarbiose struktūrinėse vietose. Rūdys gali susilpninti kėbulą ir sukelti saugumo problemų.

Saugos diržai: Įsitikinkite, kad visi saugos diržai veikia tinkamai ir nėra pažeisti. Saugos diržai turi būti lengvai užsegami ir atsegami.

Patarimai, kaip išvengti dažniausiai pasitaikančių problemų

  • Reguliari priežiūra: Laikykitės gamintojo nurodyto priežiūros grafiko ir reguliariai tikrinkite svarbias dalis. Tai padės išvengti didesnių problemų ir užtikrins, kad jūsų automobilis visada būtų geros būklės.
  • Pasiruoškite iš anksto: Neatidėkite techninės apžiūros pasiruošimo paskutinei minutei. Pasiruoškite iš anksto, kad turėtumėte pakankamai laiko patikrinti ir pakeisti reikalingas dalis.
  • Profesionalūs patikrinimai: Jei nesate tikri dėl tam tikrų dalių būklės, kreipkitės į profesionalius automobilių mechanikus. Jie gali atlikti išsamią diagnostiką ir patikrinti, ar nėra paslėptų problemų.
  • Naudokite kokybiškas dalis: Keičiant nusidėvėjusias dalis, visada rinkitės aukštos kokybės produktus iš patikimų gamintojų. Tai užtikrins ilgaamžiškumą ir patikimumą.

Pasiruošimas automobilių techninei apžiūrai reikalauja šiek tiek laiko ir pastangų, tačiau tinkamai pasiruošę galite išvengti netikėtų problemų ir užtikrinti, kad jūsų automobilis būtų saugus ir techniškai tvarkingas. Vadovaujantis šiame straipsnyje pateiktais patarimais, galėsite sėkmingai praeiti techninę apžiūrą ir toliau mėgautis sklandžiu ir saugiu vairavimu.

Naudota informacija: daliubaze.lt

Palikite komentarą apie straipsnį

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto
traffix.lt

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas