Pasakojimai apie pokario metus visiems buvo įdomūs.

Žmonės

Pas „Miško brolius“

Aldona KUZMIENĖ

Grupė LPŽA Ukmergės rajono skyriaus narių dalyvavo išvykoje į Pabaisko seniūnijos Kopūstėlių kaime esančią buvusią sovietų armijos raketinę bazę. Mus svetingai pasitiko klubo „Miško broliai“ nariai. Jų susodinti į karinius automobilius apvažiavome visą teritoriją, stebėdamiesi vandalų nuniokotais bazės pastatais, kuriuos dabar, netausodami nei laiko, nei jėgų, atkūrė atkaklūs klubo vyrai. Apžiūrėjome buvusiame bunkeryje įkurtą ekspoziciją, kuri gyvai parodė Lietuvos istoriją, tai, kas buvo pokario metais, ką išgyveno mūsų seneliai, tėvai… Prisiminėme jų pasakojimus, nes partizaninis karas palietė beveik kiekvieną šeimą. Daugybė surinktų nuotraukų nukėlė mus į kitą laikmetį, suteikė naujų žinių, nes ne kiekvienas žinojome ir apie Ukmergėje dislokuotą pirmąjį pėstininkų Didžiojo Lietuvos kunigaikščio Gedimino pulką.

Džiaugiamės, kad edukacinė erdvė sukurta ir jaunimui. Čia gali puikiai praleisti laiką vaikų užimtumo būreliai, jaunojo kario stovyklos veikia ne tik vasarą, bet ir per mokslo metus.

Viešnagė klube „Miško broliai“ baigėsi smagiu akcentu – kareiviškos košės ragavimu, šiltais pokalbiais, diskusijomis su mūsų šauniais gidais Ąžuolu ir Mėnuliu. Išsiskirdami palinkėjome visam klubo kolektyvui, gyvuojančiam jau daugiau kaip dešimt metų, nesustoti ir toliau skleisti sukauptą istorinę medžiagą.

Viktoro PETRUNIN nuotrauka

Palikite komentarą apie straipsnį

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto
traffix.lt

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas