pexels.com nuotr.

Įvairūs

Ko reikia gerai namų ventiliavimo sistemai įrengti?

Ventiliacijos sistema namuose leidžia patalpose išvengti blogų kvapų, pelėsinio grybo, įvairių nemalonių mikroorganizmų atakų, padeda viduje palaikyti norimą oro temperatūrą. Nepriekaištinga ventiliacija garantuoja švarų orą tiek vonios kambaryje, tiek virtuvėje, tiek miegamajame.

Kokiu principu veikia šiuolaikiniai ventiliatoriai?

Kadaise buvo įprasta, jog mechaninis oro ištraukimas buvo naudojamas tam, kad iš drėgnų patalpų ištrauktų drėgmę ir prastus kvapus. O šiais laikais pasiekta tai, kad ventiliatoriai yra naudojami ne tik patalpų vėdinimui, bet ir pageidaujamos oro temperatūros palaikymui.

Jie patalpose netinkamą orą pakeičia nauju – filtruotu ir šviežiu. Ši oro kaita vykdoma per šilumokaitį. Šis sulaiko šilumą iš laukan stumiamo pasenusio oro ir perduoda ją įtraukiamam vidun šviežiam orui. Tai leidžia akivaizdžiai sumažinti šilumos iššvaistymą, tuo pačiu taupomas ir elektros energijos sunaudojimas.

Kokios yra ventiliacijos grotelių formos ir kokia yra jų paskirtis patalpose?

Renkantis ventiliacijos groteles reikia neskubėti, nes jos yra gana įvairios išvaizdos – kvadratinės, stačiakampės, trikampės, rombinės, apvalios, ovalios ar kitokių geometrinių formų, todėl verta pagalvoti, kuri iš jų labiausiai tiktų bendrame jūsų namų interjero fone.

Ventiliacijos grotelių paskirtis yra gana elementari – tinkamos oro cirkuliavimo patalpose garantavimas. Jų dėka šviežias oras patenka į kambarių vidų, pati oro kaita yra palaikoma ventiliacijos sistemos dėka. Pasirinkus efektyvias ventiliacijos groteles, namo gyventojai savo būste nuolat turės pakankamą kiekį šviežio ir sveikatai naudingo oro, bus apsaugoti nuo galimų alerginių reakcijų.

Kokios yra trys pagrindinės ventiliacijos grotelių rūšys?

Vienos ventiliacijos grotelės jungiasi tiesiai su lauko oru. Jomis oras perduodamas iš vidaus į lauką ir atvirkščiai. Kitos grotelės turi užsklandą, kuri padeda reguliuoti oro srautą, sutaupant patalpose šilumą. Trečiosios grotelės turi atbulinį vožtuvą, kuris leidžia lauko orui patekti į vidų ir tuo pačiu neleidžia viduje esančiam orui išeiti.

Jos pastaruoju metu yra itin populiarios, nes apsaugo nuo galimų šilumos nuostolių bei skirtingų oro srautų susidūrimų. O visi šie trys ventiliacijos grotelių variantai garantuoja patalpose švarų orą ir sveikatai palankią aplinką.

Palikite komentarą apie straipsnį

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto
traffix.lt

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas