Asociatyvi nuotrauka.

Įvairūs

Saulės energijos kaupikliai – svarbus elementas saulės elektrinėje

Saulės energetika pastaruoju metu sulaukia itin didelio susidomėjimo, tačiau aiškios informacijos vis dar trūksta. Apie tokios elektrinės įrengimą svarstantiems gyventojams kyla įvairių klausimų apie energijos saugojimo būdus, todėl šiame straipsnyje išsamiau panagrinėsime, kas yra saulės energijos kaupikliai ir kokia jų funkcija.

Saulės energijos kaupikliai – tarsi baterijos

Tiesą sakant, saulės energijos kaupikliai dar vadinami tiesiog saulės baterijomis ir tai nėra klaida. Šie elementai yra skirti sukaupti pagamintą ir nepanaudotą elektros energiją, o vėliau ją atiduoda tinklui tada, kai yra poreikis. Jų veikimą paprasčiausia paaiškinti pasitelkiant automobilio akumuliatoriaus analogiją: jis įsikrauna automobiliui važiuojant ir vėliau suteikia energijos, reikalingos varikliui užvesti, o vėliau ciklas kartojasi.

Kokia saulės energijos kaupiklių funkcija?

Saulės elektrinės sistemoje kaupikliai atlieka kelias užduotis. Visų pirma, jie kaupia perteklinę elektros energiją dienos metu, kai jos pagaminama daugiausiai, ir saugo ją tol, kol namų ūkio tinklui jos prireiks. Šią energiją saulės energijos kaupikliai atiduoda pagal poreikį, dažniausiai tamsiu paros metu ar apniukusiomis dienomis, kai saulės elektrinė negali veikti pakankamai produktyviai ir patenkinti namų ūkio elektros poreikių.

Kita šio elemento užduotis – elektros tiekimo stabilizavimas. Saulės energijos kaupikliai, turėdami energijos atsargas, užtikrina nepertraukiamą elektros tiekimą, nepriklausomai nuo saulės elektrinės veikimo efektyvumo ar tiekimo iš tinklo.

Šie elementai taip pat yra atsakingi už elektros energijos taupymą ir saulės elektrinės veikimo efektyvumą. Jie atiduoda elektros energiją tada, kai ji yra reikalingiausia ir saugo ją periodu, kai pagaminamas perteklius. Saulės energijos kaupikliai leidžia išvengti perteklinės energijos pasaugojimo paslaugos, todėl sutaupysite dar daugiau.

Kokia yra saulės energijos kaupiklių talpa?

Kiek energijos gali sukaupti saulės energijos kaupikliai, priklauso nuo jų talpos. Būtų tikrai puiku turėti nuosavą kaupiklį, kuriame tilptų atsargos visai žiemai, tačiau nuo talpos priklauso ir baterijų kaina, tad daugelis renkasi optimaliausią sprendimą. Juolab, jog šie elementai nėra pigūs – dėl to dažnai kvestionuojamas jų reikalingumas.

Iš tikrųjų kaupiklis būtinas, jei norite, kad jūsų saulės elektrinė veiktų kuo efektyviau. Optimalia talpa laikoma tokia, kurios pakanka patenkinti namų ūkio elektros poreikius keletą dienų. Toks saulės energijos kaupiklis nepareikalaus itin didelių išlaidų, tačiau apsaugos nuo saulės elektrinės veikimo netolygumo ir galimų tiekimo iš elektros tinklo sutrikimų (tai aktualu gyvenantiems už miesto, atokesnėse vietovėse).

Kodėl apie saulės energijos kaupiklius tiek daug diskutuojama?

Gyventojai visada ieško pigesnių alternatyvų, todėl daugelis naudojasi vadinamąją pasaugojimo paslauga, kai reikia mokėti tik už susigrąžintą elektros energiją. Tačiau ne visi žino, kad net ir tokiu atveju saulės energijos kaupikliai yra naudingi, nes šiltojo sezono metu nebėra poreikio susigrąžinti saugomą energiją ir už ją mokėti – kaupiklis ja namus aprūpina nemokamai. O vertinant ilgalaikę perspektyvą, tokie kaupikliai sutrumpina saulės elektrinės atsipirkimo laikotarpį ir tikrai apsimoka, tad į juos investuoti verta, nors įrengimo metu tokia investicija iš pirmo žvilgsnio ir gali pasirodyti perteklinė.

Palikite komentarą apie straipsnį

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto
traffix.lt

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas