Padėję gėlių prie paminklo abiturientai su meru D. Varnu įsiamžino bendroje nuotraukoje.

Jaunimas, Naujausi

Abiturientams nuaidėjo paskutinis skambutis

Nijolė STUNDŽIENĖ

 Mokslo metams artėjant į pabaigą daugelyje šalies mokyklų skamba paskutinis skambutis. Jis į šventę subūrė ir ukmergiškius abiturientus. Prieš prasidedant brandos egzaminų sesijai rajono gimnazistai šventiškai nusiteikę ir pasipuošę atsisveikino su savo mokyklomis.

 

101–oji abiturientų laida pasodino keturias sakuras

„Gimtosios žemės“ kalbintas Antano Smetonos gimnazijos direktorius Adolfas Girdžiūna sakė, jog Paskutinio skambučio šventė yra tradicinis ir labai svarbus gimnazijoje renginys.

„Gegužės 31-osios ryte abiturientams, kurių šiemet turime net 99, vyko dvasingumo pamoka Šv. apaštalų Petro ir Povilo bažnyčioje, – apie iškilmes pasakojo gimnazijos direktorius. – Po šv. Mišių visi ketvirtokai keliavo prie Kęstučio aikštėje esančio Nepriklausomybės paminklo, kur susitiko su rajono meru Dariumi Varnu, kitais savivaldybės vadovais, specialistais. Vėliau klasių auklėtojai kabinetuose vedė savo auklėtiniams paskutinę pamoką. Po jos, 12 valandą, visi rinkosi į aktų salę – į iškilmingąją šventės dalį. Joje abiturientams savo dainas skyrė gimnazijos choras, skambėjo auklėtojų ir gimnazijos vadovų palinkėjimai gerai išlaikyti egzaminus, sėkmingai pasirinkti tolimesnio mokymosi kelią ir t. t.“

Šventinis rytas miesto gimnazistams prasidėjo eisena į bažnyčią.

Kalbėdamas apie Paskutinio skambučio šventę A. Girdžiūna užsiminė, kad į ją tradiciškai jau keleri metai iš eilės atvyksta „Šilo“ ir Senamiesčio progimnazijų, Dukstynos ir Užupio pagrindinių mokyklų pirmokėliai su mokytojomis, mokyklų vadovais, kad atvestų abiturientus į šventę aktų salėje, padainuotų, pašoktų, išsakytų palinkėjimus savo buvusiems mokiniams. Jau tradicija į šią šventę pasikviesti ir abiturientų pirmąsias mokytojas, tėvelius.

Antano Smetonos gimnazijos vadovas pasidžiaugė, kad šiųmetinė 101–oji abiturientų laida pasodino keturias sakuras, taip praturtindami 2018 metais pradėtą kurti gimnazijos šimtmečio parką.

„Beje, likus trims dienoms iki Paskutinio skambučio suspėjome iš dalies įrengti net hamakų sodą, kad abiturientai dar suspėtų pailsėti malonioje aplinkoje prieš prasidedant egzaminų sesijai“, – pridūrė direktorius.

Anot A. Girdžiūnos, paprastai Paskutinio skambučio šventę organizuoja trečių klasių mokiniai su auklėtojomis ir direktoriaus pavaduotoja ugdymui Justina Daruliene.

Paskutinis abiturientų renginys

Jono Basanavičiaus gimnazijoje į Paskutinio skambučio šventė susirinko 76 abiturientai. Kaip pasakojo šios gimnazijos direktorius Saulius Grigas, renginys vyko tradiciškai: „Šventė prasidėjo bažnyčioje, vėliau gimnazistai nešė gėles prie Nepriklausomybės paminklo miesto centre, taip pat prie mokyklos pasodino medelį. Po paskutinės auklėtojos pamokos į iškilmingą renginį abiturientus palydėjo rajono mokyklų pradinukai. Visi išvydome ir paskutinį mokyklinį abiturientų valsą…“

Pasak Jono Basanavičiaus gimnazijos direktoriaus, šios iškilmės – tai paskutinė abiturientų šventė, nes jau antri metai gimnazijoje nerengiama atestatų įteikimo ceremonija. Mat nuo 2023 metų abiturientai, išlaikę brandos egzaminus, gauna ne popierinius, bet skaitmeninius brandos atestatus. Todėl ir atsisakyta įteikinėti butaforinius, teisinės galios neturinčius dokumentus.

Jautrios atsisveikinimo akimirkos Taujėnuose ir Želvoje

Taujėnų gimnazijoje gegužės 31-ąją paskutinis skambutis nuskambėjo 69-ai abiturientų laidai. Kalbinta gimnazijos direktorė Loreta Zdanienė sakė, kad šiais metais gimnaziją baigia 15 abiturientų, kurių auklėtoja – lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Vilma Račkauskienė.

„Kaip įprasta šią dieną abiturientai atsisveikino su mokykla ir mokytojais, paskutinę pamoką vedė klasės auklėtoja. Po jos, 12 valandą, Paskutinio skambučio šventė tęsėsi aktų salėje, į kurią su skambučiu abiturientus atvedė pirmokai. Renginį organizavo ir vedė III gimnazijos klasės mokiniai. Šventėje dalyvavo mokinių tėvai, svečiai, mokytojai. Visi dalinosi smagiais prisiminimais, netrūko ir jautrių atsisveikinimo akimirkų bei palinkėjimų gerai išlaikyti brandos egzaminus“, – džiugiomis akimirkomis dalinosi L. Zdanienė.

Vieni pirmųjų rajone Paskutinio skambučio šventę surengė želviškiai. Želvos gimnazijoje ji vyko gegužės 30-ąją, ketvirtadienį.

„Renginys prasidėjo 13 valandą. „Į aktų salėje vykusią šventę 11 šiųmetinių abiturientų palydėjo patys jauniausi mūsų mokiniai – pirmokai. Šiais metais išleidžiame 75-ąją abiturientų laidą. Kadangi neturime vienuoliktokų, šventę organizavo dešimtokai“, – pasakojo Želvos gimnazijos direktorius Vidas Tavoras.

Beje, nuo ateinančių mokslo metų Taujėnų ir Želvos gimnazijos perorganizuojamos į pagrindines mokyklas. Jose veiks tik miesto gimnazijų skyriai.

Skambutis jiems dar skambės

Per 80 abiturientų šiemet turi ir Ukmergės technologijų ir verslo mokykla, tačiau šioje švietimo įstaigoje nebūna Paskutinio skambučio šventės.

Pasak Technologijų ir verslo mokyklos direktoriaus pavaduotojo ugdymui Rimanto Jankūno, nors mokyklos abiturientai taip pat laikys brandos egzaminus ir gaus vidurinio ugdymo programos baigimo atestatus, jie ir toliau tęs mokslus, įgydami pasirinktą specialybę. Taigi, skambutis jiems dar skambės ne kartą…

„Mūsų mokykla sveikina visus rajono abiturientus su Paskutinio skambučio švente ir linki sėkmės egzaminų sesijoje“, – kalbėjo R. Jankūnas, pridurdamas, jog Technologijų ir verslo mokykloje pagrindinė šventė – profesinio mokymo diplomų įteikimas.

Pagrindinė brandos egzaminų sesija, kaip ir praėjusiais metais, prasidės birželio 5 dieną lietuvių kalbos ir literatūros brandos egzaminu, o baigsis birželio 25-ąją vokiečių kalbos valstybiniu brandos egzaminu.

Paskutinis pakartotinės sesijos egzaminas – mokyklinis lietuvių kalbos ir literatūros – vyks liepos 12 d.

Dainiaus VYTO nuotr.

Palikite komentarą apie straipsnį

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto
traffix.lt

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas